Neler yeni

Sürüm Yükseltme/Düşürme “SEP” Uyumluluk Listesi

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Kenan kardeş çok teşekkür ederim sayende telefonum azda olsa temizlendi faturarestore yaparak bu dertten kurtardın rahatsız ettim kusuruma bakma,bana vaktini ayırdığın için bir daha teşekkür ederim

Son düzenleme:

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Kenan kardeş çok teşekkür ederim sayende telefonum azda olsa temizlendi faturarestore yaparak bu dertten kurtardın rahatsız ettim kusuruma bakma,bana vaktini için bir daha teşekkür ederim
Rica ederim kardesim Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Kenan___

Onur.ALMA..

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
iPhone 5s İOS 12.2 den 12.0.1 e düşürebilir miyim ? Shsh2 kayıtlarım mevcut ios 12 nin sürümlerine.

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Onur.ALMA.. Kısaca; cihazını sürüm düşürme / yükseltme yapmak icin kullandığın araç “FutureRestore”, bu islemi yapabilmek icin, hali hazırda Apple’ın imzaladigi bir ios sürümünün, çeşitli dosyalarını kullanır. İmzalı olan ios sürümünün, bu işlem için uyumlu olup olmamasına; Sep uyumluluk diyoruz. Uyumluluk yoksa FutureRestore işlemeni gerçekleştiremezsin.

Onur.ALMA..

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
@Onur.ALMA.. Kısaca; cihazını sürüm düşürme / yükseltme yapmak icin kullandığın araç “FutureRestore”, bu islemi yapabilmek icin, hali hazırda Apple’ın imzaladigi bir ios sürümünün, çeşitli dosyalarını kullanır. İmzalı olan ios sürümünün, bu işlem için uyumlu olup olmamasına; Sep uyumluluk diyoruz. Uyumluluk yoksa FutureRestore işlemeni gerçekleştiremezsin.
Anladığım kadarıyla iphone 5s ios 12.2 sürümü diğer 12 sürümleriyle uyumlu görünüyor. Bu sürümler arasında geçiş yapılamıyor mu ?
Yanlış anladıysam özür dilerim. Öğrenmek amacı ile soruyorum sadece.

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Onur.ALMA.. Doğru anlamışsın. iphone 5s için 12.2 sep diğer 12.x.x sürümleri uyumludur. fakat sizin şu anda bulunduğunuz ios 12.2 için herhangi bir Jb aracı yada Nonceset ayarlama aracı yok. FutureRestore için sadece sep uyumluluk yetmiyor, bulunduğunuz sürüm için Jb yada Nonceset ayarlama aracı olması gerekiyor.

Onur.ALMA..

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
@Onur.ALMA.. Doğru anlamışsın. iphone 5s için 12.2 sep diğer 12.x.x sürümleri uyumludur. fakat sizin şu anda bulunduğunuz ios 12.2 için herhangi bir Jb aracı yada Nonceset ayarlama aracı yok. FutureRestore için sadece sep uyumluluk yetmiyor, bulunduğunuz sürüm için Jb yada Nonceset ayarlama aracı olması gerekiyor.
Çok açıklayıcı oldu çok teşekkür ederim hocam. İyi çalışmalar. 😇

saku

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
iOS 11.2.1 sürümündeki iPhone 6s plus cihazımı Jailbreak yapılabilen herhangi bir iOS 12 sürümüne güncelleyebilir miyim? Shsh kayıtlarım var.

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@saku yeni çıkacak olan sürümün Sep’i, şu anda bulunduğunuz sürümle uyumlu olursa, Yükseltme / Düşürme yapabilirsin.

Kenan___

YusufPala

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
En güncel sürümü kullanıyorum, hata yüzünden yükseltmek zorunda kaldım, sorum şu: shsh kayıtlarım mevcut; sürüm düşürmek istesem düşürebilir miyim?

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@YusufPala Jb çıkmadan önce bir istismar yayınlanır, muhtemelen Jb aracından önce Nonceset ayarlama araçları çıkar. Nonceset ayarlanırsa da Sürüm düşürme / yükseltme yapılabilir.

Kenan___

Sagoita

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@Kenan___ hocam, restart problemi yaşatmayan iOS 12 uyumlu SEP var mı şu anki süreçte?

12.1.1b3 sürümünü 12.3b2 sep ile restore ettim. 2-3 haftadır şifresiz kullanıyorum. Telefonum izinsiz kullanıma açık. :watchout:

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Crawl11 12.2 sep kullanarak Restore etmenin sorun çıkarttığını biliyoruz. Bir üyemiz, 12.3 B2 ile restore etti ve henüz 15 günü dolmadı. 15 gün sonunda deneyip sonuçlarını bizimle paylaşacak. Çok büyük ihtimalle 12.3 betalarda da aynı sorun vardır. Denemek istersen, cihazına şifre koyup, kapatıp açabilirsin, cihaz reset atmaya başlarsa ya iCloud sıfırlaması yada Tekrardan FR yapman gerekir.

Son düzenleme:

Zeuss

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
11.2.1 iphone x sürümünü nasıl yükseltebilirim, mümkün mü?

Tips
Tips
Üst Alt