Neler yeni

Succession - Tam Restore Aracı

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
@Kenan___

4.2.1 benim uo 6s+ 13.3

son sürüm olmadı 1.3.8 denedim olmadı b6 denedim olmadı

Mamaker

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Tweak kalıntılarından kurtulup sıfırdan yapmak istiyorum jaili bu yöntem ile tweak kalıntıları da gider mi ?

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@Mamaker o zaman hangi jb aracını kullanıyorsanız içinden restorefx yapın sonra sadece succession ve bağımlılığı yükleyerek deneyin. İos 12'de birkaç kez yaptım sorunsuz oldu. Şuan 13'teyim henüz kullanmadım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mamaker

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
13.3 deyim unc0ver bagimlilik derken anlayamadım deneyeceğim bunu teşekkür ederim

Mamaker

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
@Mamaker
Succession ile rsync yükleniyor. Bağımlılık dediği o.
Teşekkürler denemedim henüz
Mesaj düzenlendi:

@Mamaker
Succession ile rsync yükleniyor. Bağımlılık dediği o.
@Mamaker o zaman hangi jb aracını kullanıyorsanız içinden restorefx yapın sonra sadece succession ve bağımlılığı yükleyerek deneyin. İos 12'de birkaç kez yaptım sorunsuz oldu. Şuan 13'teyim henüz kullanmadım.

Selam hayır olmuyor rootfs ile birlikte yaptım değişiklik yok işin garip tarafı ios12 den kalma tweak ayarlarım dahi iOS 13 e manuel ipsw ile geçmeme rağmen kalmış. Özetle iOS 12 ve iOS 13 de kurduğum tweakler ve yüklediğim repoların kalıntıları cihazla birlikte yeni iPhone olarak ayarlasam bile benimle geliyor. Bu durum bana mantık dışı geliyor zira jailbreakin cihaz üzerindeki yazılım ile bağlantılı olduğunu düşünüyordum.

Son düzenleme:

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@Mamaker icloud ayarlarını gözden geçirdinmi, yeni iPhone ayarlasan bile icloud yedeğinden geri yükleniyor olmasın. Çünkü ios 12 ayarların yada dosyaların ios 13'e gelmesi mümkün değil, sonuçta ios 13 ipsw ham dosyasında sana ait kalıntı olamaz yüklemeden.

Mamaker

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
@Mamaker icloud ayarlarını gözden geçirdinmi, yeni iPhone ayarlasan bile icloud yedeğinden geri yükleniyor olmasın. Çünkü ios 12 ayarların yada dosyaların ios 13'e gelmesi mümkün değil, sonuçta ios 13 ipsw ham dosyasında sana ait kalıntı olamaz yüklemeden.

Ben de aynı şeyi söylemeye çalıştım açıkçası evet tamamen yeni kurulum du ek olarak iCloud dan yedek alınsa dahi tweaklerin kalıntılarını nasıl tutabiliyor ki bu da soru işareti🧐

Skaty

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar bu yazılımın cihazı brick etme ihtimali yüksek midir? Yani apple logoda kalma gibi durumlar sık yaşanıyor mu? IOS11 ile denemeye niyetim var ancak risk yüksekse hiç bulaşmayacağım.

Falcon877

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar bu yazılımın cihazı brick etme ihtimali yüksek midir? Yani apple logoda kalma gibi durumlar sık yaşanıyor mu? IOS11 ile denemeye niyetim var ancak risk yüksekse hiç bulaşmayacağım.
Pwn20wnd yani UncOver yazilimi yapan kisi Succession yazan kisi hic birsey den anlamdıgni yazdı daha yeni Twitter de tweak icin de tehlikeli maddeler varmış : ) uzak durun diyor ,)
hence risk alma deymez zaten sanirim tam Restore atmiyo,,,büsürü cöp daha kalıyor Cihaz da

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@Falcon877

O mesaj da succession tweak’ten bahsedilmiyor !

Succession geliştiricinin yazdığı bir tema yükleme aracından bahsediliyor.

@samg_is_a_ninja yani succession yazarı, yeni yazdığı tema yükleme aracı ile ilgili uyarı yapmış ; bu aracı kullanmayın yazmış

Pwn20wnd de mesajın altına bunu onaylayan bir mesaj yazmış . Mesajın da bu adamın bir şeyden anlamadığını söylediğini nerden çıkardın :))

Succession tam restore eder. Kalıntı çer çöp bırakmaz.

Bilmediğiniz konular hakkın da sanki uzmanmış gibi yorumlar yapmayı bırakın lütfen.

Kenan___

duckwinduck

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
I7 13.3 uncover kullanıyorum
Restore işlemini hangi sürümle yapmalıyım ve manuel mi indirmeliyim ipsw’i

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@duckwinduck

4.3.1 Unc0ver kullanarak Jb yaptıktan sonra, succession repoda bulunan 1.4.12-1 sürümünü kullanmalısın.

İpsw kendisi indirir.

Restoreden sonra Jb li ilken alınmış bir yedeği yüklersen Jb kalıntılarını tekrar yüklemiş olursun.

Yeni bir iphone olarak ayarla.

Kenan___

Skaty

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Sonuç olarak risk düşük mü? Apple logosunda kaldığında temiz itunes restore ile cihaz kurtatılıyor mu? Yoksa bunun da ötesinde çözülemeyecek sorunlar açabilir mi?

Erol.K

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Sonuç olarak risk düşük mü? Apple logosunda kaldığında temiz itunes restore ile cihaz kurtatılıyor mu? Yoksa bunun da ötesinde çözülemeyecek sorunlar açabilir mi?
En kötü ihtimal en sürüm ios yüklersiniz.

Tapatalk Pro kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Kaç kere yaptım sorunsuz restore etti, bilindik en iyi yöntemlerden dir..

Skaty

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Son sürüm "attaching" ekranında dondu ama birkaç farklı sürüm deneyerek sorunsuzca restore ettim.

RockNRolla

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba arkadaşlar. Succession ile cihazımı sıfırlamak istiyorum ama attaching please wait yazısında bekliyor. Bunun bir çözümü var mıdır?
iPhone 7 ios 13.3 Unc0ver Jailbreak

rlfz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
cihazımın shsh kayıtları var; succesion ile restore etmek mi mantıklı yoksa irestore ile restore etme şansım var mı?

Kenan___

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
@rlfz

13.3.1 hala imzalanıyor. Shsh kayıtlarını kullanarak restore etmen daha temiz olur.

Kenan___

Erol.K

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Merhaba arkadaşlar. Succession ile cihazımı sıfırlamak istiyorum ama attaching please wait yazısında bekliyor. Bunun bir çözümü var mıdır?
iPhone 7 ios 13.3 Unc0ver Jailbreak
Succession başka versiyonları ile deneyebilirsin

Tapatalk Pro kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt