Neler yeni

Çözüldü Reload System Daemon

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Unc0ver Respring Loop (Döngü) olduğu için Reload System Daemon anahtarını kapatıp jailbreak yaptım.
Ama bu seçeneğin ne işe yaradığını kapalı olması durumunda dezavantajının ne olduğu açıklayabilecek var mı?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Unc0ver Respring Loop (Döngü) olduğu için Reload System Daemon anahtarını kapatıp jailbreak yaptım.
Ama bu seçeneğin ne işe yaradığını kapalı olması durumunda dezavantajının ne olduğu açıklayabilecek var mı?
Tweak bağımlıklarını yeniden yüklemiş oluyoruz yani sistem hücrelerini (Deamons) yeniden yükler..

Güvenli olması için bu (Deamons’lar) yeniden başlatılması gerekiyor

Re-jailbreak yaptığımızda (Deamons’lar) geri çekilir ve Jailbreak yaptığımızda sonradan bunları Deamons tikini açarak şarj etmemiz gerekiyor..

Bu Exploit böyle gerektiriyor maalesef

JailbreakTR

Validaliy

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Tweak bağımlıklarını yeniden yüklemiş oluyoruz yani sistem hücrelerini (Deamons) yeniden yükler..

Güvenli olması için bu (Deamons’lar) yeniden başlatılması gerekiyor

Re-jailbreak yaptığımızda (Deamons’lar) geri çekilir ve Jailbreak yaptığımızda sonradan bunları Deamons tikini açarak şarj etmemiz gerekiyor..

Bu Exploit böyle gerektiriyor maalesef

JailbreakTR
Güzel açıkladınız teşekkür ederim ama ben iyice anlamak istiyorum😅

Tweak bağımlılıklar derken mesela homegesture için rocketbootstrapt gerekli veya applist. Siz bunları mı kastediyorsunuz?

Güvenlik için gerekli demişsiniz! Bu bizim Bilgilerimizin güvenliği(Hack) için mi yoksa telefon bozulmasın (bootloop) diye mi?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Güzel açıkladınız teşekkür ederim ama ben iyice anlamak istiyorum

Tweak bağımlılıklar derken mesela homegesture için rocketbootstrapt gerekli veya applist. Siz bunları mı kastediyorsunuz?

Güvenlik için gerekli demişsiniz! Bu bizim Bilgilerimizin güvenliği(Hack) için mi yoksa telefon bozulmasın (bootloop) diye mi?
Tweak yüklenirken Deamons’larla beraber yüklenir yani Tweak kendisi o Deamons’ları yürütür ta ki Re-JAİLBREAK olana kadar.. Deamons’lar Re- JAİLBREAK ten sonra tam kopmadığı için O Tiki kapatıp açınca sıfırdan Deamons yolunu açmış oluyorsun ve buda Güvenlik açıdan çok önemli (BootLoop,Tweak ayarları vs)

JailbreakTR

alknhcgl

Aktif Üye
iOS Theme
Cihaz
iPhone X
Ben o tik kapalı. Reload Daemonsu açınca jb yapmıyor. :(

Gsm: iPX
JB: B46

near74

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Ben o tik kapalı. Reload Daemonsu açınca jb yapmıyor. :(

Gsm: iPX
JB: B46
unc0ver default ayarlarında sadece load tweaks kapalı şekilde jb yap. Cihaz açılınca icleaner’den cydia substrate eklentilerinin tümünü kapat( substrate safe mode açık kalsın ) uygula deyip respring atmadan tekrar unc0ver’i açıp load tweak açık yapıp jb yap. cihaz açılınca icleaner’e girip tweakleri aktif hale getirip respring yap

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
5s 12.1 uncover B41 deyim hala biraz daha durayım bence aynı sürümde

orhanaslan85

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
unc0ver default ayarlarında sadece load tweaks kapalı şekilde jb yap. Cihaz açılınca icleaner’den cydia substrate eklentilerinin tümünü kapat( substrate safe mode açık kalsın ) uygula deyip respring atmadan tekrar unc0ver’i açıp load tweak açık yapıp jb yap. cihaz açılınca icleaner’e girip tweakleri aktif hale getirip respring yap

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
İcleaneren neresinden yapıyoruz bu dediğini

Tips
Tips
Üst Alt