Neler yeni

Çözüldü provision.cpp 81 Hatası "ÇÖZÜM"

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Provosion.cpp:81 Hatası İçin Çözüm...

provision.cpp 81 hatası.png
Cydia İmpactor üzerinden cihazımıza ipa atarken karşılaştığımız provision.cpp:81 hatasına kesin çözüm için aşağıdaki adımları uygulayın

1. "Cydia impactor" açın

2. Sağ tarafta bulunan Xcode seçeneğine tıklayın

Revoke Certifictes.png

3. Alttaki Seçenek "Revoke Certificates" tıklayın
Sizden Apple kimliğinizi ve şifrenizi isteyecektir.

4.Hatayı almış olduğunuz Apple ID'nizi girin ve bir kaç saniye bekleyin resimde görüldüğü gibi bir bildirim alacaksınız

Revokedd.png

Uyarıya tamam diyerek "ipa" dosyanızı tekrar atın ve Apple ID bilgilerinizi girin. Herhangi bir uyarı ile karşılaşmayacaksınız.

Not: Bazen atılan ipa sayısından dolayı bu işlemi bir kaç kez yapmanız gerekebiliyor.

-JailbreakTR-

effekentli

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
preflightingAplication bolumunde donuyor naapmak lazım? 5s ver: 10.0.1

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Güncel impactor yüklü olduğundan emin olun
Kısa bi süre önce impactor 0.9.43'e update almıştı

effekentli

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
impactor 0.9.43 tel 10.0.1 (14A403) jailbreak olmayan versiyonmu acaba ?

effekentli

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
yalu 102 beta surumunu kullanmıştım ama verdiğin linkteki yalu102_beta7-1 surumunu deneyince halloldu teşekkurler @daRkneSs

caferbeyler

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Merhaba kardeş ben jailbreaki kurdum sonra bir tweak yüklerken restart istedi yanlışlıkla kabul ettim ve cydia çalışmadı dediklerinizi yapıyorum goblini de sildim tekrar yükledim defalarca yine cydia açılmadı. Cydia şuan yüklü ve jb uygulamaları da yüklü fakat açılmıyor. Açtığım zaman kapanıyor tekrar.

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
@caferbeyler bu gayet normal. Araç semi-untether. Cihaz kapanıp açıldımı jailbreak deaktif olur. Tekrar g0blin ile jailbreak yapman gerekiyor.

caferbeyler

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
@caferbeyler bu gayet normal. Araç semi-untether. Cihaz kapanıp açıldımı jailbreak deaktif olur. Tekrar g0blin ile jailbreak yapman gerekiyor.[/QUOTE
@caferbeyler bu gayet normal. Araç semi-untether. Cihaz kapanıp açıldımı jailbreak deaktif olur. Tekrar g0blin ile jailbreak yapman gerekiyor.
Tekrar yapdım ama cydia doğru çalışmıyır. Kapanıyor. Goblinden jailbreak diyorum respring çıkıyor respring yapınca cydia çalışmıyor ama respring yapmadan çıkıyorum cydia çalışıyor fakat bu sefer de ne cydia yenileniyor ne de tweak yükleniyor. Telefonun tüm içeriyini sıfırladım yine aynı. Ama sıfırlama sonrası bir kaç tweak ve cydia silinmedi. Diğer tüm jb uygulamaları gitti

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
@caferbeyler öncelikle yanlış konudasın. Doğru konuda yani, 10.3.x jailbreak konusunda olmuş
olsaydın yorumlardan tam olarak goblinin nasıl çalıştığını anlardın.

- Goblin açıp, Jailbreak butonuna bastığında eğer başarılı olursan respring ekranı gelir. Respring tuşuna basarsın ya yeniden başlatır, ya da respring atar. Respring atarsa jailbreak aktif olarak açılır. Yeniden başlatırsa jailbreak deaktif olarak açılır. Bu durumda sürekli yeniden denemen gerekiyordu.

- Jailbreakli cihaz sıfırlanmaz bu çok yanlış bir yöntemdir. Elmada kalmadığına dua et.

- Sıfırlama başarılı olsa bile cydia silinmez. Şimdi jailbreaki aktif et ve dpkg hatalarıyla yüzleş.

Kolay gelsin...

caferbeyler

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
IMG_3736.PNG
@caferbeyler öncelikle yanlış konudasın. Doğru konuda yani, 10.3.x jailbreak konusunda olmuş

- Goblin açıp, Jailbreak butonuna bastığında eğer başarılı olursan respring ekranı gelir. Respring tuşuna basarsın ya yeniden başlatır, ya da respring atar. Respring atarsa jailbreak aktif olarak açılır. Yeniden başlatırsa jailbreak deaktif olarak açılır. Bu durumda sürekli yeniden denemen gerekiyordu.

- Jailbreakli cihaz sıfırlanmaz bu çok yanlış bir yöntemdir. Elmada kalmadığına dua at.

- Sıfırlama başarılı olsa bile cydia silinmez. Şimdi jailbreaki aktif et ve dpkg hatalarıyla yüzleş.

Kolay gelsin...
Hocam senin kadar bilgili değilim bu konuda yardım ede bilirmisin aynen dediyin dpkg hatası alıyorum

Ekli dosyalar

caferbeyler

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Ekli dosyayı görüntüle 879
Hocam senin kadar bilgili değilim bu konuda yardım ede bilirmisin aynen dediyin dpkg hatası alıyorum

- Jailbreakli cihaz sıfırlanmaz bu çok yanlış bir yöntemdir. Elmada kalmadığına dua at.

Kolay gelsin...
Hocam Filza tweaki silinmedi ve çalışıyor dpkg hatasını çözebilirmiyiz. Yardım edersen sevinirim hocam sürüm 10.3.1 gitsin istemiyorum

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
@caferbeyler

1. Filza ile;

2. Linkteki lib.zip dosyasını indir ve zipten çıkar

3. Videoda bulunan dizine lib klasörünü at

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

caferbeyler

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
@caferbeyler

1. Filza ile;

2. Linkteki lib.zip dosyasını indir ve zipten çıkar

3. Videoda bulunan dizine lib klasörünü at
Kardeş ALLAH senden razı olsun uğraşıyorsun sorunlarımızla. Söylediklerini yaptım cydia cydia açılıyor fakat tweakler çalışmıyor yine,bir tek filza açıyor. Tweak yüklüyorum respring sonrası cydia çalışmıyor. Açınca kapanıyor. Tekrar goblinle jailbreak yapıyorum respring yapmadan çıkıyorum anca böyle çalışıyor cydia. Whatsapp numarası yazsam ordan daha detaylı resimlerle falan yardım etsen bana?

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Bu gayet normal önceki yazıda gayet açıklayıcı şekilde bahsettim. Fakat sen anlamamakta ısrar ediyosun.

re-install seçeneğini kullanarak jailbreak yap. (goblin konusunda nasıl olduğu yazılı)

caferbeyler

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Bu gayet normal önceki yazıda gayet açıklayıcı şekilde bahsettim. Fakat sen anlamamakta ısrar ediyosun.

re-install seçeneğini kullanarak jailbreak yap. (goblin konusunda nasıl olduğu yazılı)
Bak kardeşim ios 6.1.3 ten beri jailbreakle alakalıyım sadece untethered jailbreak yaptım hep ilk defa tethered jailbreak yaptım sorunlarla karşılaştım ve araştırma yaparken bu forumun bu konuda daha iyi olduğu gördüm ve yazdım. Bişey biliyorsan ve yardım etmek istiyorsan sabırla yapıcaksın. Yaptığın iyiliyi bu laflarla sıfıra çekiyorsun. Neden anlamamakta inat edeyim ki, sorunun çözülmesini istediğim için bu kadar soru soruyorum. Ne dediysen(re-install da dahil)en az 20-30 kere harfiyen yaptım hepsini ama olmuyor bildiğin başka bir yol vardır diye yordum seni. Neyse yine de ALLAH razı olsun yazmayada bilirdin. Başka forumlara bakarım bir yol bulamazsam ios 11.2.2 ye geçip kararlı sürüm çıkana kadar beklerim.

murat

rwxr-xr-x
Administrator
Cihaz
iPhone XS
Sana dedim yanlış konudasın doğru konuda olmuş olsan zaten goblinin çalışma işleyişini anlamış olurdun. Yinede burada anlattım tekrar anlatıyorum...

Respring ekranı geldiğinde basmayıp cydia açarsan açılır zaten...

O şekilde tweak yükler respring atarsın ama o respring değil, reboot atar yine jailbreak dektif duruma düşer. Senin yapman gereken sürekli denemek goblin aç 3,5 sn bekle jailbreak butonuna bas başarılı olursan yine 2,3 sn bekle respring butonuna bas. Ya reboot atar ya da respring.

Respring atarsa işlem tamamdır reboot atarsa, aynı işlemi tekrarlamak zorundasın.

Öncelikle bu işlemi uygula respring atılıp jailbreak aktif olsun sonra cydia aç tweak kur herhangi bi hata alırsan Linkteki konuya yaz ya da Soru cevap bölümüne hatayı belirtelek bir konu aç

iOS 10.3.x - 10.3.3 64bit Cihazlara Jailbreak!

caferbeyler

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Sana dedim yanlış konudasın doğru konuda olmuş olsan zaten goblinin çalışma işleyişini anlamış olurdun. Yinede burada anlattım tekrar anlatıyorum...

Respring ekranı geldiğinde basmayıp cydia açarsan açılır zaten...

O şekilde tweak yükler respring atarsın ama o respring değil, reboot atar yine jailbreak dektif duruma düşer. Senin yapman gereken sürekli denemek goblin aç 3,5 sn bekle jailbreak butonuna bas başarılı olursan yine 2,3 sn bekle respring butonuna bas. Ya reboot atar ya da respring.

Respring atarsa işlem tamamdır reboot atarsa, aynı işlemi tekrarlamak zorundasın.

Öncelikle bu işlemi uygula respring atılıp jailbreak aktif olsun sonra cydia aç tweak kur herhangi bi hata alırsan Linkteki konuya yaz ya da Soru cevap bölümüne hatayı belirtelek bir konu aç

iOS 10.3.x - 10.3.3 64bit Cihazlara Jailbreak!
Tamam teşekkürler

ffatihkozak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
telefonumu sıfırladıktan sonra yerleşik apple uygulamalarını(notlar,hesap makinasi vsvs) indiremiyorum

i7 11.1.2 electra jb yüklüydü

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
telefonumu sıfırladıktan sonra yerleşik apple uygulamalarını(notlar,hesap makinasi vsvs) indiremiyorum

i7 11.1.2 electra jb yüklüydü
Hocam bunun için yeni konu açın yeri burası değil. Yeni açacağınız konudan yardımcı olacağız.

karakus

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Pro 9.7'
bu hatayı alıyorum, 2-3 defa revoke yaptım duzgun bir şekilde ama bana mısın demedi, daha ne yapmam gerekir?

Ekli dosyalar

67MustanG

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
merhabalar ben konuda bahsettiğiniz hatayı alıyorum fakat x code ve revoke certificates e tıkladığımda
error progress.hpp:87_assert(false) adında bır hata alıyorum yardımcı olurmusunuz.
ımpactor ve ıpa dosyam son sürümünde
birde electra jb ios 11.1.1 5s cihaz

Son düzenleme:
Tips
Tips
Üst Alt