Neler yeni

Siri ShortCuts Önerilen Kestirmeler

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Apple'ın iOS 12 ile sunduğu Kestirmeler uygulaması gerçekten çok işlevsel ve jailbreak yoksa bile Kestirmeler ile Youtube'dan video indirme, instagram'dan medya indirme gibi daha birçok işlevi gerçekleştirebiliyorsunuz. ( Buna birde jailbreak eklenirse neler çıkacağını düşünemiyorum. )

IMG_B18ABF36A6FD-1.jpeg

Buradaki bazı Kestirmeleri direk galeri üzerinden erişebilirsiniz.

1) WallPaper Downloader

Bu ShortCuts'ı kendim oluşturdum tam işlevli olmasada Culvert tweakından yola çıkarak oluşturdum. Rastgele bir WallPaper indirip fotoğraflara kaydediyor ve size gösteriyor bunu Duvar Kağıdı yap demeniz gerekiyor :)

Link:

2) Dark Mode

Safarideki açık olan siteyi alıp beyaz arkaplanını koyu moda geçiriyor. Oldukça kullanışlı. Çalıştırmak için önce indirin ardından safaride paylaşım butonundan kestirmeleri seçip oradan Dark Mode'u seçmeniz gerekiyor.

Link:

3) Intelligent Power

Güç tasarrufu için olan bu kestirme eğer şarjınız çok düşük ise ( %5 ) herseyini kapatmak isteyip istemediğinizi soruyor.

Link:

4) Download YouTube Videos

Cercube tweakı yoksa Download YouTube Videos kestirmesi var. Youtube'daki açık olan videoyu paylaşma menüsünden Kestirmeleri oradan da Download YouTube Videos'u seçerseniz o sizin yerinize herseyini alıp Ses veya Video mu indirmek istediğinizi soracak ve Video'nuzu Fotoğraflar arşivini Ses ise dosyalar uygulamasına kayıt yaptırıyor.

Link:

5) Quick Controls

Eğer iOS 11 ile gelen Wi-Fi ve Bluetooth'un kapatılmaması durumundan şikayetçiyseniz bu kestirme işinizi görecektir.

Link:

6) Combine Screenshots

BigShotJB tweakını bilenler bazen çok işe yarar. Bu kestirme tam olarak onun işini yapmasada ekran görüntülerini yan yana birleştiriyor. Yine de iş görür.

Link:

7) SMD 3.5.8

Bu kestirme oldukça işlevsel bir kestirme, Twitter'dan Video, İnstagramdan Gönderi, Facebook'tan video, IgTV'den video, Dailymotion'dan video gibi birçok kaynaktan indirme sağlıyor. Oldukça işlevsel.

Link:

8) Wi-Fi/3G Toggle

WİFİ/3G TOGGLE

WiFi Aç
Hücresel Kapat,

Wifi Kapat
Hücresel Ac

Link:

Yeni kestirmeler eklenecektir, sizlerinde kullandığı güzel işlevsel kestirmeler varsa bekleriz :)

Son düzenleme:

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Apple'ın iOS 12 ile sunduğu Kestirmeler uygulaması gerçekten çok işlevsel ve jailbreak yoksa bile Kestirmeler ile Youtube'dan video indirme, instagram'dan medya indirme gibi daha birçok işlevi gerçekleştirebiliyorsunuz. ( Buna birde jailbreak eklenirse neler çıkacağını düşünemiyorum. )

Ekli dosyayı görüntüle 8216

Buradaki bazı Kestirmeleri direk galeri üzerinden erişebilirsiniz.

1) WallPaper Downloader

Bu ShortCuts'ı kendim oluşturdum tam işlevli olmasada Culvert tweakından yola çıkarak oluşturdum. Rastgele bir WallPaper indirip fotoğraflara kaydediyor ve size gösteriyor bunu Duvar Kağıdı yap demeniz gerekiyor :)

Link:

2) Dark Mode

Safarideki açık olan siteyi alıp beyaz arkaplanını koyu moda geçiriyor. Oldukça kullanışlı. Çalıştırmak için önce indirin ardından safaride paylaşım butonundan kestirmeleri seçip oradan Dark Mode'u seçmeniz gerekiyor.

Link:

3) Intelligent Power

Güç tasarrufu için olan bu kestirme eğer şarjınız çok düşük ise ( %5 ) herseyini kapatmak isteyip istemediğinizi soruyor.

Link:

4) Download YouTube Videos

Cercube tweakı yoksa Download YouTube Videos kestirmesi var. Youtube'daki açık olan videoyu paylaşma menüsünden Kestirmeleri oradan da Download YouTube Videos'u seçerseniz o sizin yerinize herseyini alıp Ses veya Video mu indirmek istediğinizi soracak ve Video'nuzu Fotoğraflar arşivini Ses ise dosyalar uygulamasına kayıt yaptırıyor.

Link:

5) Quick Controls

Eğer iOS 11 ile gelen Wi-Fi ve Bluetooth'un kapatılmaması durumundan şikayetçiyseniz bu kestirme işinizi görecektir.

Link:

6) Combine Screenshots

BigShotJB tweakını bilenler bazen çok işe yarar. Bu kestirme tam olarak onun işini yapmasada ekran görüntülerini yan yana birleştiriyor. Yine de iş görür.

Link:

7) SMD 3.5.8

Bu kestirme oldukça işlevsel bir kestirme, Twitter'dan Video, İnstagramdan Gönderi, Facebook'tan video, IgTV'den video, Dailymotion'dan video gibi birçok kaynaktan indirme sağlıyor. Oldukça işlevsel.

Link:

Yeni kestirmeler eklenecektir, sizlerinde kullandığı güzel işlevsel kestirmeler varsa bekleriz :)
Kardeşim bunların düzenlemesini nasıl yapıyoruz.yani resimdeki gibi..?

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Kardeşim bunların düzenlemesini nasıl yapıyoruz.yani resimdeki gibi..?
3 noktaya basıp düzenlenebilecek kısımları düzenleyebilirsiniz, bazı kısımlar önemli dokunmamaya özen gösterin.

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
3 noktaya basıp düzenlenebilecek kısımları düzenleyebilirsiniz, bazı kısımlar önemli dokunmamaya özen gösterin.
Yok şunu sormak istedim.bunları verdiğiniz linkten indirdiğimizde ekrana ıcon olacak mı geliyor..?

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Yok şunu sormak istedim.bunları verdiğiniz linkten indirdiğimizde ekrana ıcon olacak mı geliyor..?
Hayır kestirmeler uygulamasına geliyor. Kestirmeler uygulamasının içinde göreceksiniz.

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
iOS 11 için getiremiyorlar bu jailbreak camia sı 😁🤷‍♂️

Grknbrk

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
@yusuf.ozgul hocam konu için emeğine sağlık

WİFİ/3G TOGGLE

WiFi Aç
Hücresel Kapat,

Wifi Kapat
Hücresel Aç

Not: isterseniz geçişlere titreşimde eklenebilir..

Moderatör tarafından düzenlendi:

Grknbrk

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
Low-Battery

Grknbrk

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
Bu kestirme olayı sadece ıos 12 için mi geçerli.ios 11 de olmuyor mu bu??
@uydufly ios 12 için kardeş

artı olarak daha fazla kestirme için

iyi formalar..

Sagoita

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
5C2A1B62-9B1D-4C09-BE12-275C075E71AB.png
Audio seçince bu hatayı alıyorum.
Video seçince galeriye beyaz resim geliyor.

Grknbrk

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
Social media downloader bunu dene

makinist76

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Sosyal Media downloader dahil indirme yapamadım hiç yapabilen varmı

makinist76

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
YouTube dowloader den müzik inmiyor.inersede beyaz sayfa iniyor.çeşitli kestirmelerde de aynı sonucu aldım

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
YouTube dowloader den müzik inmiyor.inersede beyaz sayfa iniyor.çeşitli kestirmelerde de aynı sonucu aldım
İnse bile dosyalara falan kaydedebiliyorsunuz. Müziklere aktarma yok maalesef

06DarkNess06

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
İos 11 için ios 12 ye yüklenenin en son sürümün ipasını atabilecek olsa güzel olur yada jb bekleyelim elbet ios 12 jb çıkınca buraya ipayı uğload ederler

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
İos 11 için ios 12 ye yüklenenin en son sürümün ipasını atabilecek olsa güzel olur yada jb bekleyelim elbet ios 12 jb çıkınca buraya ipayı uğload ederler
Eski sürüm ipasını bulmanız gerekiyor. Yeni sürümler çalışmaz.

Tips
Tips
Üst Alt