Neler yeni

shsh kaydımı kaybettim

Jokerimsi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Evet beyler ben jailbreaksiz iken13.3 shsh kaydı almıştım . Jailbreakli alsam cydia repolarında mevcut olacak ama maalesef jailbreaksiz aldım . Sonra pc yi formatladım salak gibi ve gitti o .Neyse şimdi 8 plus ım uncover jaikbreakli ve sitedeki güvenilir repoları tek seferde Flatter tweakiyle yükleyeyim dedimve Cydia artık ne repo yüklüyor ne de repo kaldırmama izin vermiyor . Bundan dolayı ben de temiz bir kurulum yapmaya karar verdim ama dfu mode a alıp temiz kurulum yapmak için 13.3 ün shsh kaydı gerekiyor ama dfu mode otomatik olarak son sürüm yüklediği için 13.3.1 e geçirecek cihazı ve geri jailbreak yapamayacağım. Sizlere sorum şu ? :
1- Ben başka 8 plus ı olan sizlerden birinden rica edip shsh kaydı alsam benim cihazda olur mu bu shsh kaydı ?
2- Temiz kurulumu dfu mode harici başka ne şekilde yapabilirim çünkü şu cydia olayı çok can sıkıcı
2- Shsh kaydımı geri getirmek için yapabileceğim bir şey var mi ?
3- Bu tüm repolar ı yüklerken oluşan hatayı nasıl kaldırabilirim bilgisi yada daha önce başına gelen var mi, bu konuda ne yapabilirim ?

Yardımlarınızı bekliyorum bana bir çıkar yol bulun lütfen

Cihaz
İphone 8 plus
Sürüm
13.3

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Shshlar serverda durur. Şu andaki 13.3.1 shsh alırsanız yanında 13.3 de çıkar. Başka cihazın shsh sizin cihaza olmaz.
repo ve tweak temizliği için uncover açıp restore rootfs ve reset cydia cache yapmanoz repo ve tweakleri silmenizi sağlar iyi forumlar

Jokerimsi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Shshlar serverda durur. Şu andaki 13.3.1 shsh alırsanız yanında 13.3 de çıkar. Başka cihazın shsh sizin cihaza olmaz.
repo ve tweak temizliği için uncover açıp restore rootfs ve reset cydia cache yapmanoz repo ve tweakleri silmenizi sağlar iyi forumlar
Hocam dediğiniz şekilde yaptım ve cydia yı sildi komple tekrar jailbreak attım. Bu sefer repolar da promosyon olarak geri geldi . Uncoverdeki ayarlarda en üstteki load tweaks ve load daemons işaretlerini kaldırdım yaptım yine geldi bu repolar. Sadece dediğiniz iki şeyi işaretledim bu sefer başta dediğim gibi cydia yı silmiş oldu . Cydiayı sıfır gibi yapacak olan ve repoları silecek olan işaretleme nasıl olacak uncover ayarlarından ? Şuan amacım bu repoları kaldırmak bakacağım düzelecek mi diye . Filzadan sildim repo kısmını silindi ama cydiaya girince repolar hala oradaydı ve ayrıca döngü şeklinde repoyu kaldırmak yada herhangi bi repo yada tweak yüklemek istediğimde ekteki hatayı sürekli veriyor döngü şeklinde işlem hiç bitmiyor 15 dk civarı bekledim belki biter diye yok hatayı atıyorum hocam 8F44CF3B-43CC-42BA-A8FA-64C97CE07B9E.png8F44CF3B-43CC-42BA-A8FA-64C97CE07B9E.png

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Merhabalar. Resimdeki işaretli yerleri jailbreak deaktifken uncoverden işaretleyip jailbreak derseniz ne repo ne de tweaklerden kalmaması lazım. iyi günler. WhatsApp Image 2020-02-14 at 10.24.40.jpeg

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Biraz kafalar karışık galiba adım adım yapın işlemleri

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
restore rootfs ve reset cydia cache ile sıfırladıktan sonra reinstall cydia ile de yeniden yükleme yapın. siz filzadan silerek büyük bir hata yapmışsınız..!

Jokerimsi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Merhabalar. Resimdeki işaretli yerleri jailbreak deaktifken uncoverden işaretleyip jailbreak derseniz ne repo ne de tweaklerden kalmaması lazım. iyi günler. Ekli dosyayı görüntüle 16301
bu işlemleri yaparken telefon dondu ve ne açıldı ne kapandı hard reset atılamaz hale geldi. ama telefon açıktı aslında birisi arayınca telefon çalıyordu ama bütün tuşlar deaktif oldu bende mecbur şarjın bitmesini bekledim şimdi bitti şarj muhtemelen kafayı yedi telefon temiz kurulum atmak şart oldu bakalım atınca aynı hatalar devam edecek mi nolacak sonucu yazarım teşekkürler
Mesaj düzenlendi:

restore rootfs ve reset cydia cache ile sıfırladıktan sonra reinstall cydia ile de yeniden yükleme yapın. siz filzadan silerek büyük bir hata yapmışsınız..!
birçok yerde bunu söylemişler geçmiş konulara baktığımda o yüzden öyle yaptım hocam ama dediğiniz gibi yanlış yapmışım . hata yapa yapa yapmayacaklarımızı öğreniyoruz :)

Tips
Tips
Üst Alt