Neler yeni

Sürüm Yükseltme/Düşürme “SEP” Uyumluluk Listesi

stdrms

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
12.1.2 x cihazimi 13.4.1 e güncellemek istiyorum , shsh kayitlarim var mumkun mu acaba?

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
12.1.2 x cihazimi 13.4.1 e güncellemek istiyorum , shsh kayitlarim var mumkun mu acaba?
Maalesef değil. Şu anda yüklenebilen tek SEP iOS 14’e ait (iPhone X için) ve 13 ile uyumlu değil ne yazık ki. Uyumlu bir SEP yüklenemediğinden restore işlemi gerçekleşmez.

GhostKiller

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Şuan iOS 13.5 7 plus telefonun 14.2 için SHSH2 kaydını aldım. İleriki zamanlarda uncOver 14.2 için çıkarsa ve 14.2 imzası kapandığında ben 14.2 ye bu kayıtla geçebilecek miyim ? Ek bir işlem yapmak gerekiyor mu?

Afyonteam

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
1. Evet, SHSH2 kaydınız olduğundan ve güncel SEP uyumlu olduğundan geçebilirsiniz. MTerminal veya NewTerm2 ile nonceunuzu ayarladıktan sonra FR'yi (Futurerestore) kullanabilirsiniz. Şu komutlarla nonceunuzu ayarlayabilirsiniz:
  • su (Varsayılan şifre "alpine")
  • nvram com.apple.System.boot-nonce=0xAAAABBBBCCCCDDDD (Kendi generator değeriniz SHSH2 kaydınızda yazar)
  • (Kontrol etmek isterseniz) nvram -p (Yukarıda yazdığınız değeri görüyorsanız sorun yoktur)
2. SEP dediğimiz şey cihazınızdaki biometrik donanımları kontrol ediyor, yani Touch ID gibi özellikleri. Ayrıca kendine ait de bir yazılımı var. Eğer FR ile cihazımıza yükleyeceğimiz iOS ile kullanılacak SEP yazılımı uyumlu değilse sadece Touch ID'nizle sorun yaşamakla kalmaz, restore işlemi direk başarısız olur. Bu nedenle yükleyeceğiniz iOS ile kullanacağınız SEP kesinlikle uyumlu olmalı.
Şu an için güncel SEP'i FR ile kullanabilirsiniz (5s kullandığınızdan 11.3-12.1.2 sürümleriyle uyumlu). Fakat güncel SEP sebebiyle (Cihazınızda parola ve Touch ID kullanıyorsanız) cihazınız FR'yi kullandıktan 14-15 gün sonra yeniden başlatılırsa bir yeniden başlatma döngüsüne girebilir (Kimilerine daha geç denk geldiği için belli olmuyor). Bu durumda ya iCloud ile cihazınızı silmek veya tekrar FR kullanmak zorunda kalırsınız, aklınızda bulunsun.
3. İsterseniz iRestore'u kullanabilirsiniz. Teknik olarak o da FR'yi kullanıyor, sadece bir kullanıcı arayüzü var kolaylık sağlaması için. Veya isterseniz komutları kendiniz yazarak FR'yi kendiniz kullanabilirsiniz. s0uthwest'in sayfasında Windows 7 kullanmanız tavsiye ediliyor (FR'nin düzgün çalışması için). Fakat ben şahsen Windows 10'da da en az 6-7 defa kullandım ve bir defa bile sorun yaşamadım. Tercih sizin tabii.
  • Futurerestore:
  • iRestore:
İphone 8 iOS 11.4.1 den iOS 12 ye gecebilirmiyim iOS 12 de Shsh kayıtlarım vardı

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
IOS 14.5~b3 Baseband ve SEP IOS14.3 ile uyumlu...

Futurerestore v195 on Windows 7 (x86_64)

zvandut

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
IOS 14.5~b3 Baseband ve SEP IOS14.3 ile uyumlu...

Öncelikle IOS 14.5 beta3 mü yüklememiz gerekli? Sonra shsh kaydı alıp IOS 14.3'e mi düşebiliriz?

Temir

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Daha önce futurerestore yapmadım, merak ettiğim sadece downgrade işleminde mi aranıyor sep uyumluluğu yoksa upgrade yaparken de gerekli mi ? Örneğin iOS 12 den iOS 13 geçmek istesem..

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
yukarı da çıkarken aşağı da inerken sep uyumluluğuna bakılıyor hocam.

aightful

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
iPhone 6S Plus 14.4.2 kullanıyorum iOS 14 başından beri şarjım kendi kendine azalıyor kendimce birkaç taktik buldum mesela arkada müzik açık olunca daha yavaş azalıyor ama uğraşmak istemiyorum. Bu yüzden divise tweaki ile ios 14 dışında herhangi bir sürüm ile dualboot yapmak istiyorum hangi sürümlerin sep’leri uyumlu? Bu arada shsh bloblarım olmadığından dolayı futurerestore yapamıyorum o yüzden divise ile dualboot yapacağım

Afyonteam

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
iPhone 6S Plus 14.4.2 kullanıyorum iOS 14 başından beri şarjım kendi kendine azalıyor kendimce birkaç taktik buldum mesela arkada müzik açık olunca daha yavaş azalıyor ama uğraşmak istemiyorum. Bu yüzden divise tweaki ile ios 14 dışında herhangi bir sürüm ile dualboot yapmak istiyorum hangi sürümlerin sep’leri uyumlu? Bu arada shsh bloblarım olmadığından dolayı futurerestore yapamıyorum o yüzden divise ile dualboot yapacağım
Öyle bisey varda bende iOS 11 in yanına iOS 13 kurmak isterim ip8 cihaz

aightful

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
sep uyumluluğu hakkında bilgim olunca denerim, olursa yazarım buraya

efsane

Administrator
Cihaz
IOS 14.5 SEP ve Baseband IOS14.3 ile uyumlu...

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
IOS 14.5 SEP ve Baseband IOS14.3 ile uyumlu...

Yani 14.5 ten 14.3 e düşürebilir miyiz demek mi bu.?

Sent from my iPhone using Tapatalk

efsane

Administrator
Cihaz
Yani 14.5 ten 14.3 e düşürebilir miyiz demek mi bu.?

Sent from my iPhone using Tapatalk
IOS 14.3-14.4-14.4.1-14.4.2 sürümlerine IOS 14.5 SEP ve BB dosyasını kullanarak aynı sürüme veya yukardaki sürümlere restore edebilirsin...

*IOS 14.5 sürümündeysen zaten sürüm düşüremezsin*

Not: Checkra1n desteği gelirse o zaman IOS 14.5 den düşürebilirsin

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
IOS 14.3-14.4-14.4.1-14.4.2 sürümlerine IOS 14.5 SEP ve BB dosyasını kullanarak aynı sürüme veya yukardaki sürümlere restore edebilirsin...

*IOS 14.5 sürümündeysen zaten sürüm düşüremezsin*

Not: Checkra1n desteği gelirse o zaman IOS 14.5 den düşürebilirsin
shsh2 var ise 14.4.2 imza açıkken düşebilir. checkrain sonrası varsa 14.0 a kadar hangi sürüm imzası varsa düşülebilir.
iphone x ve aşağısı için söyledim üstü için 14.3 ve aşağısında geçerli.

efsane

Administrator
Cihaz
IOS 14.5.1 SEP +BB ——IOS 14.3 ile uyumlu...

efsane

Administrator
Cihaz
IOS 14.7.1 SEP +BB ——>

IOS 14.3 ile uyumlu...

Atorex

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Sep+bb uyumunu Sadece ios 14.3 ile uyumlu şeklinde mi anlamalıyız? Örneğin ios 14.1 e fr yapılabilir mi bu sep ile.

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Sep+bb uyumunu Sadece ios 14.3 ile uyumlu şeklinde mi anlamalıyız? Örneğin ios 14.1 e fr yapılabilir mi bu sep ile.
evet 14.7 jb çıkarsa ve 14.1 blob varsa fr yapabileceksiniz.

stdrms

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
14.3 uncover ile kullandığım 12 pro cihazı 14.5.1 e futurerestore ile güncelleyebilir miyim?

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
selamlar. artık sepde uyumsuzluk oluyor. faceid bozuluyor. güncelleme nedeniniz fugu ise 14.3 e de destek gelecektir. (bazı yöntemlerle 14 versiyonlara yüklenebiliyor.)
iyi forumlar

tergunt

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
selamlar,
14.4.2 deyim ve çıkan jailbreak ile cihaz çok güzel oldu.
bu aşamada gerekli yedekleri alırsam, herhangi bir sıfırlama ile 15 ya da yeni bir versiyon yüklendiğinde geri 14.4.2'ye dönme şansım olur mu ?

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
selamlar,
14.4.2 deyim ve çıkan jailbreak ile cihaz çok güzel oldu.
bu aşamada gerekli yedekleri alırsam, herhangi bir sıfırlama ile 15 ya da yeni bir versiyon yüklendiğinde geri 14.4.2'ye dönme şansım olur mu ?
herşeyden önce 14.4.2 kapanmadan imzanızı almalıydınız. ikincisi ise imzası açık olan sürümün sepi ile sizin aldığınız eski versiyonun sepi uyumlu olmalıydı. şu anda faceid de okumada sorunlar yaşanıyor. sep uyumluluğu gitti. iyi forumlar.

aahmetbayraktar

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
herşeyden önce 14.4.2 kapanmadan imzanızı almalıydınız. ikincisi ise imzası açık olan sürümün sepi ile sizin aldığınız eski versiyonun sepi uyumlu olmalıydı. şu anda faceid de okumada sorunlar yaşanıyor. sep uyumluluğu gitti. iyi forumlar.
Hocam Merhabalar Elimde İphone 6s cihazım var mevcut sürün 15.1 Shsh2 kayıtlı olan sürüme geçebilir miyim? Sep uyumluluk listesinde geçilebilir uyarısı alıyorum. Nasıl Yapabilirim. https:// iosnjb.com/ compatibilidad-sep-bb/

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Hocam Merhabalar Elimde İphone 6s cihazım var mevcut sürün 15.1 Shsh2 kayıtlı olan sürüme geçebilir miyim? Sep uyumluluk listesinde geçilebilir uyarısı alıyorum. Nasıl Yapabilirim. https:// iosnjb.com/ compatibilidad-sep-bb/
selamlar. deneyin geçebilirsiniz. fr ile deneyebilirsiniz. iyi forumlar.

Tips
Tips
Üst Alt