Neler yeni

SemiRestore 11 Lite ( 11.x - 11.1.2 )

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Coolstar nihayet klasik jailbreak temizleme programı olan SemiRestore Lite olarak yayınlandı. Aşağıda belirtildiği gibi iPhone, iPad veya iPod touch'ınıza indirip yükleyebilirsiniz.

A21F7D33-86A2-468E-B9C0-CCE01AEDB009.png

SEMIRESTORE 11 NEDIR?
SemiRestore 11 , Electra jailbreak aracı için bir temizleme programıdır. iOS 11 için jailbreak geliştiricisi Coolstar tarafından geliştirilmiştir.
Bu yardımcı program otomatik olarak tüm tweaklerinizi kaldırır ve jailbreak öncesi durumuna geri getirir. Aşağıdaki durumlar için kolayca kullanabilirsiniz.
  • Sorunlu bir jailbreak varsa.
  • SHSH Blob’larınız yok ve sıfırlamak istiyorsunuz.
  • Cihazınızda gereksiz alan kullanımı varsa.

Mevcut sürüm sadece Cydia tweak’leri kaldıran “Lite” olarak etiketlenmiştir. Geliştiricinin gelecekte tam sürüm yayınlayıp yayınlamayacağı henüz bilinmiyor.
Electra’nın son sürümünü kullanarak aşağıdaki adımları kolayca yapabilirsiniz.

IOS 11.0 11.1.2'DE SEMIRESTORE 11 NASIL KURULUR

Adım 1- Cydia'yı açın.
Adım 2 - “SemiRestore 11” Araması yapın.
Adım 3- Aramada çıkan pakete dokunun ve kurun. Unutmayın, sadece bu paketi yüklemek, işlemleri başlatmayacak , dosya sisteminizden manuel olarak çalıştırmalısınız.
Adım 4- Bu Cydia deposundan JailbreakTR Repo - Filzaelectracuted indirin ve yükleyin.
Adım 5 Dosya yöneticiniz ana ekranınızda görüntülendiğinde, açın. - / usr / bin . klasörüne ulaşın.
Adım 6 SemiRestore11-Lite komut dosyasına ulaşıncaya kadar aşağı kaydırın .
Adım 7- Çalıştırmak için bu dosyaya dokunun. Bu komut dosyası tweak’leri kaldırıncaya kadar bekleyin.
Adım 8 (İsteğe Bağlı) Alternatif olarak, iTerminal gibi bir SSH uygulamasını kullanabilir ve ardından aşağıdaki komutu çalıştırabilirsiniz.

Kod:
cd /usr/bin SemiRestore11-Lite
Unutmayın, Electra jailbreak uygulaması ve Cydia bozulmadan kalacaktır. Coolstar son sürümü yayınladıktan sonra komple jailbreak kaldırılması mümkün olacaktır.

mrtlyns

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Coolstar nihayet klasik jailbreak temizleme programı olan SemiRestore Lite olarak yayınlandı. Aşağıda belirtildiği gibi iPhone, iPad veya iPod touch'ınıza indirip yükleyebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 2167

SEMIRESTORE 11 NEDIR?
SemiRestore 11 , Electra jailbreak aracı için bir temizleme programıdır. iOS 11 için jailbreak geliştiricisi Coolstar tarafından geliştirilmiştir.
Bu yardımcı program otomatik olarak tüm tweaklerinizi kaldırır ve jailbreak öncesi durumuna geri getirir. Aşağıdaki durumlar için kolayca kullanabilirsiniz.
  • Sorunlu bir jailbreak varsa.
  • SHSH Blob’larınız yok ve sıfırlamak istiyorsunuz.
  • Cihazınızda gereksiz alan kullanımı varsa.

Mevcut sürüm sadece Cydia tweak’leri kaldıran “Lite” olarak etiketlenmiştir. Geliştiricinin gelecekte tam sürüm yayınlayıp yayınlamayacağı henüz bilinmiyor.
Electra’nın son sürümünü kullanarak aşağıdaki adımları kolayca yapabilirsiniz.

IOS 11.0 11.1.2'DE SEMIRESTORE 11 NASIL KURULUR

Adım 1- Cydia'yı açın.
Adım 2 - “SemiRestore 11” Araması yapın.
Adım 3- Aramada çıkan pakete dokunun ve kurun. Unutmayın, sadece bu paketi yüklemek, işlemleri başlatmayacak , dosya sisteminizden manuel olarak çalıştırmalısınız.
Adım 4- Bu Cydia deposundan JailbreakTR Repo - Filzaelectracuted indirin ve yükleyin.
Adım 5 Dosya yöneticiniz ana ekranınızda görüntülendiğinde, açın. - / usr / bin . klasörüne ulaşın.
Adım 6 SemiRestore11-Lite komut dosyasına ulaşıncaya kadar aşağı kaydırın .
Adım 7- Çalıştırmak için bu dosyaya dokunun. Bu komut dosyası tweak’leri kaldırıncaya kadar bekleyin.
Adım 8 (İsteğe Bağlı) Alternatif olarak, iTerminal gibi bir SSH uygulamasını kullanabilir ve ardından aşağıdaki komutu çalıştırabilirsiniz.

Kod:
cd /usr/bin
bash SemiRestore11-Lite
Unutmayın, Electra jailbreak uygulaması ve Cydia bozulmadan kalacaktır. Coolstar son sürümü yayınladıktan sonra komple jailbreak kaldırılması mümkün olacaktır.

peki bu işlemleri yaptıktan sonra cihazı sıfırlayıp temiz bir jailbreak kurabilir miyiz? yoksa farklı işlemler daha yapmamız gerekir mi?

lemans

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
bu programı manuel olarak ta ekleyebilir misiniz ?

AppleInsider

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
14 günlük olmuş konu. Deneyimleme şansı olan arkadaşlarımız varsa paylaşabilirler mi ? Başarılı mı ? Sorun yaşayan oldu mu ?

Restless

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
14 günlük olmuş konu. Deneyimleme şansı olan arkadaşlarımız varsa paylaşabilirler mi ? Başarılı mı ? Sorun yaşayan oldu mu ?
Düzgün şekilde çalışıyor, problem yok. Yalnız ilk mesajda denildiği gibi sadece tweakleri temizlemeye yarıyor şu an, jb yi temizlemiyor.

Tek1

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Ben yapmaya çalıştım ama böyle oluyor. Fakat tweak falan silinmedi.

Moderatör tarafından düzenlendi:

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Merhaba denetim merkezi boş ne yaptıysam geri gelmedi silo ccsport yüklediğimde Jb aktifken geliyo jb olmayayınca içi boş semirestore lite yaptım tweakler herşey silindi ama geri gelmedi denetim merkezi
B87BDBEA-7A9E-436D-9E79-BA1D7A0AE777.png
Mesaj düzenlendi:

Cydia sildim yinede düzelmedi

Son düzenleme:

barisakkaya

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Sorunsuz calisiyor yonteminizle terminalde de fliza ile de tesekkur ederim paylasim icin

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

C

clkgkmn

Guest
@rramazannd
hocam terminal üzerinden yapılan işlemde komut olarak
cd /usr/bin
bash SemiRestore11-Lite yapın demişsiniz ama komut olarak
cd /usr/bin
SemiRestore11-Lite bu şekilde işlem görüyor bilginize olsun

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
@rramazannd
hocam terminal üzerinden yapılan işlemde komut olarak
cd /usr/bin
bash SemiRestore11-Lite yapın demişsiniz ama komut olarak
cd /usr/bin
SemiRestore11-Lite bu şekilde işlem görüyor bilginize olsun
Önce o şekilde çalıştırdık sonradan ne degisti de bu hala geldi açıkcası bakmadım sabah kontrolünü sağlarım teşekkür ederim ilgin icin

azizberkerc

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
abi cydia da bozuldu

Moderatör tarafından düzenlendi:

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Hocam electrRemover1131 yükle telefona cydia ve tweak leri sil bu tweak sayesinde sonra yeniden electra kur jailbreak yap
Link:
Yaada tweabox var sende onla yükle

baymungon

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
bitmek bilmeyen cydia hataları sonunda bununla jailbreak'i komple kaldırıp tekrar yükledim. teşekkürler. :)

corleone

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Filzaelectracuted yok cydia da. Normal filza ile olmuyormu.

downloading...%99

hakan_murat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
hocam merhaba link ölmüş nerden bulucaz yardımcı olabilirmisin
Hocam electrRemover1131 yükle telefona cydia ve tweak leri sil bu tweak sayesinde sonra yeniden electra kur jailbreak yap
Link:
Yaada tweabox var sende onla yükle

Tips
Tips
Üst Alt