Neler yeni

Succession - Tam Restore Aracı

RedLevreK

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba, arkadaşlar. Succession konusunda tamamen deneyimsizim ama çok ihtiyacım olduğundan Yarın ilk deneyimi PC ile manuel olarak gerçekleştirmeyi planlıyorum. Dosyayı bu akşamdan indirmek istiyorum hangi adresten indirebilirim?
iPhone 7 12.1.1 kullanıcısı olarak bilgisayara hangi sürümü indirmem tavsiye edilir ve IPSE dosyasını nasıl cihaza atabilirim?
Bütün bu işlemlerin olduğu bir video olsa büyük yardımı olurdu. Duyduğuma göre son sürümde bazi uyumsuzluklar olabiliyormuş. Az da olsa cihazımda crackli Tweakler mevcut eğer başarıya ulaşırsam sileo’ya geçip temiz ve stabil bir Jailbreak deneyimi yaşamak istiyorum. Son soru olarak dün gece cydia da bazi sıkıntılar yaşanmış elmada kalanlar olmuş bunun bir etkisi olur mu PC ile manuel kurulumda?

gokaykasap

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 11
Merhaba, arkadaşlar. Succession konusunda tamamen deneyimsizim ama çok ihtiyacım olduğundan Yarın ilk deneyimi PC ile manuel olarak gerçekleştirmeyi planlıyorum. Dosyayı bu akşamdan indirmek istiyorum hangi adresten indirebilirim?
iPhone 7 12.1.1 kullanıcısı olarak bilgisayara hangi sürümü indirmem tavsiye edilir ve IPSE dosyasını nasıl cihaza atabilirim?
Bütün bu işlemlerin olduğu bir video olsa büyük yardımı olurdu. Duyduğuma göre son sürümde bazi uyumsuzluklar olabiliyormuş. Az da olsa cihazımda crackli Tweakler mevcut eğer başarıya ulaşırsam sileo’ya geçip temiz ve stabil bir Jailbreak deneyimi yaşamak istiyorum. Son soru olarak dün gece cydia da bazi sıkıntılar yaşanmış elmada kalanlar olmuş bunun bir etkisi olur mu PC ile manuel kurulumda?
cihazınıza uygun olan ipsw dosyasını burdan indirebilirsiniz.
Cihaza atmaya gelince, ben Succession'u kurduktan sonra Apple File Counduit 2 tweakini kurup, var/mobile/Media/Succession konumuna attım. Başta hata verdi falan daha sonra Succession'u 1.0 sürümüne düşürüp o şekilde tekrar cihaza attım ipsw yi, bu seferde ismini ipsw.ipsw olarak değiştirmemi istedi, filza ile var/mobile/Media/ Succession konumuna gidip ismini ipsw.ipsw olarak değiştirdim ve Succession ipsw dosyasını gördü. Daha sonrada başarılı bir şekilde restore ettim.

RedLevreK

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
cihazınıza uygun olan ipsw dosyasını burdan indirebilirsiniz.
Cihaza atmaya gelince, ben Succession'u kurduktan sonra Apple File Counduit 2 tweakini kurup, var/mobile/Media/Succession konumuna attım. Başta hata verdi falan daha sonra Succession'u 1.0 sürümüne düşürüp o şekilde tekrar cihaza attım ipsw yi, bu seferde ismini ipsw.ipsw olarak değiştirmemi istedi, filza ile var/mobile/Media/ Succession konumuna gidip ismini ipsw.ipsw olarak değiştirdim ve Succession ipsw dosyasını gördü. Daha sonrada başarılı bir şekilde restore ettim.
Cevabınız icin çok teşekkürler hocam. Succession’u cihaza daha atmadan nereye kuruyoruz?
Apple file condudit 2 tweaki ne ise yarıyor Filza bu işlem için yeterli değil mi?
Succession’un sürümünü düşürme işlemine yabancıyım nasıl oluyor ?
Bağışlayın hocam çok yabancıyım bu konuya. Eğer telefonla succession’u kur bu karışık işlemlere o zaman gerek kalmaz diyorsan onu da deneyebilirim.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@RedLevreK AFCD 2 pc üzerinden root dosyalarını görmeniz için lazım. Onu kuracaksınız sonra PC den 3utools ya da filza ile gerekli dosya yoluna ipsw.ipsw yazarak değiştirdikten sonra succesion u açın o zaten ipsw yi görüp .dmg olarak dönüştürecek. Ondan sonra erase all yapacaksınız.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Dikkat edeceğiniz bir kaç şey var.
1- iCloud dan çıkış yapın
2- Telefonun şarjı %50 ve üstü olsun.
3- Ekran otomatik kapanmayı asla yapın ve parolayı kapatın

gokaykasap

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 11
Cevabınız icin çok teşekkürler hocam. Succession’u cihaza daha atmadan nereye kuruyoruz?
Apple file condudit 2 tweaki ne ise yarıyor Filza bu işlem için yeterli değil mi?
Bağışlayın hocam çok yabancıyım bu konuya. Eğer telefonla succession’u kur bu karışık işlemlere o zaman gerek kalmaz diyorsan onu da deneyebilirim.
-Bu tweakin filzayla bir alakası yok. Bu tweak bilgisayardan iTools, iFunbox vb. programlarla sistem dosyalarına erişim sağlıyor. Bu şekilde ipsw dosyasını gerekli olan yere atabilirsiniz.
-Bende bulamamıştım bu konuyu karıştırarak 1.0 deb dosyasını buldum eğer bulamazsan diyede upload ettim.

gokaykasap

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 11
Kesinlikle.. cihaz şimdiden sıfırlanmış kadar oldu. İlgisine sağlık çok teşekkür ederim arkadaşıma.. işlemlere başlarken bu dosyayı kullanabilirim.
Eğer 1.0 ile başarısız olursan diye b6 sürümünüde koymuştum haberin olsun.

RedLevreK

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
@sametsurmeli şimdi ben restore yapacamda bu son Cydia güncellemesini yaptım o yüzden sıkıntı çıkarmı güncelleme yapanlar çoğu elma da kalmış?
Keşke izleyebilsek.. internette nasıl yapıldığıyla ilgili video çok az.. bol şanslar dilerim.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Samet doğrudur kalan var. Ondan dolayı pwn yeni güncelleme yapacak sonra succesion kullanın tavsiyem.

coolstar

Sileo
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Güncellemeyi yapalım arkadaşlar. Bootloopta kalanlar sam bignerın uikittools güncellmesi ile succesionın çakışmasından oldu. Daha öncede birçok arkadaşımız elmada kaldı tabi. @RomeoBenim gibi jailbreak severleri elmada bıraktı. Ama her şeye rağmen succession güzel bir araç kaç zamandır sorunsuz kurulu tabi bende. Bunuda söylemeden geçmeyeyim eğer bir sorununuz yoksa tweakler hariç cydiaya/sileoya gelen sistem güncellemelerini hemen kurmayın. Biraz bekleyin sonra kurun böylece hatalı bir şey olmasına karşı önlem alırsınız.

patrow

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus

TheKingsMan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Takip..aynı sorun bende yaşıyorum bir çok kez, alt sürümlere düşmek için tweak ı kurunca bu sefer ana menüye ikon gelmiyor (ip6-ios 12.1.1 bera3-sileo kurulu-unc0 ver var ikende aynı hatayı alıyordum)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
ben şimdi restore ekranında kaldım dikkatli olmanı tavsiye ederim gerek yoksa hiç uğraşma istersen

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
2-3 kere deneyin. Reboot edebilir, uygulamadan atıyor bazen. Onlar da olmazsa sürüm düşürerek deneyin.

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
2-3 kere deneyin. Reboot edebilir, uygulamadan atıyor bazen. Onlar da olmazsa sürüm düşürerek deneyin.
Deniyorum dönerim bakim olacakmı
Mesaj düzenlendi:

Olmuyor 10 defa denedim

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Deniyorum dönerim bakim olacakmı
Mesaj düzenlendi:

Olmuyor 10 defa denedim
Dediğim gibi olmadıysa sürüm düşür. 0.9b6 sürümünü bulabilirsen onunla yap. Gayet başarılı. Sanki bir arkadaş paylaşmıştı onu.

mantikafasi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Güncellemeyi yapalım arkadaşlar. Bootloopta kalanlar sam bignerın uikittools güncellmesi ile succesionın çakışmasından oldu. Daha öncede birçok arkadaşımız elmada kaldı tabi. @RomeoBenim gibi jailbreak severleri elmada bıraktı. Ama her şeye rağmen succession güzel bir araç kaç zamandır sorunsuz kurulu tabi bende. Bunuda söylemeden geçmeyeyim eğer bir sorununuz yoksa tweakler hariç cydiaya/sileoya gelen sistem güncellemelerini hemen kurmayın. Biraz bekleyin sonra kurun böylece hatalı bir şey olmasına karşı önlem alırsınız.
Ben de cydown yeni sürümde çalışmıyor diye güncellememiştim iyi ki de güncellememişim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt