Neler yeni

Safari Jailbreak 64 Bit // iOS 10 için

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Evet, eskiye dönüyoruz. Jailbreak için Safari'yi kullanmak mümkün oldu. Not Spyware adlı bir Jailbreak aracı, Safari üzerinden cihazınızı Jailbreak yapabiliyor.
Gereksinimleri;
- iOS 10
- 64 Bit mimari

iPhone 5 ve altı cihazlarda çalışmamaktadır.
JailbreakTR ekibi olarak, elimizdeki 32 Bit test cihazlarında çalışmadığı için, 64 Bit kendi cihazımda test ettim. Başarılı olmuştur. Takip edilecek adımları aşağıda anlatacağım.
Kendi görüşlerimi paylaşmam gerekirse, bir doubleH3lix kullanıcısı olarak, cihazın bu araçla daha hızlı ve basit Jailbreak olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki şu anlık, başka alternatifleri varken bu aracı kullanmanızı önermiyorum. Gelişmeler ve daha fazla bilgi ilerleyen zamanda konuya eklenecektir. .

Jailbreak Aracı:

Takip edilecek adımlar;
- Safari'yi açın
- sitesine girin
- Bu ekranı göreceksiniz:
40646299_518340838613686_5450818913195524096_n.jpg

- slide for spyware bölümünü kaydırın ve sizi bu ekran karşılayacak:
40651736_276051003226259_2385851055867953152_n.jpg

- Exploit çalıştıktan sonra ekrana uyarı mesajı gelecek, noot noot diyeceksiniz ve cihaz respring olacaktır.
40756671_229520581243656_6736091703339384832_n.jpg

İşlemler bu kadar. Benim cihazımda Cydia olduğu için tekrardan yüklemedi, ilk defa Jailbreak yapıyorsanız yükleyecektir. Yorumlar olumlu yönde.

Bu aracı Normal Jailbreak araçları gibi kullanmak için, Safari üzerinde site açıkken alttaki Paylaş'a basarak, Add to Home Screen (Ana ekrana ekle) diyerek ana menüde kısayol haline getirebilirsiniz:
40613464_526159994509994_5939907897415696384_n.jpg

Kontrol

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Süper bir haber oldu. İnşallah sıkıntısı azdır, şuan JB aktif bilgisayara ihtiyaç duyduğum an deneyeceğim. Teşekkürler.

Ozan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Bilgilendirme için teşekkürler. Kullanacağımdan değil ama, keşke 5s'i de kapsasaydı.

Ozan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro Max
Yavaş yavaş eskiye dönüyoz. Untethered gelse bide tadından yenmez.

5s 64 bit zaten.
Arkadaş 5s ve altındaki cihazlarda sorun var dediği için öyle söyledim. Dikkatli okumadın sanırım.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Arkadaş 5s ve altındaki cihazlarda sorun var dediği için öyle söyledim. Dikkatli okumadın sanırım.
İPhone 5s'in altı 32-Bit olur iPhone 5c ve 5 zaten bunda çalışmaz..

@coolstar İPhone 5s 10.3.3 lerde exploit hatası veriyor... 10.0 - 10.1 arası çalışıyor..JailbreakME exploiti normal Jailbreak araçları gibi çalışmaz

(yalu , mach_portal , extra_recipe , saigon , g0blin , DoubleH3lix ve Meridian gibi çalışmaz

Preference Loader , flipswitch ve RocketBootstrap system araçları JailbreakME aracında çok takıntılara yol açar.. aynen JailbreakME 9.1-9.3.4 ile HomeDepot gibi

Keremers

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 6
Tam da developer hesabı alacağım sırada oldumu şimdi bu 😂😂 neyse developer candır hahaha.

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Kusura bakmayın, benim yazım hatam olmuş. 5S'lerde genel bir sorun olabilir fakat benim denediğim cihaz 5S 10.3.1 sürümünde. Yani iPhone 5 ve altı olacaktı konudaki yazı.

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
3-4 alternatif oldu artık ios10 için untethered jailbreak yapsalar daha iyi olurdu.

Elmar123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@veyselfurkan ben şuan saigon 10.2.1 kullaniyorum 50yakin tweak kurulu(doğal olarak cydia kurulu)cihazi jb siz moda alib bu araç la jb yapsam sorun olurmu?elma olayi yaşanmaz dimi?

asmarena6

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Bilgilendirme için teşekkürler. Kullanacağımdan değil ama, keşke 5s'i de kapsasaydı.
Yalunun aracıda jailbreak için çok kolaylık sağlıyor aslında 5s için lazımsa. Ancak safarideki yaluların bi süre sonra lisansları yalan oluyor Ben bozuldukça Tweakbox tan indiriyorum direk sorunsuz kullanıyorum.

Hysahin

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bu sadece ios 10.0 içinmi yoksa bütün 10 sürümleri içinmi

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
@veyselfurkan ben şuan saigon 10.2.1 kullaniyorum 50yakin tweak kurulu(doğal olarak cydia kurulu)cihazi jb siz moda alib bu araç la jb yapsam sorun olurmu?elma olayi yaşanmaz dimi?
Çoğu zaman kolayca JB yapıyor ama her zaman ki gibi normal JB'siz moddayken biraz telefonda takılmak gerekiyor. 5-10 dakika uygulama açıp kapat, birkaç oyun oyna, sonra tekte Jailbreak olacaktır. Ben şu an kesin olarak, 10.3.x sürümleri için JB yaptığını söyleyebilirim. 10.2.1 için tam olarak bir şey söyleyemiyorum.

Elmar123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Çoğu zaman kolayca JB yapıyor ama her zaman ki gibi normal JB'siz moddayken biraz telefonda takılmak gerekiyor. 5-10 dakika uygulama açıp kapat, birkaç oyun oyna, sonra tekte Jailbreak olacaktır. Ben şu an kesin olarak, 10.3.x sürümleri için JB yaptığını söyleyebilirim. 10.2.1 için tam olarak bir şey söyleyemiyorum.
peki ayni şeyi saigonu silib doubleh3lixi yukleyerek yapa bilirmiyim cydia erasere bulasmadan?

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
peki ayni şeyi saigonu silib doubleh3lixi yukleyerek yapa bilirmiyim cydia erasere bulasmadan?
Şimdi hangi aracın hangi açığı/yöntemi kullandığını tam olarak bilemiyorum. Bir eksik veya bir fazla çok bir şey fark ettirmez, yine JB olur cihaz fakat Elma'da kalır mı dersen, denemek lazım. Ben doubleH3lix yüklüyken risk alıp, bu Safari üzerinden JB yapmayı denedim, birkaç defa sorunsuz oldu fakat ara sıra Respring döngüsünde kalabiliyor. Başta hangi aracı kullanıyorsan, onunla devam etmen daha sağlıklı. Başka araç kullanacaksan illa, Eraser yapsan daha iyi tabii. Ben hâlâ bu Safari'yi test ediyorum. Ciddi bir sorun yaşarsam eğer, konu üzerinden paylaşırım.

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
DoubleH3liz kullanıyordum ama ignition'dan kalkınca buna geçmek zorunda kaldım. Cihazda halen cydia var. Cydia eraser kursam tweaklar silinir mi?

efsane

Administrator
Cihaz
DoubleH3liz kullanıyordum ama ignition'dan kalkınca buna geçmek zorunda kaldım. Cihazda halen cydia var. Cydia eraser kursam tweaklar silinir mi?
Sorunsuz çalışır CydiaEraser...

cemtravolta26

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar merhaba, bugün bu linkten jailbreak yaptım fakat cydia'dan yüklediğim bir uygulama ana ekranıma gelmedi. Cydia dondu bir ara ben de telefonu kapat-aç yaptım ve yapış o yapış, cydia hiç bir şekilde açılmıyor. Linkten tekrar yüklediğimde cydia açılır gibi oluyor ama telefon donuyor, mecburen telefona reset atmam gerekiyor. En son çare itunes'dan yedekleme alıp yedeği geri yükledim fakat cydia simgesi hala yerinde. Silip sıfırdan başka bir jailbreak yapmayı düşünüyorum ama şuankini silemiyorum , ben bu simgeden nasıl kurtulurum bir çözümü var mıdır? İnternetten videolar izledim ama hepsi cydia içerisinden siliyor, ben programa giremediğim için bu yöntem olmadı, yedek yükleme de çözüm olmadı.
not: cydia eraser vs hiç bir program yüklemedim, sadece cydia'nın kendisi var ekranımda.
cihaz 5s, ios 10.3.2. Teşekkürler.

efsane

Administrator
Cihaz
Arkadaşlar merhaba, bugün bu linkten jailbreak yaptım fakat cydia'dan yüklediğim bir uygulama ana ekranıma gelmedi. Cydia dondu bir ara ben de telefonu kapat-aç yaptım ve yapış o yapış, cydia hiç bir şekilde açılmıyor. Linkten tekrar yüklediğimde cydia açılır gibi oluyor ama telefon donuyor, mecburen telefona reset atmam gerekiyor. En son çare itunes'dan yedekleme alıp yedeği geri yükledim fakat cydia simgesi hala yerinde. Silip sıfırdan başka bir jailbreak yapmayı düşünüyorum ama şuankini silemiyorum , ben bu simgeden nasıl kurtulurum bir çözümü var mıdır? İnternetten videolar izledim ama hepsi cydia içerisinden siliyor, ben programa giremediğim için bu yöntem olmadı, yedek yükleme de çözüm olmadı.
not: cydia eraser vs hiç bir program yüklemedim, sadece cydia'nın kendisi var ekranımda.
cihaz 5s, ios 10.3.2. Teşekkürler.
Jailbreak aktif etmek için hangi Jailbreak aracını kullanıyorsun?

-Doubl3Helix , Meridian ?

cemtravolta26

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Jailbreak aktif etmek için hangi Jailbreak aracını kullanıyorsun?

-Doubl3Helix , Meridian ?
Hocam bahsettiğiniz şey hakkında bilgim yok, bu konularda cahilim aslına bakarsanız. Sadece bu konuda yazan linkten anlatıldığı şekilde yükleme yaptım, cydia'ya girip arama kısmından da uygulama aramaya çalıştım ama beceremedim. Şimdi ise ne cydia açılıyor ne de siliniyor. Doubl3helix ya da meridian adında uygulama yüklü değil yani, sadece cydia var telefonumda şuan.

Tips
Tips
Üst Alt