Neler yeni

Succession - Tam Restore Aracı

iaunn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Kenan___

bu hatayı nasıl çözeriz acaba tel iphone 6+ sürüm 12.1.1 succession sürümü 1.3
İşte bende bu hatayı alıyordum, sonrasında @HorhoriS 'in tavsiyesi üzerine 0.9b6 versiyonuna düşürdüm(maalesef şuan eski sürümleri kalktı{bigbossdan})
O şekilde halletttim.

Geliştiricnin github sayfasında paylaştığı v1.0'ı deneyebilrsin

İndir ve filza yardımıyla kur sonuç almalısın.

Samaritan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar benim cihaz 6s 12.1.1 chimera jailbreaklı. Tahmini kaç dakikada restore ediyor?
Daha doğrusu ipsw indirildikten sonra kaç dakika sürüyor.
Ben deniyorum ipsw indikten sonra indectifing your filesystem dmg yazısı geliyor ekrana 15 dk bekliyorum tık yok bu normal mi?

iaunn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar benim cihaz 6s 12.1.1 chimera jailbreaklı. Tahmini kaç dakikada restore ediyor?
Ben deniyorum ipsw indikten sonra indectifing your filesystem dmg yazısı geliyor ekrana 15 dk bekliyorum tık yok bu normal mi?
7+ 12.1 cihazımda ipsw dizine çıktıktan sonra prepare for restore dedim ve tam 1dk 17sn sürdü

Edit: Sürüm 1.0 ile bu işlemi yaptım

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Hangi sürümü ile restore yapıyorsun.

iaunn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
1.3 sürümüyle hocam
0.9b6 sürümünü kullan.
İşlem ne durumda?

V1.0 deb'ini filza ile kur sonra respring yap eğer masaüstünde gözükmezse uicache'i çalıştır gelecektir. Bu versiyonla deneyebilirsin çünkü 0.9b6 bigbossda sürüm düşürme bölümünden kalkmış ayrıca geliştirici github'ında da göremedim

***Successionu kaldırmak, indirdiğin/dmg haline çıkan dosyayı silecektir.Bunun için var/mobile/Media/Succession klasörüne gir ve dosyayı başka yere taşı ardından successionu kaldırıp deb'i öyle kur.

V1.0 deb(direkt indirme linki)

Samaritan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
İşlem ne durumda?

V1.0 deb'ini filza ile kur sonra respring yap eğer masaüstünde gözükmezse uicache'i çalıştır gelecektir. Bu versiyonla deneyebilirsin çünkü 0.9b6 bigbossda sürüm düşürme bölümünden kalkmış ayrıca geliştirici github'ında da göremedim

***Successionu kaldırmak, indirdiğin/dmg haline çıkan dosyayı silecektir.Bunun için var/mobile/Media/Succession klasörüne gir ve dosyayı başka yere taşı ardından successionu kaldırıp deb'i öyle kur.

V1.0 deb(direkt indirme linki)

Debi yükledim yüklendi ancak masa üstüne gelmedi uicache dediğin olayı anlamadım. Ben chimera jailbrek kullanıyorum bu arada.

iaunn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Debi yükledim yüklendi ancak masa üstüne gelmedi uicache dediğin olayı anlamadım. Ben chimera jailbrek kullanıyorum bu arada.
Ben denetim merkezi için PowerModule tweaki ile yapıyordum.

Chimeri uyumluysa kurmayı deneyebilirisn.
Kurduktan sonra
Ayarlar-Denetim merkezi-Denetimleri özelleştir başlığı altından PowerModulesi listeye ekle.
Denetim merkezini aç orda görceksin
Şu şekilde
sağ üstteki UI yazana tıkla biraz bekle sonra simgenin geldiğini göreceksin.

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
1.3 sürümünde 2 sefer ipsw inerken dondu. Manuel olarak ipsw dosyasını gerekli konuma attım unzip kısmında takılıp kalıyor. Şuan üst mesajdaki deb ile indiriyorum ve bunun sonu eminim bootloop gidecek. cihazda ne crack nede repo var hadi hayırlısı. Aşırı batarya tükenmeye başlamasa bu işi gene yapmazdım ama mecbur !
6s 12.1.2

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
1.3 sürümünde 2 sefer ipsw inerken dondu. Manuel olarak ipsw dosyasını gerekli konuma attım unzip kısmında takılıp kalıyor. Şuan üst mesajdaki deb ile indiriyorum ve bunun sonu eminim bootloop gidecek. cihazda ne crack nede repo var hadi hayırlısı. Aşırı batarya tükenmeye başlamasa bu işi gene yapmazdım ama mecbur !
6s 12.1.2
burdan beta sürümünü indir ipsw dosyasını bilgisayara indir ismini ipsw.ipsw olarak değiştir ve gerekli konuma at

Samaritan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ben denetim merkezi için PowerModule tweaki ile yapıyordum.

Chimeri uyumluysa kurmayı deneyebilirisn.
Kurduktan sonra
Ayarlar-Denetim merkezi-Denetimleri özelleştir başlığı altından PowerModulesi listeye ekle.
Denetim merkezini aç orda görceksin
Şu şekilde
sağ üstteki UI yazana tıkla biraz bekle sonra simgenin geldiğini göreceksin.
Hocam teşekkür ederim uyumluydu yaptım sorunsuz sıfırladım.

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
burdan beta sürümünü indir ipsw dosyasını bilgisayara indir ismini ipsw.ipsw olarak değiştir ve gerekli konuma at
Ucuz yırttık. beta sürüm ile direk ipsw indirip restore yaptı. İlgi için teşekkürler. bir an bootloop a düşecek sanmıştım.
Mesaj düzenlendi:

Yukarda sormayı unutmuşum.. Bu işlemlerden sonra Ayarlar/Genel den cihazı komple sıfırlarsak bir sıkıntı çıkıyor mu ?

Son düzenleme:

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Ucuz yırttık. beta sürüm ile direk ipsw indirip restore yaptı. İlgi için teşekkürler. bir an bootloop a düşecek sanmıştım.
Mesaj düzenlendi:

Yukarda sormayı unutmuşum.. Bu işlemlerden sonra Ayarlar/Genel den cihazı komple sıfırlarsak bir sıkıntı çıkıyor mu ?
Ayarlardan sıfırlama yapmana gerek yok.
Sadece restore sonrası itunes ve icloud yedeklemesini kullanma yeni cihaz olarak kurulumu tamamla.

iaunn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Mesaj düzenlendi:

Herhangi bir problem olmuyor bizzat tarafımca denendi

Kompurrr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iPhone 6s 11.1 beta 6 sürümde denenmiştir başarıyla gerçekleşti

gokaykasap

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 11
Bu hatayı alıyorum succession sürüm 1.3 ipsw dosyasını kendim indirim belirtilen konuma attım, cihazı reboot ettim hala sonuç aynı

@Kenan___

Tamamdır hallettim 1.0 sürümünü yükleyince düzeldi şuan restore ediyor sonucu yazarım bitince.
Mesaj düzenlendi:

• Cihaz Modeli: iPhone 6s
  • İos Sürümü : 12.1.2
  • Succession Sürümü : 1.0
  • Jb aracı : unc0ver
  • Crack Twek / Repo Durumu : Yüklü değil / Ekli değil ( önceden kaldırılmıştı )
  • Sonuç : Tümü Başarılı
  • İşimi garantiye almak için öncelikle rec0ver yaptım unc0verden daha sonra ayarlardan Tüm içerikleri ve Ayarları sil yaptım, cihazı tekrar kurdum, Tekrar Jailbreak yapıp Succession 1.3 yükledim bilgisayarıma indirdiğim ipsw dosyasını belirtilen yere attım ve hata verdi. Daha sonra 1.0 sürümünün deb dosyasını yükledim aynı şekilde ipsw dosyasını belirtilen yere attım, Successiona girdiğimde ipsw.ipsw değiştirin diyordu filza ile bulunan yere girip, ipsw dosyasının ismini ipsw.ipsw olarak değiştirdim ve cihazımı restore etti.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

iaunn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bu hatayı alıyorum succession sürüm 1.3 ipsw dosyasını kendim indirim belirtilen konuma attım, cihazı reboot ettim hala sonuç aynı

@Kenan___

Tamamdır hallettim 1.0 sürümünü yükleyince düzeldi şuan restore ediyor sonucu yazarım bitince.
Mesaj düzenlendi:

• Cihaz Modeli: iPhone 6s
  • İos Sürümü : 12.1.2
  • Succession Sürümü : 1.0
  • Jb aracı : unc0ver
  • Crack Twek / Repo Durumu : Yüklü değil / Ekli değil ( önceden kaldırılmıştı )
  • Sonuç : Tümü Başarılı
  • İşimi garantiye almak için öncelikle rec0ver yaptım unc0verden daha sonra ayarlardan Tüm içerikleri ve Ayarları sil yaptım, cihazı tekrar kurdum, Tekrar Jailbreak yapıp Succession 1.3 yükledim bilgisayarıma indirdiğim ipsw dosyasını belirtilen yere attım ve hata verdi. Daha sonra 1.0 sürümünün deb dosyasını yükledim aynı şekilde ipsw dosyasını belirtilen yere attım, Successiona girdiğimde ipsw.ipsw değiştirin diyordu filza ile bulunan yere girip, ipsw dosyasının ismini ipsw.ipsw olarak değiştirdim ve cihazımı restore etti.
O hatayı ben de aldığım için 1.0 ile yapmıştım.

Geliştici bu hatayı bir sonraki versiyonda gidereceğini söylüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kagawa23

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Uygulamayı indirim açıyorsun, sonra “Download clean Filesystem” butonuna tıklıyorsun indirmeyi başlat butonuna tıklıyorsun Uygulama ipsw indirip cihazini restore ediyor.

Karmaşık oldugunu düşünmüyorum :))

Kenan___
Hocam cihaz sıfır konumuna mı gelecek ? Fotoğraflar vs hepsi gider mi yani

Tips
Tips
Üst Alt