Neler yeni

Paypal ile Tweak Satın Alma

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Selam arkadaşlar ,
Bildiğiniz gibi paypal Türkiye'deki faaliyetlerine son verdi. Bu konu da en çok bizleri zor durumda bıraktı. Çünkü tweak geliştiricileri genelde paypal ı kullanıyorlar ve Cydia üzerinden de ancak paypal ile satın alım yapılabiliyor.

Aşağıda yazacağım adımları denerseniz paypal ile sizde satın alım yapabileceksiniz :)

-Öncelikle adresine gireceksiniz ancak bunu direk tarayıcınızdan yaparsanız TR sayfasına yönlendirilirsiniz. Bunu önlemek için de VPN kulanmanız gerekiyor. Ben pc de Opera tarayıcısının kendi VPN i ile sorunsuz işlemlerimi sağladım.
-Verdiğim adrese VPN ile girdiğinizde sizi ingilizce sayfa karşılayacak. Bu sayfadan sağ üstteki Sig Up butonuna basarak standart kayıt adımlarını takip edeceksiniz.
- Personal Account u seçin.
- 1520757832810.png

-Adres olarak Amerika'da herhangi bir adresi verebilirsiniz. Ancak burada önemli nokta yazdığınız adres ile posta kodunun uyuşması. Bu yüzden google hatiraları açıp oradan direk adresi ve posta kodunu alabilirsiniz.
1520758455033.png

- Telefon no kısmından "Mobile" yerine "Home" olarak seçin ve rastgele bir numara girin.
1520758499774.png

- Girdiğiniz mail adresine gelen onaylama linkine tıklayarak hesabınızı onaylayın.
- Sonrasında (ben sanal kart kullandım) kredi kartınızı hesabınıza ekleyerek cydia üzerinden tweak satın alımı yapabilirsiniz.

H

Hbasdereli

Guest
Faydalı tşkler. Paypali her kullanımda vpn kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Yoksa ileride yine dogrulama işlemleri karşımıza çıkarıyor. Kimlik gibi onay kodu gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bavercan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Ben banka kartıyla denedim ve hata verdi kredi kartıyla mı kayıt olmak lazım ?

H

Hbasdereli

Guest
@Bavercan kartın cinsi değilde genelde bazı bankalar yurtdışı alışverişe kartları kapatıyor. provizyon vermiyor. sebebi ise riskinize ortak olmak istemiyor. hangi banka?

H

Hbasdereli

Guest
muhtemelen bankanız engelliyordur. müşteri hizmetleriyle konuşun. size banka ile ilgili bir sorun olmadığını ve alım yaptığınız siteden kaynaklandığını söyleyecekler siz inanmayın ısrar edin :)

ffatihkozak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Selam arkadaşlar ,
Bildiğiniz gibi paypal Türkiye'deki faaliyetlerine son verdi. Bu konu da en çok bizleri zor durumda bıraktı. Çünkü tweak geliştiricileri genelde paypal ı kullanıyorlar ve Cydia üzerinden de ancak paypal ile satın alım yapılabiliyor.

Aşağıda yazacağım adımları denerseniz paypal ile sizde satın alım yapabileceksiniz :)

-Öncelikle adresine gireceksiniz ancak bunu direk tarayıcınızdan yaparsanız TR sayfasına yönlendirilirsiniz. Bunu önlemek için de VPN kulanmanız gerekiyor. Ben pc de Opera tarayıcısının kendi VPN i ile sorunsuz işlemlerimi sağladım.
-Verdiğim adrese VPN ile girdiğinizde sizi ingilizce sayfa karşılayacak. Bu sayfadan sağ üstteki Sig Up butonuna basarak standart kayıt adımlarını takip edeceksiniz.
- Ekli dosyayı görüntüle 2210

-Adres olarak Amerika'da herhangi bir adresi verebilirsiniz. Ancak burada önemli nokta yazdığınız adres ile posta kodunun uyuşması. Bu yüzden google hatiraları açıp oradan direk adresi ve posta kodunu alabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 2213

- Telefon no kısmından "Mobile" yerine "Home" olarak seçin ve rastgele bir numara girin.
Ekli dosyayı görüntüle 2214

- Girdiğiniz mail adresine gelen onaylama linkine tıklayarak hesabınızı onaylayın.
- Sonrasında (ben sanal kart kullandım) kredi kartınızı hesabınıza ekleyerek cydia üzerinden tweak satın alımı yapabilirsiniz.
alım yaparken zip code soruyor bu nedir acaba ?

Shadowind

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Mini 2
Benim ininal kartımı reddetti (içinde hiç para yok) bu yüzden olabilir mi ?

nakreskamri

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Severek kullandığımız tweaklera azda olsa yardımda bulunmak adına iyi oldu.

emrak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
merhabalar. bütün adımları izliyorum fakat bir sürü adres denememe rağmen (hatta amerika da amazondan alışverişte kullandığım arkadaşlarıma ait 2 adres dahil) bi türlü adres satırını kabul etmiyor :/ posta kodu kesinlikle doğru
google maps ten de denedim. vpn kullanıyorum.
acaba başka ne olaibilir sorun?

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
@emrak verdiğiniz adres ile posta kodunun ve telefon no nun uyuşması gerekiyor. Ne gibi bir hata aldığınızı da yazarsanız daha kolay yardımcı olabiliriz.

emrak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
posta kodunu ilk adres satırına da ekleyince kabul etti :)
ilgi için çok teşekkürler zamanınızı çaldım.

Naim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Artık telefon ile şifre girişi istiyor paypal. bunu nasıl aşıyoruz?

Talha

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Telefon doğrulaması istediğinde konuda ki şekilde hesap açınca bir süreliğine çözüm oluyordu. Yeni bir güncelleme aldıysa site bilemiyorum. @Naim

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Çok önemli bilgi, teşekkürler @gokmenecer

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Benim hesabım vardı. Kayıt olmaya çalışırken maili yazınca bu mail kayıtlı deyip giriş yapmamı istedi. Giriş yaptım falan tweak satın almaya girince hatayla karşılaştık diyor. Acaba sıkıntı ne ?

Ercan

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Telefon olayını aşma şansımız varmı?

Okanyilmaz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Telefon olayını aşma şansımız varmı?
Ustad üyeliği hangi ülkeden açtıysan o ülkenin sabit numarasını kaydet o zaman telefon olayını cozuyorsun önceki kayıtlı telefonu bilgileri güncelle kısmından değiştir

volcy123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Arkadaslar bende paypal hesabi actim azerbaycan adresli ve telefonlu olarak.kendi banka kartimi tanimladim, dogrulama icin bi miktar para cekti.Buraya kadar sikinti yok ama paypal.me uzerinden kendime atiyorum paypal.me/volcy123 seklinde kisayol olusturamiyorum nedense.Sebebini bilen var mi?

luckyhuso

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Selam arkadaşlar ,

- Ekli dosyayı görüntüle 2210

Ekli dosyayı görüntüle 2213

Ekli dosyayı görüntüle 2214

Anlatım için çok teşekkür ederim.dediklerinizi birebir yaptım bugün tutuvip alacaktım usa paypal hesabı açtım onaylattım. ve paypal kart ekledim 1 dolara yakın para çekti paypal buraya kadar herşey yolunda fakat ödeme noktasına geldiğimde sorry, we can't complete your purchase at this time yazıyor. acaba paypal balance 0 dolar gözüküyor. bu eklediğim karttan paypala para aktarıp öylemi alış veriş yapacağım yoksa karttan mı çekmesi gerekiyordu.?

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Amerika uyuşmadı, şimdi adresi Almanya yapıp tanıdığımın bilgilerini girmem için ne yapmam lazım?

Tips
Tips
Üst Alt