Neler yeni

Reprovision alternatifi bir tweak var mı

memetcns

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar sanırsam yayıncı uygulamayı yapamadı, başka servisleri deneyin tarzı bi uyarı alıyorum.

Peki ben bu imzaları nasıl yapıcam. Alternatif bi tweak,program var mı ? Bi yardımcı olursanız çok sevinirim

Satan22

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar sanırsam yayıncı uygulamayı yapamadı, başka servisleri deneyin tarzı bi uyarı alıyorum.

Peki ben bu imzaları nasıl yapıcam. Alternatif bi tweak,program var mı ? Bi yardımcı olursanız çok sevinirim
Gelistirici hesabi satin al kurtul

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
İsmini veremiyorum yasaklı bi repoda reprovision u serverini kırmışlar çok iyi çalışıyor uygulama imzalıyor
repo ismi olmadan anlatırmısın nasıl çalıştırdıklarını ?

1. daha önce Apple Developer hesabı aldıysan O AppleID ile sorunsuzca ReProvision 0.4.5 sürümü ile uyumlu bir uygulama imzalanıyor...

2. ReProvision bir Server değil sadece Cydia impactor gibi çalışan mobil bir uygulamadır yani verdiğimiz kimlik bilgilerini AppleServere iletir ve uygulama 7 günlük imzalanır...

3. AppleID imzalama servisi şu anda sadece Dev Account olanların hesabı ile ipa imzalıyor..
+ MacOS Xcode programı ile 7 günlük imza..

Nedeni: Xcode yeni bir güncelleme aldığı için ReProvision burda maalesef devredışı kaldı yani normal bir kullanıcı ReProvision ile ipa imzalayamaz...

4. Son zamanlarda çıkan yöntemlere güvenmeyin derim..

- Safari geçmişini silme
-uçak modu vs.
Bu kalıcı bir çözüm değildir ve dikkatli olun derim AppleID için..

5. AppleServer izin vermeden uygulama açılmaz
(Profil varsa zaten önce uygulamaya güvenilmesi gerekiyor ve bunun içinde kısa süreliğine internet şart)

Yani kısacası her gördüğünüz metodlara inanmayın!

Not: burda maksadım “Developer hesabı” satmak değil...

*Sadece Bilgiliendirme*

Son düzenleme:

sempozyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Efsane ustamızın dediği gibi developer hesabi ile oluyor başka türlü olmuyor imzalamıyor normal hesapla
Mesaj düzenlendi:

Bak şuraya yazıyorum bu applenin sonu yakın sonu nokia gibi olucak valla bıktım bu imza işinden dev hesabı işinden para manyağı olmuş bu apple androide geçmeye az kaldı 😄

efsane

Administrator
Cihaz
Efsane ustamızın dediği gibi developer hesabi ile oluyor başka türlü olmuyor imzalamıyor normal hesapla
Mesaj düzenlendi:

Bak şuraya yazıyorum bu applenin sonu yakın sonu nokia gibi olucak valla bıktım bu imza işinden dev hesabı işinden para manyağı olmuş bu apple androide geçmeye az kaldı
Tmm anladım sorduğum soruyu burda cevaplamak istemiyorsun... özelden bana tane tane anlatabilirsin’de.. tabiki teklif var ısrar yok...

Benim maalesef bir huyum var işte:)) bir şey söylendimi veya varsa başka bir çözüm o çözümü uygulamadan önce,
-Neden?
-Niye?
-Nasıl?
-Niçin?
Soruları için hazırlıklı olmam gerekiyor...

Apple konusuna gelirsek: bir sürü değişikler oldu olacakta sonuçta Apple Jailbreak’e büyük bir savaş açmıştır ve kanunlara göre hareket ediyor..

Avantajlı ve dezavantaj lı yönleri çok...

imzalama işi şimdilik Cydia impactor elinde veya Developer hesabın elinde...
Belkide ilerki zamanlarda bunlarda çalışmayacak Jailbreak araçlarını imzalamak için...

O zaman tek yol kalıyor oda artık “Untethered” Jailbreak çıkarmaları..

Untethered Jailbreak çıkması içinde ufak tefek bulunan açıkların Apple’e satılmaması gerekiyor yoksa Untethered yapma şansı “0” olur...

Checkra1n Jailbreak ile büyük adımlar atıldı... artık ümidimiz bu araçların çoğalması ve PC’siz bir Jailbreak sağlanması...

Apple’n sonu Nokia gibi değilde...
Biz Jailbreak kullanıcıların sonu Nokia gibi olabilir:))

sempozyum

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
jbsiz iphone bildiğin çöp kutusu psp mame emulatörü bile yok mağasında bunlar iphoneye can veren bide olmazsa olmaz kodi :))

refmusic

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Efsane geri dönmüş..

(309 gün yazan yer sahtedir.)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

efsane

Administrator
Cihaz
Efsane geri dönmüş..

(309 gün yazan yer sahtedir.)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
ReProvision tweakinde hiç bir değişiklik yapılmadı sadece Apple'n daha önce yamaladığı açığı tekrar açtı ve onarmaya çalışıyor...

Yani ReProvision ne zamana kadar çalışır meçhul

zoruoynayan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
untethered (flux5)
ubir hafta önce jb olayına girdim bugün untethered kurmanın peşine düştüm umarım becerebilirim.

Mesaj düzenlendi:

Cihazımda hali hazırda checkra1n jb si vardı. Üstüne bunu yükledim 😁 şimdilik birşey hissetmedim
Mesaj düzenlendi:

Bilen yok mu ya? Birisi yeşillendirse 😁

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Tips
Tips
Üst Alt