Neler yeni

Safari Jailbreak 64 Bit // iOS 10 için

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Hocam bahsettiğiniz şey hakkında bilgim yok, bu konularda cahilim aslına bakarsanız. Sadece bu konuda yazan linkten anlatıldığı şekilde yükleme yaptım, cydia'ya girip arama kısmından da uygulama aramaya çalıştım ama beceremedim. Şimdi ise ne cydia açılıyor ne de siliniyor.
1. Daha önce Jailbreak yapmışmıydın cihaza bu konuyu görmeden önce ?

2. konudaki link ile ilk defa Jailbreak yaptıysan, Jailbreak işlem anında iki seçenek sunulur sana,
“Doubl3Helix ve Meridian...

Not: uygulama zaten olmaz bu linkden Jailbreak yaparsan

Hangisini seçtin burda ?

3. iTunes’a bağlama cihaza daha doğrusu o aldığın yedek işe yaramaz... sadece Rehber ve Resimlerini al...

örneğin: 3UTools ile...

cemtravolta26

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
1. Daha önce Jailbreak yapmışmıydın cihaza bu konuyu görmeden önce ?

2. konudaki link ile ilk defa Jailbreak yaptıysan, Jailbreak işlem anında iki seçenek sunulur sana,
“Doubl3Helix ve Meridian...

Not: uygulama zaten olmaz bu linkden Jailbreak yaparsan

Hangisini seçtin burda ?

3. iTunes’a bağlama cihaza daha doğrusu o aldığın yedek işe yaramaz... sadece Rehber ve Resimlerini al...

örneğin: 3UTools ile...
hayır ilk defa yapıyorum, Doubl3Helix i seçmiştim.
edit: cihazı 2. el aldım, benden önceki sahibi yapmış olabilir mi bilmiyorum ama normal klasik kullanıyordum telefonu bu güne kadar.

Son düzenleme:

efsane

Administrator
Cihaz
hayır ilk defa yapıyorum, Doubl3Helix i seçmiştim.
edit: cihazı 2. el aldım, benden önceki sahibi yapmış olabilir mi bilmiyorum ama normal klasik kullanıyordum telefonu bu güne kadar.
Şimdi dikkatlice bu adımları uygula...

1. CihaZı kapat aç

2. Safari aç ve yukarıdaki linki yapıştır

3. Linki aç ve aşağıdaki ibreyi çek sağa doğru

*Burası önemli*

4. SES+ yanı ses yükseltme tuşunu basılı tut bırakma cihaz kendiliğinden açılana kadar

Yani: ses açma tuşunu basılı tut ve hemen ardından aşğıdaki ibreyi sağa doğru çek...

5. Cihaz açıldıktan sonra Cydia aç ve içinden tüm yüklediğin repo + Tweaklerin görüntüsünü yolla buraya...

cemtravolta26

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Şimdi dikkatlice bu adımları uygula...

1. CihaZı kapat aç

2. Safari aç ve yukarıdaki linki yapıştır

3. Linki aç ve aşağıdaki ibreyi çek sağa doğru

*Burası önemli*

4. SES+ yanı ses yükseltme tuşunu basılı tut bırakma cihaz kendiliğinden açılana kadar

Yani: ses açma tuşunu basılı tut ve hemen ardından aşğıdaki ibreyi sağa doğru çek...

5. Cihaz açıldıktan sonra Cydia aç ve içinden tüm yüklediğin repo + Tweaklerin görüntüsünü yolla buraya...
hocam dediğinizi yaptım, linke girip sağa kaydırırken ses açmaya basılı tuttum kapanıp tekrar açılana kadar ama cydia yine açılmıyor. Cydia simgesine tıkladığımda kendini kapatıyor otomatik olarak... Bu şekildeyken linke girip tekrar yüklemeyi denediğimde cydia açılıyordu ama bu sefer de telefon komple donuyordu, reset atıyordum.

efsane

Administrator
Cihaz
hocam dediğinizi yaptım, linke girip sağa kaydırırken ses açmaya basılı tuttum kapanıp tekrar açılana kadar ama cydia yine açılmıyor. Cydia simgesine tıkladığımda kendini kapatıyor otomatik olarak... Bu şekildeyken linke girip tekrar yüklemeyi denediğimde cydia açılıyordu ama bu sefer de telefon komple donuyordu, reset atıyordum.
Double3Helix ipasını bir yerden yükleyebilirmisin?

Safari üzerinden ?

Ekleme: önce cihazın Safe moduna alınması lazım sonra içerde uyumlu olmayan paketler var onların kaldırılması lazım... ya önceden Jailbreak yapılmış yada dediğim adımları tam yapamıyorsun...

Son düzenleme:

cemtravolta26

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Double3Helix ipasını bir yerden yükleyebilirmisin?

Safari üzerinden ?

Ekleme: önce cihazın Safe moduna alınması lazım sonra içerde uyumlu olmayan paketler var onların kaldırılması lazım... ya önceden Jailbreak yapılmış yada dediğim adımları tam yapamıyorsun...
Adımları tam olarak yaptığıma eminim, muhtemelen dediğiniz gibi daha önce jailbreak yapılmış... Ipa dosyası için araştırıyorum şuan hocam, deneyeceğim teşekkür ederim ilginiz için...
Mesaj düzenlendi:

Arkadaşlar sorunumu çözdüm, yöntemi de yazayım belki başkaları da faydalanır.
3utools adlı uygulamayı bilgisayarıma indirdim, programın kendi jailbreak yapma özelliği varmış. Oradan tekrar jailbreak yapmayı denedim ve doubl3helix yüklenmiş oldu telefona. Şuan sıkıntısız kullanıyorum cydia'yı, bilginize :)
Ayrıca admin arkadaşa çok teşekkür ederim ilgisi için, o bu programı söylemese hala çözememiştim muhtemelen :)

Son düzenleme:

ahenkmuh

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Adımları tam olarak yaptığıma eminim, muhtemelen dediğiniz gibi daha önce jailbreak yapılmış... Ipa dosyası için araştırıyorum şuan hocam, deneyeceğim teşekkür ederim ilginiz için...
Mesaj düzenlendi:

Arkadaşlar sorunumu çözdüm, yöntemi de yazayım belki başkaları da faydalanır.
3utools adlı uygulamayı bilgisayarıma indirdim, programın kendi jailbreak yapma özelliği varmış. Oradan tekrar jailbreak yapmayı denedim ve doubl3helix yüklenmiş oldu telefona. Şuan sıkıntısız kullanıyorum cydia'yı, bilginize :)
Ayrıca admin arkadaşa çok teşekkür ederim ilgisi için, o bu programı söylemese hala çözememiştim muhtemelen :)
arkadaşlar paylaşımlarınız için teşekkürler , bende kendimce iphone 5s 10.3.3. cihazı jailbreak yaptım yazdıklarınızı dikkatle okuyarak ama başka bir altarnetif deneyerek kısaca anlatayım , safariden panda helperi sayfasından ücretsiz(regular) indirdim oradan double3Hlix i yükledim (ınstallda hata veriyorsa ayarlardan safariye girip geçmiş ve dataları silin) ekranda zaten not spaywareden indirilmiş cydia ikonu vardı , şimdi double3Hlix i panda helperden indirilmiş olarak çalıştırıp jailbreak butonuna basarak yaptım dolayısıyla cydia impactoru kullanmaya gerek kalmadı.
Mesaj düzenlendi:

arkadaşlar paylaşımlarınız için teşekkürler , bende kendimce iphone 5s 10.3.3. cihazı jailbreak yaptım yazdıklarınızı dikkatle okuyarak ama başka bir altarnetif deneyerek kısaca anlatayım , safariden panda helperi sayfasından ücretsiz(regular) indirdim oradan double3Hlix i yükledim (ınstallda hata veriyorsa ayarlardan safariye girip geçmiş ve dataları silin) ekranda zaten not spaywareden indirilmiş cydia ikonu vardı , şimdi double3Hlix i panda helperden indirilmiş olarak çalıştırıp jailbreak butonuna basarak yaptım dolayısıyla cydia impactoru kullanmaya gerek kalmadı.
bu arada efsane arkadaşa çok teşekkür ederim.
Mesaj düzenlendi:

[/URL]

panda helperden double3Hlix yapma linkinide vereyim faydalanmak isterse türkçe olarak okuyup yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

ahenkmuh

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iphone 5s 64 bit 10.3.3 panda helper da free verisonu kaldırdı 3utools da hata veriyor başka yol varmıdır jailbreak için

cemtravolta26

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iphone 5s 64 bit 10.3.3 panda helper da free verisonu kaldırdı 3utools da hata veriyor başka yol varmıdır jailbreak için
anladığım kadarıyla cihaz kapandığı için jailbreak gitmiş, yani aslında jailbreakli bir cihazınız var. safari üzerinde doubleh3lix yükleyin, link paylaşmak yasak olabilir diye paylaşmıyorum, biraz araştırırsanız 3utools'un tweetlerinin altından bulup yüklemiştim. sonra doublehelix'e girip kickstart diyorsun, telefon reboot oluyor ve tekrar doublehelix'e girdiğinde run uicache e basıp işlemi tamamlıyorsun.

Tips
Tips
Üst Alt