Neler yeni

Succession - Tam Restore Aracı

mrtlyns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
4-5 farklı sürüm denedim her denedikten sonra hafıza şişti
Rootfs ile sıfırladıktan sonra bile hafıza açılımıyordu.
En son ayarlardan sıfırlayıp tekrar jailbreak yaptım
Şuan için bi sıkıntı yaşamadım ama tavsiye etmiyorum kalıntılar kalıyor çünkü
Yapabilen arkadaşlar successiona devam etsinler

KadirBaran

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
4-5 farklı sürüm denedim her denedikten sonra hafıza şişti
Rootfs ile sıfırladıktan sonra bile hafıza açılımıyordu.
En son ayarlardan sıfırlayıp tekrar jailbreak yaptım
Şuan için bi sıkıntı yaşamadım ama tavsiye etmiyorum kalıntılar kalıyor çünkü
Yapabilen arkadaşlar successiona devam etsinler
@mrtlyns
Evet Haklisin bugun bizde denedik olmadi soyle bi cozum yolu bulduk uncoverdan rootfs yapip uncoveri silip chimera yukleyip sileo ya gecerek successionun kendi reposundan son sürümü indirerek basarili bi sekilde restore yaptik bu sekilde deneyebilirsiniz

mrtlyns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@mrtlyns
Evet Haklisin bugun bizde denedik olmadi soyle bi cozum yolu bulduk uncoverdan rootfs yapip uncoveri silip chimera yukleyip sileo ya gecerek successionun kendi reposundan son sürümü indirerek basarili bi sekilde restore yaptik bu sekilde deneyebilirsiniz
Bi dahaki sefere artık

CAGRI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Uygulama : Succession

Repo : - Bigboss

Uyumluluk :
ios 10.x.x - 11.x.x -12.x.x

*** A12 ve A12X cihazlar için 1.3 veya daha üstü sürüm kullanın !
***Daha düşük sürümlerde ön kameranız çalışmaz.
***1.3 sürümü öncesi A12 cihazlar için uyumlu degil.

* A12 cihazı = iPhone XR / iPhone XS / iPhone XS Maks.

* A12X cihazı = iPad Pro (12,9 inç) 3. Nesil

Sürüm : 1.3.8

Fiyat :
ücretsiz

Geliştiriciye Destek :

Açıklama ;

Unc0ver ekibinden olan ‘Samg_is_a_Ninja’, Cydia Eraser'e Alternatif olan ‘Succession’ isimli uygulamasını yayınladı.

• Bu uygulama ile bulunduğumuz sürüme shsh kayıtlarına ihtiyaç duymadan “Tam Restore” edebiliyoruz.
  • Uygulama bulunduğunuz sürümün İPSW dosyasını indirip cihazınızın Restore işlemini Bu İPSW üzerinden gerçekleştiriyor.
  • Dilerseniz İPSW dosyasını kendiniz indirip manuel olarak ilgili konuma atabilirsiniz.
** İphone 7+ 12.1.1 Unc0ver Cihazımı Başaralı bir şekilde Restore ettim, videosu Spoiler de

** İOS 10 kullanıcıları daha stabil olan Cydia Eraser'i kullanabilir ; Cydia Eraser

Arkadaşlar bu “Succesion” aracında kesinlikle bir problem Yok...

Test için üç Cihazda denemeler yaptık

iPhone 7plus IOS 12.1.1
iPhone 8 IOS 12.1
iPhone X IOS 12.1.2

Kesinlikle sorun olmadı ve cihazlar Tertemiz oldu...

Yine Test için iPhone 6 IOS 12.1.1 fullCrackli Tweakler yüklendi + ( Pul ) ile başlayan Repodan Tweakler yüklendi ve SnowBoard yüklüydü...

Succesion ile temizlerken karşılaştığımız Sorunlar:

- Cihazda donmalar

-Succesion araçın çok geç işlem yapması

-firmware’yi (sürüm dosyasını) çok geç yükleme ve Senkronize etmesi

4-5 defa Reboot (yeniden başladıktan sonra) cihaz’da KernelPanik oluşuyor (BootLoop veya Türkçesi cihaz Elmada kalıyor ve erişim sadece DFU modu ile gerçekleşiyor...

Sorun Cracklenmiş Tweakler ve en tehlikeli Tweaklerde

Crackli yüklenmiş: CallBar X , AudioRecorder ve BioProtect

Kısacası Sorun Crackli Tweakler!!

JailbreakTR @efsane6

*** Bu uygulama bir Restore aracıdır ve kullanma sorumluluğu tamamen kullanıcıya aittir.

Uygulamayı açtığınız da Cihazınızın model ve sürüm bilgisinin yazdığı bir ekran açılıyor. bu bilgilerin doğru olduğuna emin olduktan sonra ;
  • Download Clean Filesystem, ardından Start Download butonuna tıkladığınız da önce ipsw indirme işlemi başlıyor sonra uygulama cihazınızı restore ediyor.
  • Uylulamanın ipsw indirmesini beklemek istemiyosanız yada beta bir ios sürüm kullanıyorsanız; Cihazınızın bulunduğu İOS sürüm İPSW sini kendiniz indirip var/mobile/Media/ Succession konumuna atabilirsiniz. bunu yaparsanız uygulamanın İPSW indirmesini beklemeden direk restore işlemine geçersiniz. ( uygulama indirdiğiniz İPSW dosyasını göremezse dosya adını ipsw.ipsw olarak değiştirin )
  • Restore işlemine başlamadan önce ;
  • icloud çıkış yapın
  • Otomatik kilitlenmeyi asla yapın
  • Uçak moduna alın wifiyi açık bırakın
  • Cihazı rahatsız etme moduna alabilirsiniz
  • Cihazınız da İPSW dosyasının inebileceği kadar boş alan olduğundan emin olun ( 2-3 Gb )
  • Restore işlemi devam ederken uygulamayı kapatmayın cihazı kilitlemeyin
** İos Beta sürüm kullananların İPSW dosyasını manuel olarak indirip, ilgili konuma yüklemeleri gerekiyor
** Manuel olarak İPSW indirip ilgili konuma attıktan sonra uygulama indirdiğiniz İPSW dosyasını görmüyor sa İPSW dosyasının adını, ipsw.ipsw olaral değiştirin
** Uygulamanın son sürümünde çeşitli sorunlar yaşarsanız, Uygulamanın sürümünü Beta sürümüne düşürüp tekrar deneyin.

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyayı görüntüle 11188

Kenan___
Windows bilgisayardan nasıl atabilirim acaba ipsw dosyasını?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Windows bilgisayardan nasıl atabilirim acaba ipsw dosyasını?
var/mobile/Media/ Succession klasörüne indirdiği ipsw dosyasının ismini ipsw.ipsw olarak değiştirdikten sonra atabilirsin

CAGRI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
var/mobile/Media/ Succession klasörüne indirdiği ipsw dosyasının ismini ipsw.ipsw olarak değiştirdikten sonra atabilirsin
Dosya yöneticisine giremiyorum ki hocam windowsda. Dosya yöneticisi olarak sormuştum.

mrtlyns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar şu hatayı alıyorum çözümü bilen? 12.4
2 gün öncesinde ben baya uğraştım düzelmedi sürümden kaynaklı sorun var galiba eski sürümleri de denedim hafızayı şişirmekten başka işe yaramadı
2 gündür uğraşıyorum unzipping de kalıyor hep beta sürümünü de kurdum son sürümü de kurdum rootfs ile sıfırlama da yaptım ipsw dosyasını iki sürüm içinde hem indirip hem bilgisayardan attım ama ya unzipping ekranında kalıyor yada yeniden başlatıp deneyin diyor
@mrtlyns
@kdrbrn16 arkadaşın dediği çözümü dene istersen

omrrtt

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Arkadaşlar şu hatayı alıyorum çözümü bilen? 12.4
sanırım sürüm stabil değil ben de aynı hatayı aldım ama downgrade yapıp 1.3 sürümüyle denedim oldu sen de o sürümde bir dene istersen. aşağıda linki paylaşıyorum.

Son düzenleme:

Relics

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
sanırım sürüm stabil değil ben de aynı hatayı aldım ama downgrade yapıp 1.3 sürümüyle denedim oldu sen de o sürümde bir dene istersen. aşağıda linki paylaşıyorum.
0.9 b6 sürümüne düşürdüm cydia’dan sorun çözüldü. Teşekkür ederim.

CAGRI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE

Uyumluluk :

Fiyat :
ücretsiz

Geliştiriciye Destek :

Açıklama ;

Unc0ver ekibinden olan ‘Samg_is_a_Ninja’, Cydia Eraser'e Alternatif olan ‘Succession’ isimli uygulamasını yayınladı.

• Bu uygulama ile bulunduğumuz sürüme shsh kayıtlarına ihtiyaç duymadan “Tam Restore” edebiliyoruz.
  • Uygulama bulunduğunuz sürümün İPSW dosyasını indirip cihazınızın Restore işlemini Bu İPSW üzerinden gerçekleştiriyor.
  • Dilerseniz İPSW dosyasını kendiniz indirip manuel olarak ilgili konuma atabilirsiniz.
** İphone 7+ 12.1.1 Unc0ver Cihazımı Başaralı bir şekilde Restore ettim, videosu Spoiler de

** İOS 10 kullanıcıları daha stabil olan Cydia Eraser'i kullanabilir ; Cydia Eraser

iPhone 7plus IOS 12.1.1
iPhone 8 IOS 12.1
iPhone X IOS 12.1.2

Yine Test için iPhone 6 IOS 12.1.1 fullCrackli Tweakler yüklendi + ( Pul ) ile başlayan Repodan Tweakler yüklendi ve SnowBoard yüklüydü...

- Cihazda donmalar

4-5 defa Reboot (yeniden başladıktan sonra) cihaz’da KernelPanik oluşuyor (BootLoop veya Türkçesi cihaz Elmada kalıyor ve erişim sadece DFU modu ile gerçekleşiyor...

JailbreakTR @efsane6

*** Bu uygulama bir Restore aracıdır ve kullanma sorumluluğu tamamen kullanıcıya aittir.

Uygulamayı açtığınız da Cihazınızın model ve sürüm bilgisinin yazdığı bir ekran açılıyor. bu bilgilerin doğru olduğuna emin olduktan sonra ;
  • Download Clean Filesystem, ardından Start Download butonuna tıkladığınız da önce ipsw indirme işlemi başlıyor sonra uygulama cihazınızı restore ediyor.
  • Uylulamanın ipsw indirmesini beklemek istemiyosanız yada beta bir ios sürüm kullanıyorsanız; Cihazınızın bulunduğu İOS sürüm İPSW sini kendiniz indirip var/mobile/Media/ Succession konumuna atabilirsiniz. bunu yaparsanız uygulamanın İPSW indirmesini beklemeden direk restore işlemine geçersiniz. ( uygulama indirdiğiniz İPSW dosyasını göremezse dosya adını ipsw.ipsw olarak değiştirin )
  • icloud çıkış yapın
  • Cihazınız da İPSW dosyasının inebileceği kadar boş alan olduğundan emin olun ( 2-3 Gb )
** İos Beta sürüm kullananların İPSW dosyasını manuel olarak indirip, ilgili konuma yüklemeleri gerekiyor
** Manuel olarak İPSW indirip ilgili konuma attıktan sonra uygulama indirdiğiniz İPSW dosyasını görmüyor sa İPSW dosyasının adını, ipsw.ipsw olaral değiştirin
** Uygulamanın son sürümünde çeşitli sorunlar yaşarsanız, Uygulamanın sürümünü Beta sürümüne düşürüp tekrar deneyin.

Kenan___
iphone se 11.4 için 1.6 GB lık dosya indirmiş gözüküyor ama normalde 2.5 civarı bir sıkıntım mı var acaba hiç bulaşmasam mı??

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
iphone se 11.4 için 1.6 GB lık dosya indirmiş gözüküyor ama normalde 2.5 civarı bir sıkıntım mı var acaba hiç bulaşmasam mı??
sitesinden cihaz sürümünüzün ipsw dosyasını kendiniz indirip ismini ipsw.ipsw olarak değiştirip /var/mobile/media/succession dosya yoluna atıp işleme devam edebilirsin

CAGRI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Böyle bir hata veriyor785587F4-654A-4E4B-A78B-05371F2ADDF7.png
Mesaj düzenlendi:

sitesinden cihaz sürümünüzün ipsw dosyasını kendiniz indirip ismini ipsw.ipsw olarak değiştirip /var/mobile/media/succession dosya yoluna atıp işleme devam edebilirsin
Hocam pcye indirdim ancak windowsta telefonun dosya yöneticisine girip nasıl atabilirim filza tarzı

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Böyle bir hata veriyorEkli dosyayı görüntüle 14338
Mesaj düzenlendi:

Hocam pcye indirdim ancak windowsta telefonun dosya yöneticisine girip nasıl atabilirim filza tarzı
Mesajları yukarı doğru okurmusun çözüm yöntemleri paylaşılmış.
Succession farklı sürümleri yükleyerek restore işlemini tekrar denermisin.

CAGRI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE

Uyumluluk :

Fiyat :
ücretsiz

Geliştiriciye Destek :

Açıklama ;

iPhone 7plus IOS 12.1.1
iPhone 8 IOS 12.1
iPhone X IOS 12.1.2

- Cihazda donmalar

JailbreakTR @efsane6

• icloud çıkış yapın

Kenan___
restoreyi yaptıktan sonra pc üzerinden daha önce aldığımız yedeği yükleyebiliyoruz değil mi?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
restoreyi yaptıktan sonra pc üzerinden daha önce aldığımız yedeği yükleyebiliyoruz değil mi?
Yükleyebilirsin, fakat restore sonrası hiç bir yedek geri yüklemesini önermiyoruz. Daha önceki kullanımınızda yaşadığınız sorunları geri yüklediğiniz yedek ile cihazınıza tekrar aktarmış olursunuz. (Restore yapmanın bir anlamı kalmıyor)
Ayrıca cihaz jb li iken alınmış bir yedeği asla cihaza geri yükleme yapmayın.

CAGRI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Yükleyebilirsin, fakat restore sonrası hiç bir yedek geri yüklemesini önermiyoruz. Daha önceki kullanımınızda yaşadığınız sorunları geri yüklediğiniz yedek ile cihazınıza tekrar aktarmış olursunuz. (Restore yapmanın bir anlamı kalmıyor)
Ayrıca cihaz jb li iken alınmış bir yedeği asla cihaza geri yükleme yapmayın.
Google auth ve fotoğraflar falan var yedekte hocam jbli iken bilgisayara yedeklemiştim. Geri yüklemeyi önermemenizin nedeni bootloopta kalması falan mı yoksa güvenlik açısından mı

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Google auth ve fotoğraflar falan var yedekte hocam jbli iken bilgisayara yedeklemiştim. Geri yüklemeyi önermemenizin nedeni bootloopta kalması falan mı yoksa güvenlik açısından mı
Yedeğinizin içinden medya ve resimleri pc de 3utools vb. Programlar ile açarak alabilirsiniz.
Güvenlik açığı değil, Yedek geri yükleme yaptığınızda cihazda hatalar zincirlemesinin başlangıcı olur. Sonunda tekrar restoreye geri dönersiniz.

CAGRI

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Yedeğinizin içinden medya ve resimleri pc de 3utools vb. Programlar ile açarak alabilirsiniz.
Güvenlik açığı değil, Yedek geri yükleme yaptığınızda cihazda hatalar zincirlemesinin başlangıcı olur. Sonunda tekrar restoreye geri dönersiniz.
Anladım hocam çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Acaba bu filzadan uygulamaların dosya kopyasını alsam, restore ettikten sonra geri yüklesem. Kaldığı yerden çalışır mı? Uygulamalar dediğim de iki auth uygulaması...

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Anladım hocam çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Acaba bu filzadan uygulamaların dosya kopyasını alsam, restore ettikten sonra geri yüklesem. Kaldığı yerden çalışır mı? Uygulamalar dediğim de iki auth uygulaması...
Uygulamanın doğru ayar dosyasının yedeğini alırsan, dediğin gibi restore sonrasında tekrar uygulamayı kurduktan sonra aldığın yedek dosyasını gerekli konuma attığında uygulamada kaldığın yerden devam edersin.

iskeletor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

Uygulamanın doğru ayar dosyasının yedeğini alırsan, dediğin gibi restore sonrasında tekrar uygulamayı kurduktan sonra aldığın yedek dosyasını gerekli konuma attığında uygulamada kaldığın yerden devam edersin.
kardesim merhaba... bu 3uTools yontemi ile restore ios 12.4 icin de gecerli midir acaba? benim cihaz iphone7 ve surum 12.4 shsh kayitlarim da var ve ben bununla succession tweakine gerek kalmadan cihazimi ayni surume sifirlayabilir miyim?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X

kardesim merhaba... bu 3uTools yontemi ile restore ios 12.4 icin de gecerli midir acaba? benim cihaz iphone7 ve surum 12.4 shsh kayitlarim da var ve ben bununla succession tweakine gerek kalmadan cihazimi ayni surume sifirlayabilir miyim?
3utools ile aynı sürüme restore yapabilmek için 12.4 shsh kayıtlarının olması gerekiyor. Shsh kayıtların yoksa succession tweakı ile restore yapabilirsin.

iskeletor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
3utools ile aynı sürüme restore yapabilmek için 12.4 shsh kayıtlarının olması gerekiyor. Shsh kayıtların yoksa succession tweakı ile restore yapabilirsin.
shsh kayitlarim var imzalar kapanmadan almistim

Tips
Tips
Üst Alt