Neler yeni

Orijinal Ekran Seri Numarası

Endey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Öncelikle herkese iyi forumlar kullandığım cihazın ekranını kırılma sonucu yan sanayi bi ekranla değiştirdim haliyle “True Tone” özelliği kayboldu YouTube üzerinde bir kaç videoda bu özelliği yan sanayi bir ekrana da aktardıklarını gördüm bunun içinde orijinal ekranın kodunu kopyalayıp yeni ekrana aktarıyorlar cihazın orijinal ekran seri numarasına (MtSN Kodu) nereden erişebilirim?
Edit: Orijinal ekran mevcut değil

Cihaz
iPhone X
Sürüm
15.1

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
selamlar. telefon tamircileri bu işi yapıyor diye biliyorum. nasıl yapıyorlar bilgim yok.

Endey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
selamlar. telefon tamircileri bu işi yapıyor diye biliyorum. nasıl yapıyorlar bilgim yok.
Hocam 3uTools gibi programlarla bakıyorlar bütün donanım seri numaralarına ancak 3uTools programında tüm parçaların kodları görünüyor ekran kodu olarak ekteki fotoğrafta ki gibi görünüyor herhangi bir yöntem vs yokmudur ekran kopyalama cihazı mevcut eğer kodu bulabilirsem sorunu tamirciye gitmeden çözebilirimE9FB327B-F7E3-4D20-BE24-00D6A07B28E4.jpeg

zgrklc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Qianli iCopy Plus adında bir cihaz var. Önce; orijinal ekrandaki veri ve kodları bu cihaza aktarıyorsun daha sonra yine bu cihazı kullanarak yeni ekrana verileri yüklüyorsun. Bir bakıma kes+yapıştır yapıyorsun. Ayrıca bu cihaz sayesinde; ekranın, pilin orijinal olup olmadığını, değerlerini vb. görebiliyorsun.

Sıfır olarak yurt içinde 700-1000 TL arasına bu cihazdan bulabilirsin ya da bu cihaza sahip bir tamirciden bu işlemi yapmak için rica edebilirsin. Bunun dışında farklı bir yöntem var mı bilmiyorum. İyi forumlar.

Endey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Qianli iCopy Plus adında bir cihaz var. Önce; orijinal ekrandaki veri ve kodları bu cihaza aktarıyorsun daha sonra yine bu cihazı kullanarak yeni ekrana verileri yüklüyorsun. Bir bakıma kes+yapıştır yapıyorsun. Ayrıca bu cihaz sayesinde; ekranın, pilin orijinal olup olmadığını, değerlerini vb. görebiliyorsun.

Sıfır olarak yurt içinde 700-1000 TL arasına bu cihazdan bulabilirsin ya da bu cihaza sahip bir tamirciden bu işlemi yapmak için rica edebilirsin. Bunun dışında farklı bir yöntem var mı bilmiyorum. İyi forumlar.
Yanıt için teşekkür ederim cihaza sahip tamircim var zaten işlem için ücrette talep etmiyor lakin orijinal ekran kodu mevcut değil yeni ekrana nasıl aktarım yapacağım?

zgrklc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Eski ekran ya da kodu mevcut değilse tek seçenek yeni bir orijinal ekran bulmak olacaktır. Tercihen kullanılmaz durumda olan ilan ya da telefon bulup bu şekilde aktarımını sağlayabilirsiniz. Zaten bu işlemi bilen fazla kişi olmadığı için tamirciler, yan sanayi ekranlara bu kodu aktarıp orijinal ekran diye işlem yapıyorlar.

Tips
Tips
Üst Alt