Neler yeni

Pil azaldığı zaman işlemci performans düşmesi

atilramazan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Başlıktaki gibi işlemci düşük pil düzeyinde kendi kendini kısıyor telefon kullanılamaz hale geliyor.şarja takınca düzeliyor haliyle.. bu durumu engelleyecek bir ayar veya tweak var mı

Cihaz
6s
Sürüm
14.7.1

RockNRolla

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
yazılımdan çok batarya sağlığına bakın. cihazda yan sanayi batarya varsa da bu sorun yaşanabilir. Kendim aynı sorunları yaşadığım için orjinal bataryaya geri döndüm. Ama daha kötüsü ve başıma gelen bir başka sorun yan sanayi bataryanın şarj entegresine (anakart üzerinde bir devre) zarar vermesidir. Kapasitesi orjinal pilden yüksek yan sanayi bataryalar şarj entegresini bozarak dengesiz akım yüzünden cihazın kasma takılma ısınma yaşamasına sebep olabiliyor.

mctuna

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşa katılıyorum, orjinal bataryada böyle sorunlar olmuyor şarj %1 bile olsa kasma hiç yaşamadım.

Mahmut145328

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XR
Bende cok farklı bir durum var pil performansim 83 orjinal batarya vodafone operatörü kullanıyorum cihaz 14.3 jailbreakli telefon geceleri cok hızlı saat 3 den sonra özellikle oyunlarda kasma donma olmuyor ama gündüz saatlerinde hem telefonda hemde oyunlarda ağırlaşma oluyor SİZCE BUNUN NEDENİ NE OLABİLİR ÖNERİSİ OLAN VAR MI ?

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
gece kullanılan servisler azdır. oyun serveri rahattır. bircok nedeni olabilir. jbsiz deneyin. aynı sorun olacak mı?

Zero-Two

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arklar Konuyla pek Alakasi Yok ama cihazim iPhone 6 ve akici yapicak bir tweak var mi , animationsbefastplus haric
Mesaj düzenlendi:

Ben bu sorunu performans kisitlama ayarlarini kaldirdigini soyleyen bir yontemle cozdum artik ne kapanma var ne hata,

serdar06288

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arklar Konuyla pek Alakasi Yok ama cihazim iPhone 6 ve akici yapicak bir tweak var mi , animationsbefastplus haric
Mesaj düzenlendi:

Ben bu sorunu performans kisitlama ayarlarini kaldirdigini soyleyen bir yontemle cozdum artik ne kapanma var ne hata,
nasıl bir yöntem bu kard3eşim

Zero-Two

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
nasıl bir yöntem bu kard3eşim
Filza ac
System/library/watchdog/thermalmonitor/n61apbundle/infoplist
Infopliste bas contextualclampparams a gir ve lowparamscpu,peakpower,speaker I kaldir sonrasinda kaydedip respring at aradaki fark gayet iyi ( bunu yapmadan once geekbench ile test et ve yaptiktan sonra da test et )!!!
Ayrica bigboss repodan lastdrops10 indirmeni de oneririm o da sarji sifira kadar kullanmani sagliyor
Mesaj düzenlendi:

Filza ac
System/library/watchdog/thermalmonitor/n61apbundle/infoplist
Infopliste bas contextualclampparams a gir ve lowparamscpu,peakpower,speaker I kaldir sonrasinda kaydedip respring at aradaki fark gayet iyi ( bunu yapmadan once geekbench ile test et ve yaptiktan sonra da test et )!!!
Ayrica bigboss repodan lastdrops10 indirmeni de oneririm o da sarji sifira kadar kullanmani sagliyor
Bu arada lastdrops kullanirken dikkatli ol reboot tusu da geliyor sonra bana sovme

Son düzenleme:
Tips
Tips
Üst Alt