Neler yeni

SSH Bağlantısı

Turgay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkaşdalar SSH ile cihaza bağlanma işini bugün detaylı olarak araştırdım.bi kaç sorunla karşılaştım bunlardan bi tanesi pc ile aynı wi-fi ağında telefona bağlmak istediğimde hostu kullanıcı adını şifresini giriyorum ama br türlü bağlanmıyor ve program zaman aşımı verip öylece kalıyor,ikinci sorum mterminalda cihazın işlemlerini gösteren kod "-top " girince böyle bir şey olmadığı çıkıyor terminalde bunları nasıl hallederim biraz karışık anlatmış olabilirim.Yardımcı olursanız sevirim bi kaç tane de sorum olacak bunları çözersem aklımdaki sorularıda sorucam .

Cihaz
İphone 7
Sürüm
10.1.1

Turgay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Teşekkürler Hocam her sorumun cevabını biliyorsunuz cidden takdir ederim. :D

Kn0ax

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini
Ssh bağlantınızı dilerseniz iTerminal Uygulaması ile de yapabilirsiniz.

Turgay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ssh bağlantınızı dilerseniz iTerminal Uygulaması ile de yapabilirsiniz.
Teşekkür ederim ama sorun tweakle alakalı değil bence
Mesaj düzenlendi:

SSH bağlantısı için bu konuyu araştırın---https://www.jailbreaktr.com/konular/winscp-nedir-nasil-kullanilir-terminal-nasil-acilir.973/

Top için: öncelikle Cydia 'dan "Top" Tweakini kurmanız gerekiyor

JailbreakTR
Hocam dediğiniz tweak'i indirdim o tamamda su bağlantı işi olmadı,verdiğiniz linkte de aşağıda aynı problemler yaşayan kişiler olmus ama çözüm ile alakalı bir şey bulamadım sorunu resimlerde atayım elimdeki 4s ile denediğimde bağlantı sağlanıyor ama iphone 7'de zaman aşımımı ne oluyor tam sorunu çözmemedim bende

4s'te ki olay sağlam çalışıyor
Ekran Alıntısı.PNG

7'de malesef bu aşamada kaldım sürekli aynı hata
Ekran Alıntısı2.PNG

Son düzenleme:

Turgay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Hocam bu tweak degil ki bu bir ssh istemcisi.
Hıımm uygulama diyince ben telefon için düşündüm sağol ben araştırayım ama yinede bir cihaza bağlanıyor her ikisinede bağlanmasa winSCP 'de hata var derim
yinede deniyicem bunu

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@Turgay
Sen SSH bağlantısı ile ne yapmak istiyorsun ?

Host Dosyasını değiştirmiş olabilirsin (127.0.0.1) :2222 (22)

JailbreakTR

Turgay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@Turgay
Sen SSH bağlantısı ile ne yapmak istiyorsun ?

Host Dosyasını değiştirmiş olabilirsin (127.0.0.1) :2222 (22)

JailbreakTR
Nasıl çalıştığını merak ettim.Öğrenmek istiyorum bu sistemi aynı zamanda uzaktan müdahale etmek için kullanmayı düşünüyorum eğer başarabilirsem

edit:127.0.0.1 localhost
edit2:Eğer sorun dediğiniz gibi host ayarları ile ilgiliyse nasıl düzeltebilirim ama host ayarlarını değiştirmiş olamam yani o konuda bilinçliyimdir.Ama olduda bir hatam varsa dediğim gibi düzeltmeme yardım ederseniz sevirim.

Son düzenleme:

Turgay

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
SORUN HALLOLDU!!!

Tamamdır sorunu çözdüm,hocam dediğiniz gibi host ayarlarında bir problem yokmus ios10 için extra_recipe jb'te kendi içinde dropbear ile kendi SSH geliyormus ilk önce yüklediğim openSSH'ı sildim bu sefer farklı bir sorunla karşılaştım buda dropbear.plist dosyasında ip adres kısmı silip sadece 22 yazan kısımı bırakmam gerekti yoksa sadece usb ile SSH bağlantısı kuramama imkan sağlıyordu,bu arada bunlarıda yapınca bir sorunda çıktı sunucu bağlanıyor ama başka bir hata veriyordu bağlantının gerçekleşmesi için sunucuda sftp_server olması gerekiyormus ben yüklemediğimden " " hatası aldım bunuda dediğim gibi SFTP aktif etmek için tweak yükleyip denediğimde şükürler olsun çalıştı.Bu konuda bana yardım eden herkese teşekkür ederim

Tips
Tips
Üst Alt