Neler yeni

Sürüm Yükseltme/Düşürme “SEP” Uyumluluk Listesi

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
12.3 sep uyumlu mu fr için yapsak ekran kilidi koyabilsek iyi olurdu :)

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
12.4b1 çıkmış bunun sep'i nasıl acaba

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Biraz önce 12.4 beta 1 sürümünün SEP ve Baseband dosyalarıyla 12.1.1'e sorunsuz restore ettim (5s kullanıyorum). Görünüşe göre 12.4b1 sürümünün SEP'i önceki sürümlerle uyumlu (En azından A7'de görmüş oldum). Nonce'u unc0ver ile ayarlayıp şifre de koyup 14-15 gün en az kullanmayı düşünüyorum (Ki zaten o zamana kadar beta 2 de çıkar sanırım). Umarım bir sorun olmaz.
Düzenleme: 12.4b1 sürümünün baseband dosyasıyla restore ettiğimin bir resmini de eklemek istedim (Modem Firmware sürümü The iPhone Wiki'den karşılaştırılabilir, SEP'i gösteremiyorum ama restore sorunsuz geçtiğinden bu yeterince kanıtlıyordur zaten sanırım 🙂):
IMG_0001.PNG

Son düzenleme:

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Onların sepi ve basebandını bana özelden ya da nasıl alınıyorsa gösterebilir msn ? @wooozie69

ybeyazit

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
herkese merhaba. 5s ios 10.2 jb'li cihazım var. daha önce 12.1 ve 12.0.1 sürümlerinin shsh2 kayıtlarını aldım. 10.2'den 12.1'e temiz kurulum yapıp sonrasında ise JB yapmak istiyorum. forumdan biraz baktığımda sep uyumluluk diye bir konudan bahsediliyor. tam olarak bu sep uyumluluğun ne olduğunu anlamadım. şimdi size bir kaç sorum var.

1) verdiğim bilgiler ile ios 10.2'den(jb)'li 12.1'e geçiş yapabilir miyim(temiz kurulum ile)?
2) sep uyumluluk konusu sıkıntı oluşturur mu?
3) 12.1'e restore için hangi aracı kullanmalıyım?(en günceli irestore mi?)

şimdiden teşekkür ederim.

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
herkese merhaba. 5s ios 10.2 jb'li cihazım var. daha önce 12.1 ve 12.0.1 sürümlerinin shsh2 kayıtlarını aldım. 10.2'den 12.1'e temiz kurulum yapıp sonrasında ise JB yapmak istiyorum. forumdan biraz baktığımda sep uyumluluk diye bir konudan bahsediliyor. tam olarak bu sep uyumluluğun ne olduğunu anlamadım. şimdi size bir kaç sorum var.

1) verdiğim bilgiler ile ios 10.2'den(jb)'li 12.1'e geçiş yapabilir miyim(temiz kurulum ile)?
2) sep uyumluluk konusu sıkıntı oluşturur mu?
3) 12.1'e restore için hangi aracı kullanmalıyım?(en günceli irestore mi?)

şimdiden teşekkür ederim.
Sürüm düşürüldüğünü biliyorum. Çünkü benimde 5s var. 12.1 sürümündeydi jb sonrası aşırı yavaşlama kasma oldugu için 10.2 shsh2 kaydım vardı 10.2 sürümüne düşürdüm.Fakat yükseltilebiliyormu bilmiyorum.Sana tavsiyem zaten iphone 5s ios 13 almıcak o yüzden ios 12 en son sürümde olsa jb mutlaka gelicektir.Tavsiyem riskli işe girmeyip 10.2 de kalıp ios 12 son sürüm jb aracını beklemek.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
1. Evet, SHSH2 kaydınız olduğundan ve güncel SEP uyumlu olduğundan geçebilirsiniz. MTerminal veya NewTerm2 ile nonceunuzu ayarladıktan sonra FR'yi (Futurerestore) kullanabilirsiniz. Şu komutlarla nonceunuzu ayarlayabilirsiniz:
  • su (Varsayılan şifre "alpine")
  • nvram com.apple.System.boot-nonce=0xAAAABBBBCCCCDDDD (Kendi generator değeriniz SHSH2 kaydınızda yazar)
  • (Kontrol etmek isterseniz) nvram -p (Yukarıda yazdığınız değeri görüyorsanız sorun yoktur)
2. SEP dediğimiz şey cihazınızdaki biometrik donanımları kontrol ediyor, yani Touch ID gibi özellikleri. Ayrıca kendine ait de bir yazılımı var. Eğer FR ile cihazımıza yükleyeceğimiz iOS ile kullanılacak SEP yazılımı uyumlu değilse sadece Touch ID'nizle sorun yaşamakla kalmaz, restore işlemi direk başarısız olur. Bu nedenle yükleyeceğiniz iOS ile kullanacağınız SEP kesinlikle uyumlu olmalı.
Şu an için güncel SEP'i FR ile kullanabilirsiniz (5s kullandığınızdan 11.3-12.1.2 sürümleriyle uyumlu). Fakat güncel SEP sebebiyle (Cihazınızda parola ve Touch ID kullanıyorsanız) cihazınız FR'yi kullandıktan 14-15 gün sonra yeniden başlatılırsa bir yeniden başlatma döngüsüne girebilir (Kimilerine daha geç denk geldiği için belli olmuyor). Bu durumda ya iCloud ile cihazınızı silmek veya tekrar FR kullanmak zorunda kalırsınız, aklınızda bulunsun.
3. İsterseniz iRestore'u kullanabilirsiniz. Teknik olarak o da FR'yi kullanıyor, sadece bir kullanıcı arayüzü var kolaylık sağlaması için. Veya isterseniz komutları kendiniz yazarak FR'yi kendiniz kullanabilirsiniz. s0uthwest'in sayfasında Windows 7 kullanmanız tavsiye ediliyor (FR'nin düzgün çalışması için). Fakat ben şahsen Windows 10'da da en az 6-7 defa kullandım ve bir defa bile sorun yaşamadım. Tercih sizin tabii.
  • Futurerestore:
  • iRestore:

Sagoita

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Restart sorununu saymaz isek, iPhone 6S (A9) uyumlu Sep var mı?
Touch ID vs. problemi olmayan...
12.2b3 ve 12.3b2 İmzası kapalı olduğu için kullanılamıyor.

Son düzenleme:

barisakkaya

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
12.1.4 betadan 12.1.1 b3 gecebiliyir muyum shsh mevcut

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
iOS 12.1.1 beta 3 sürümü imzalanmıyor:
Screen Shot 2019-06-02 at 20.47.02.png

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
iOS 12.0 da imzalanmıyor. ipsw.me sayfasından kontrol edebilirsiniz. Bu arada, 18 Mayıs tarihinde iOS 12.1.1 sürümünü iOS 12.4 beta 1'e ait SEP ve BB kullanarak FR ile yüklemiştim. Bugün itibariyle 15 gün olduğundan önce bir yedek alıp cihazı yeniden başlattım. Maalesef yeniden başlatma döngüsüne takıldım ben de. Mecburen iOS 12.3'e güncelledim cihazı. 12.3 ve önceki sürümler için de bir kernel exploit mevcut olduğunu görünce (Yayınlanıp yayınlanmayacağı hakkında bir bilgi yok tabii) 12.3'te kalmaya karar verdim. İsteyenler iOS 12.2 beta 6 sürümünü de yükleyebilirler, hala imzalanıyor (Tabi 12.1.3 veya 12.1.4 kullanıyorsanız gerek yok).

barisakkaya

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
iOS 12.0 da imzalanmıyor. ipsw.me sayfasından kontrol edebilirsiniz. Bu arada, 18 Mayıs tarihinde iOS 12.1.1 sürümünü iOS 12.4 beta 1'e ait SEP ve BB kullanarak FR ile yüklemiştim. Bugün itibariyle 15 gün olduğundan önce bir yedek alıp cihazı yeniden başlattım. Maalesef yeniden başlatma döngüsüne takıldım ben de. Mecburen iOS 12.3'e güncelledim cihazı. 12.3 ve önceki sürümler için de bir kernel exploit mevcut olduğunu görünce (Yayınlanıp yayınlanmayacağı hakkında bir bilgi yok tabii) 12.3'te kalmaya karar verdim. İsteyenler iOS 12.2 beta 6 sürümünü de yükleyebilirler, hala imzalanıyor (Tabi 12.1.3 veya 12.1.4 kullanıyorsanız gerek yok).
Sep Listesinde imzaliyor gozukuyordu ondan sordum

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
SEP tablosundaki tikler, imzalanan son sürüm SEP'in belirtilen sürümlerle uyumlu olup olmadığını gösteriyor sadece. O sürümlere ait SEPler'in imzalandığını göstermiyor.

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
İstersem DFU Nonce Collision metoduyla sürüm düşürebilirim zaten, o nedenle 12.3'e yükseltmek sorun değil.

emkkya

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhabalar. Cihazım iphone 6 şuan ios 12.3.1 sürümünde ve ben shsh2 kaydıyla nasıl 12.1.1 e düşürebilirim. Bu konuda yardımcı olabilecek varmı acaba biraz acemiyim bu konularda.

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhabalar. Cihazım iphone 6 şuan ios 12.3.1 sürümünde ve ben shsh2 kaydıyla nasıl 12.1.1 e düşürebilirim. Bu konuda yardımcı olabilecek varmı acaba biraz acemiyim bu konularda.
ios 12.3.1 sürümüne jailbreak yok düşüremezsiniz maalesef

Tips
Tips
Üst Alt