Neler yeni

Sürüm Yükseltme/Düşürme “SEP” Uyumluluk Listesi

iskeletor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhabalar arkadaşlar ,
Sep ve baseband uyumluluğu hakkında bilgi almak istemiştim.
şuanda 12.4 sürümündeyim futurerestore ile tekrar aynı sürüme restore yapabilirmiyim.
imzası açık olan sürüm 12.4.2 olduğu için sep uyumluluğunu bilmiyorum.telefonum iphone x
Valla kardesim ben de baktim ama olmuyor galiba 3uTools ile yapmaya kalktim olmadi succession tweakini indirdim ama 1.3.8 surumunu oyle sifirladim bugun cihazi bende de iphone7 ios 12.4 surumu vardi eger futurerestore olmazsa bundan baska caren yok gibi

Yomarion61

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Valla kardesim ben de baktim ama olmuyor galiba 3uTools ile yapmaya kalktim olmadi succession tweakini indirdim ama 1.3.8 surumunu oyle sifirladim bugun cihazi bende de iphone7 ios 12.4 surumu vardi eger futurerestore olmazsa bundan baska caren yok gibi
aslında deneyen birileri olsa çok iyi olur. irestore aracı ile manuel sep ve baseband seçmek gerekiyo sanıyorum. çünkü 3uTools otamatik seçiyodur.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
iOS 12 için SEP uyumluluğu sadece 5s ve 6 için mevcut. Diğer cihazlar Succession ile sıfırlamalı telefonu fabrika ayarlarına döndürmek için.

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhabalar arkadaşlar ,
Sep ve baseband uyumluluğu hakkında bilgi almak istemiştim.
şuanda 12.4 sürümündeyim futurerestore ile tekrar aynı sürüme restore yapabilirmiyim.
imzası açık olan sürüm 12.4.2 olduğu için sep uyumluluğunu bilmiyorum.telefonum iphone x
X için 12.4.2 sürümü yok en son imzası açık 13.1.2 var ve sep 12.4 ile uyumlu değil artık futurerestore yapamazsınız. Succession tweakini kullanabilirsiniz.

mincu

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
6s cihazimi 11.4 surumden 12.4 e yukseltebilir miyim..

metehndnc

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
İPhone X 12.4 Shsh kaydı var ve 13.2.3 e güncelledim telefonu. Acaba 12.4 e geçebilir miyim?
Konuyu ve yapılacakları pek anlamadım konu açmak yerine buradan soruyum dedim.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Peki şuan uyumlu olmadığı için mi yoksa desteklemediği için mi. İleri ki tarihler de düşürme şansım olur mu?
İmzası açık olan son sürümün düşürmek istediğiniz sürümler ile sep uyumluluğu yok.
Yani şu an için sürüm düşürme yapamazsınız.
Checkra1n jb aracının geliştiricisi downgrade aracı çıkarttığında sürüm düşürmeniz mümkün olacaktır.

rmz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
iphone xs en son sürüme güncelledim. şuan 12.1.1b3 ssh kaydım var sürüm düşürme yapabilir miyim

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
İos 12 ile 13 arasında SEP uyumlu değil. Yapılmaz şimdilik shsh2 kayıtları olsa bile. Ancak ios 12 sürümleri arasında veya ios 13 sürümleri arasında geçişler mümkün bildiğim kadarıyla . Herkes gibi bende downgrade bekliyorum geliştirici checkra1n tarafından

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Arkadaşlar, hangi iOS sürümünden hangi sürüme gitmek istediğiniz, cihazınız için imzalanan en son sürüm SEP'e (Yani teknik olarak son imzalanan iOS'e) bağlıdır. Size en basit senaryoyu yazayım (Şu anda 6s ve üstü cihazlarda iOS 12 ve 13 popüler olduğundan bunlara göre yazdım):
  1. iOS 12.x sürümleri arasında restore etmek
  2. iOS 12.x'ten 13.x'e restore etmek
  3. iOS 13.x'ten 12.x'e dönmek
  4. iOS 13.x sürümleri arasında restore etmek
Hangisi olursa olsun, cihazınız 6s ve üzeri olduğu sürece şu anda sizler için imzalanan son sürüm nedir: 13.2.3 (Tekrar belirtiyorum, şu anda). O zaman FR kullanmak istediğinizde bu sürümün SEP'i, gitmek istediğiniz sürümle uyumlu mu diye bakacaksınız, bu kadar aslında.
Mesela; ben iOS 12.4 yüklü iPhone 7 kullanıyorum ve tekrar 12.4'e FR yapmak istiyorum. 13.2.3'ün SEP'i uyumlu mu, değil. O zaman yapamam. Ama fikrimi değiştirip iOS 13.2'ye gitmek istedim (AirPods Pro desteği istiyorum mesela). 13.2.3'ün SEP'i uyumlu mu, evet. O zaman FR ile restore edebilirim. Mantık bu şekilde. Sizin iOS 12.x'e restore edebilmeniz için cihazınıza uygun imzalı bir iOS 12 sürümü olmalı, e o zaman da iTunes ile restore etmek yeterli olurdu zaten 🙂

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Aynen bende bekliyorum zaten downgrade aracı için 6s Plus 13.2.3 yüklü. Araç çıksın ios 12 ye geçeceğim. SEP yüzünde. Düşemiyorum.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Aynen bende bekliyorum zaten downgrade aracı için 6s Plus 13.2.3 yüklü. Araç çıksın ios 12 ye geçeceğim. SEP yüzünde. Düşemiyorum.
SEP sabit olduğu için ve hiç bir zaman değişmeyeceği için... IOS 13’li bir 6s IOS 12’ye düşmez...

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Checkm8 ile çalışan araçtan bahsediyorsanız çok da güvenmeyin bence. Checkm8 teknik olarak SEP'e dokunamıyor bile, bu nedenle sürüm düşürülebilse bile ancak iOS tarafında değişiklikler yapılır ki o da SEP'e bağlı şeylerin kullanılamaması demek olur. Yani SEP'i uyumsuz bir sürüme gidilebilse bile Touch ID / Face ID gibi biyometrik donanımlar, iCloud Anahtar Zinciri gibi özellikler kullanılamayacaktır, ki tethered olması kısmından bahsetmiyorum bile.
Hoş, stabil olduğu sürece telefonu kaç defa kapatıyoruz ki 1 hafta içerisinde de, yine de kapandığı durumlarda şu anda checkra1n'in aksine direk tethered olduğundan bir bilgisayar olmadığı sürece hiç açılmaz cihaz. Bu da bazı durumlarda kullanıcıyı zora sokabilir.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Sadece bir tavsiyede bulunabilirim , eğer PC’ye bağlı kalmak istemiyorsanız ve IOS 13.2-13.2.2-13.3.x kullanıyorsanız..

IOS 13.1.3’e düşürmenizi tavsiye ederim + A12-A13 cihazlar..

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
O zaman kabaca 6s/6s Plus ve üzeri cihazlar hiç bir zaman 13 den 12 ye geçemeyecek.
O halde hiç bekleyiş içerisinde olmayım. Eğer gerçekleşirse sürpriz olsun 😤

Tahir93

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Beyler , sürüm 12.4.3 ve iphone ni jailbreak yapmak istiyorum ama bi türlü yapamıyorum. Bilgisayarsız sürüm düşüre bilirmiyim?

JAKON

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
bende iPhone 5s var shsh kaydı filan yok. Jailbreakli 12.4 sürümünde. Ben bunu shsh kayıtsız iOS 11'e düşürebilir miyim yani?

Tahir93

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
12.4.3 ü jailbreak yapmak mümkünmü?

Tips
Tips
Üst Alt