Neler yeni

Ota Sürüm Düşürme - 5S / 11.1.2

Mehmet Gülcan

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 14 Pro
Babamda 11.1.2 jailbreakli 5S cihaz var. Ota ile 10.3.3'e düşürmek istiyorum, SHSH2 kayıtları yok @efsane6 hocam yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:

Erol.K

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Arada kıyak geçip imzaları açıyorlar, şu durumda o sürüme düşüremezsiniz.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Düşürülüyor @efsane6 olacaktı yanlış etiketledin :))

Mehmet Gülcan

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 14 Pro
Arada açmıyorlar en son 17 Ocakta açıldı, o da server çökmesinden meydana geldi.

5S cihazlar A7 işlemciye sahip oldukları için ota ile sürüm düşürülebililyor. :)

Mesaj düzenlendi:

Düşürülüyor @efsane6 olacaktı yanlış etiketledin :))
Konuyu düzenledim :D

alsha

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iphone 5s 11den 10a nasil dusuruluyor otomu ne ile

Eight

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hemen ilgilendim konuyla. Lütfen açıklayabilir misiniz?

Mehmet Gülcan

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 14 Pro
Arkadaşlar systemversion 7.0.2 yaptıktan sonra yeniden başlatınca 10.3.3 ota güncellemesi geliyor sanırım yöneticiler birşey söylemezse biz de bilemeyiz sonucu, benim de bilgim olmadığını söylemiştim

alsha

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Arkadaşlar systemversion 7.0.2 yaptıktan sonra yeniden başlatınca 10.3.3 ota güncellemesi geliyor sanırım yöneticiler birşey söylemezse biz de bilemeyiz sonucu, benim de bilgim olmadığını söylemiştim
hangi systemi ? ve nersen yapilir?

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bunun için jailbreak lazım sistem dosyalarında değişiklik yapmanız lazım. Ancak ota ile sürüm düşürmek çok sağlıklı olmaz.

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar konu alakasız bir yerlere gelmiş, sürüm değiştirme gibisinden vs. Durum tam olarak şöyle; A7 çipli cihazlar bazı sorunlar dolayısıyla direkt olarak iOS 11'e güncelleyemiyorlar (iPhone 5S, iPad Air, iPad Mini 2), ilk önce iOS 10.3.3'e güncelleyip ardından iOS 11'e güncelleyebiliyorlar. Bu yüzden de bu cihazlar için iOS 10.3.3 sürümünün OTA üzerinden güncellenmesi için gereken imzalar ömür boyu açık kalacak (Yani iOS 11'e güncellemek istediğiniz bir A7 çipli cihazınızın "Ayarlar > Yazılım güncelleme" sekmesine girdiğinizde sizi iOS 10.3.3'e güncellemeniz olduğunu gösterecektir.) ancak bu durum IPSW üzerinden güncelleme işlemi için geçerli değil. SHSH'larınız varsa downgrade işlemini yapabilirsiniz fakat SHSH'larınız olmadan bu işlemi gerçekleştirmeniz mümnün değil, bu durumun tek güzel yanı düşük sürümdeki cihazınızı iOS 10.3.3'e güncelleyebiliyor olmak. Tersi işlem için bir fayda sağlamıyor.

Mehmet Gülcan

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 14 Pro
Bunun için jailbreak lazım sistem dosyalarında değişiklik yapmanız lazım. Ancak ota ile sürüm düşürmek çok sağlıklı olmaz.
Babamın cihazda jailbreak mevcut zaten 11.1.2 :) ne kadar sağlıklı olur o konuda yorum yapamıycam :D

guard42

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
shsh kaydı gerekiyor diye biliyorum

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Babamın cihazda jailbreak mevcut zaten 11.1.2 :) ne kadar sağlıklı olur o konuda yorum yapamıycam :D
Bence sizin konu ile ilgili yeterince bilginiz var. Konudan haberdarsınız nasıl yapıldığını biliyorsunuz işlemleri yapıp görebilirsiniz sonucunu sağlıklı mı değil mi ondan sonra değerlendirirsiniz.

Mehmet Gülcan

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 14 Pro
Konu hakkında bilgim var ama belki benden daha iyi bilgisi olan vardır diye fikir alış verişi yapmak istedim, Jailbreak şakaya gelmiyor bunu daha iyi biliyorsunuz.

0sm4nl1

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bilmiyorum ama suan ögrendigim kadariyla Apple IOS 11.3 Beta Imzasini acimis simdi istersen birdaha Temiz Formatli systeme gecme sansin var

Keremers

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 6
iOS 9.3.2 de 5s var yedekte ios 10 a güncelleyeyim bari :)

Tips
Tips
Üst Alt