Neler yeni

Sürüm Yükseltme/Düşürme “SEP” Uyumluluk Listesi

yesildag

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Arkadaşlar xs max ios 14.3 jailbreakli ios 14.5.1 shsh2 kayıt var yükseltme yapılabilirmi?

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Arkadaşlar xs max ios 14.3 jailbreakli ios 14.5.1 shsh2 kayıt var yükseltme yapılabilirmi?
sep uyumu bitti. faceid vs çalışmıyor dikkat edin deniliyordu. 14.3 candır neden yükselteceksiniz onu anlamadım.

yesildag

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Unc0ver çok Problem yapıyor mesela takvim uygulaması çalışmıyor hava durumu çalışmıyor bir kaç uygulama daha vardı çalışmayan bu sebepten dolayı versiyon yükseltmek istedim.Bu arada Unc0ver ayarlarından restore rootfs yaptım yine düzelmedi ilk gün uygulamalar açılıyor sonraki gün beyaz ekranda kalıyor maalesef.Baska bir öneriniz varmı onu denemek istiyorum.

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Unc0ver çok Problem yapıyor mesela takvim uygulaması çalışmıyor hava durumu çalışmıyor bir kaç uygulama daha vardı çalışmayan bu sebepten dolayı versiyon yükseltmek istedim.Bu arada Unc0ver ayarlarından restore rootfs yaptım yine düzelmedi ilk gün uygulamalar açılıyor sonraki gün beyaz ekranda kalıyor maalesef.Baska bir öneriniz varmı onu denemek istiyorum.
bende de uncover var xs max 14.3 çalışmayan 1 uygulama 1 tweak yok... bence repolarınızı tweaklerinizi kontrol edin. succession ile sıfırlayıp yedek almadan sıfır iphone olarak ayarlayıp kullanmanızı öneririm. not: 6.2.0 sürüm dev. ipa. ile kullanmaktayım.

yesildag

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
bende de uncover var xs max 14.3 çalışmayan 1 uygulama 1 tweak yok... bence repolarınızı tweaklerinizi kontrol edin. succession ile sıfırlayıp yedek almadan sıfır iphone olarak ayarlayıp kullanmanızı öneririm. not: 6.2.0 sürüm dev. ipa. ile kullanmaktayım.
Ok teşekkürler hocam deneneyegim en yakın zamanda

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
İfenix tweterda bir video paylaşmış sürüm yükseltebiliyomuşuz istediğimiz sürüme sanırım aslı varmı imza falan olmadan deniyor doğruysa bunu bir arkadaş bize anlatabilirmi?sadece yükseltmeymiş düşürme olmuyomuş benim anladığım

Gülümse Kaderine :-)

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
İfenix tweterda bir video paylaşmış sürüm yükseltebiliyomuşuz istediğimiz sürüme sanırım aslı varmı imza falan olmadan deniyor doğruysa bunu bir arkadaş bize anlatabilirmi?sadece yükseltmeymiş düşürme olmuyomuş benim anladığım

imzasız şu anda yükseltme yok. video linkini bi gönderir misiniz? bende twitter insta minsta yok.

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Valla bu konuyu bir Türk hacker bize anlatsın 12.4 de kaldım jailbreak olabilen bir yukarı sürüme çıkılabiliyomuş deniliyo bununla

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
imzasız şu anda yükseltme yok. video linkini bi gönderir misiniz? bende twitter insta minsta yok.
Burayı bi incele kral burdan oluyomuş

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Güncelleme; 22/04/2019

*** 12.2 sep kullanarak Fr yapmak isteyen üyelerimiz Lütfen bu konuyu incelemeden işlem yapmayınız ;

***Şimdilik 12.2 sep kullanarak Fr yapmanızı tavsiye etmiyoruz

Bir Apple cihazı herhangi bir sürümden herhangi bir sürüme indirme yada yükseltme yapmak için bazı şartlar mevcut.

1. Blobs/ SHSH
  2. SEP UYUMLULUK
  3. Jailbreak/NonceSet/tfp0
Sürüm Yükseltme yada sürüm düşürme yapmak istediğiniz cihazın ve gitmek istediğiniz sürümün; Apple tarafından yayınlanmış imzalı en son sürümle sep uyumluluğu olması şart.

Not; bu konu sadece “SEP” uyumluluk listesi icin oluşturulmuştur. Düşürme yada yükseltmenin nasıl yapıldığı ile ilgili konular sitede var. Araştırıp bulabilirsiniz

Örnek ;

İşte liste; en son imzalanan iOS 12.2 ile Apple cihazların ve diğer sürümlerin sep uyumluluk bilgisi.

Kaynak: reddit

Uyarı***

İos 12.2, A11 (FaceID-İphone X) için uyumludur ama geri yükleme sonrası Face İD çalışmaz.

• A7 cihazı = iPhone 5s'ler / iPad Mini 1 / iPad Mini 2 / iPad Mini 3
  • A8 cihazı = iPhone 6 / iPhone 6+ / iPad Mini 4 / iPod 6
  • A8X cihazı = iPad Air 2
  • A9 cihazı = iPhone 6s / iPhone 6s + / iPhone SE / iPad (2017) 5inci Nesil
  • A9X cihazı = iPad Pro (12,9 inç) 1. Nesil / iPad Pro (9,7 inç)
  • A10 aygıtı = iPhone 7 / iPhone 7+ / iPad (2018) 6th Gen
  • A10X cihazı = iPad Pro (10,5 inç) / iPad Pro (12,9 inç) 2. Nesil
  • A11 cihazı = iPhone 8 / iPhone 8+ / iPhone X
  • A12 cihazı = iPhone XR / iPhone XS / iPhone XS Maks.
  • A12X cihazı = iPad Pro (12,9 inç) 3. Nesil
Kenan Başkan Bi Son Paylaşıma Bakarmısın Sen Anlarsın Kral Adamsın

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Senin cihazın ne hocam shsh2 kayıtların hangi sürümlerde var?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kral sbs mbs hiç bişeyim yok adam zaten hiç bir şey olmadan istediğim sürüme çıkabilirsin diyo videoda

aahmetbayraktar

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Kral sbs mbs hiç bişeyim yok adam zaten hiç bir şey olmadan istediğim sürüme çıkabilirsin diyo videoda

videoyu gördüm ama inceleyemedim

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız
dikkat edersek faceid vs yok cihazda. eski cihaz. yeni cihazlarda faceid touchid çalışacağını zannetmiyorum. imza olsa bile sorun çıkıyor sep uyumlu değil. imzasız jbsiz olmasını zaten beklememeliyiz. kısacası eski cihazlarda deneyin haber verin gencler. yeni cihazlarda ise yedekte vardır zaten 14.7 dir jbsizdir 15.1 e yükseltmek denenebilir.
iyi forumlar.

Son düzenleme:

onurburak

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
dikkat edersek faceid vs yok cihazda. eski cihaz. yeni cihazlarda faceid touchid çalışacağını zannetmiyorum. imza olsa bile sorun çıkıyor sep uyumlu değil. imzasız jbsiz olmasını zaten beklememeliyiz. kısacası eski cihazlarda deneyin haber verin gencler. yeni cihazlarda ise yedekte vardır zaten 14.7 dir jbsizdir 15.1 e yükseltmek denenebilir.
iyi forumlar.
hocam merhaba, supervised.me'deki profile üzerinden güncelleme yaparsam faceid vs kaybeder miyim? iphone11 iOS 14.3 cihazım var.

hrfat

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
XS Max iOS 13.5 ten 14.8'e future restore ile geçebiliyor muyuz?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
XS Max iOS 13.5 ten 14.8'e future restore ile geçebiliyor muyuz?
SEP uyumlu olmadığı için imkansız...

Bu profili kullanabilirsiniz IOS 14.8 için ve tabiki garanti veremem

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
12.4 Deyim Jailbreakli Hangi Sürüme Geçebilirim?Çok Geride Kaldım Uygulamalar Destek Kesti Her Yerden

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
12.4 Deyim Jailbreakli Hangi Sürüme Geçebilirim?Çok Geride Kaldım Uygulamalar Destek Kesti Her Yerden

14.8 geçiliyor. eger 11 ve altında bir cihazsa geçilebilir. eger x den aşagı cihazsa checkrain yapıcaksınız unutmayın.

Umutluyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
malesef. düşürme için zaten jailbreak lazım. iyi forumlar.
Kardeşim Benim Cihaz 8 plus 12.4 Yüklü 14.8 Yükseltebilirmiyim?Evetse Nasıl Yol Göster Ama Kolay Olsun

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Kardeşim Benim Cihaz 8 plus 12.4 Yüklü 14.8 Yükseltebilirmiyim?Evetse Nasıl Yol Göster Ama Kolay Olsun

selam aleykümselam aleyküm

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Burada anlatılanları sırasıyla yaptım 13.5 ten 14.8'e ota update ile geçtim.

0- buradan 14.8 profili indirip yükleyin

1- repoyu ekleyin OTA Enabler'i iPhone kurun

2- "OTA güncellemesini engelle" seçeneğini kapatın

3- Aygıt yeniden başlarsa tekrar Jailbreak yapın.

4- repoyu ekleyip ios 13 için MyBloxx' u iPhone yükleyin

5- Ayarlar - Mybloxx - OTADELAY'e gidin - "Enable Supervision Spoofing" - Spoof'a dokunun

6- Yazılım güncellemesi var mı yok mu bakın. 14.8 çıkması lazım.

Bu şekilde 14.8 e geçtim. Takılırsanız en başta verdiğim linki Türkçe' ye çevirip en baştan okuyun.

Kolay gelsin.

Tips
Tips
Üst Alt