Neler yeni

Tehlikeli repolar nasıl anlaşılır?

nevdar_1986

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8 Plus
Herkese iyi forumlar. Ben; uzun süredir Apple ürünleri kullanmama rağmen sadece 2 cihaza jb yaptım. Bunlardan birisi eski iPad 2’ im, diğeri de şu an kullandığım iPhone 8 Plus telefonum. Tablette zaten sıkıntı çıkmadı hiç bankacılık işlemleri yapmadığım için. Ama başka bir şeyle ilgili bir konuyu okurken; aslında aradığım reponun kapandığını, daha da önemlisi; tehlikeli repolar arasında olduğunu öğrendim bu forumdan. (Aradığım repo xarold idi.) Telefonumda jb’ den sonra da birkaç bankacılık uygulamam vardı ama hiç işlem yapmamıştım. Şimdi o konuyu okuyunca içime kurt düştü ve konuda örneklenen tüm repoları sildim. (Gerçi hoş; eğer kalan repolar crack’ li uygulama/ oyun paylaşmıyorsa o zmn jb yapıp repo yüklemenin anlamı ne; ztn ülke/ bölge değişerek Appstore’ dan her uygulama indirilebiliyor.) Ama içim hala rahat değil; acaba yasaklı/ tehlikeli repoların tam listesine nasıl ulaşabilirim ya da elinde olan birisi varsa atabilir mi? Ona göre; yüklü varsa kaldırayım, yeni repo yüklerken de listeye bakayım. Bu arada yasaklı/ tehlikeli repolara örnek olarak bu tip repoların tamamının olduğu bir listeye nasıl ulaşabileceğim.

Moderatör tarafından düzenlendi:

CanerK

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
İçinde Arapça olan her repo tehlikelidir, uzak durun.

cheaster33

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Yasaklı olan repoların listesini istemektense yasaklı olmayan repoları istemek daha mantıklı bence. Çünkü her önüne gelenin repo açtığını düşünürsek eğer, crack barındıran sınırsız sayıda yasaklı repo var ve sonuçta crack barındıran tüm repoları yüklemek riskli.

nevdar_1986

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 8 Plus
Hepinize cevaplar için teşekkür ederim. Ancak sanırım ihtiyacım kalmadı. Dediğim gibi; tel endişem banka hesaplarımla ilgiliydi, cihaz çökmesi vs değil. Çünkü çok şükür hem donanımsal, hem yazılımsal tüm sorunları halledebilecek bileği ve beceriye sahibim. Finansal kuşkumu da an itibariyle aşmış bulunmaktayım. Bugün bildirimi gelen 14.7 güncellemesini yüklemek için telefona format attım. Sonra da 14.7’ yi yükledim. Hiç bir finansal uygulama kurmadan jb yaptım ve finansal uygulamalarımı da eski iPhone 4S’ ime yükledim; onda JB yok, güncelleme ve dolayısıyla yeni açıklar yok kafam rahat. Son kararlı sürümden devam.

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
eğer doğru repolar ve tweaklerle kullanırsanız sorun yaşamazsınız. binanceden tutun banka uygulamalarına kadar sorunsuzca kullanıyorum. Çağımızda banka güvenlik düzeyleri zaten engellemeye yeterli geliyor. iyi forumlar.

Tips
Tips
Üst Alt