Neler yeni

Önemli Bilgilendirme Shsh Kaydınız Varsa Mutlaka Bunu Yapın. (ios 11.0 - 11.1.2)

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Selam Arkadaşlar ,
Eğer sürümünüz ios 11.0 ve 11.1.2 arasındaysa ve shsh kayıtlarınız da varsa aşağıda belirteceğim işlemleri muhakkak telefonunuza uygulayın.
Bu sayede elmada kalsanız bile futurerestore ile cihazınızı restore edebileceksiniz.

Gerekli olanlar :
1- Cydia Impactor son sürümü
İndirmek için -->
2- NonceSetter ipa
İndirmek için -->
3- Plist Editör (intenet üzerinden istediğiniz birini indirebilirsiniz.
4- Bulunduğunuz sürüm için olan Shsh kaydınız.

İşlemler :
  1. Cydia Impactor ile NonceSet ipa sını telefonunuza yükleyip açın. Açtığınızda üst kısımdaki "Root Status" "YES" yazana kadar bekleyin.
  2. Shsh dosyanızı bir plist editör ile açın. Ben "Plist Editor Pro" isimli programı kullandım.
  3. Açtığınız shsh dosyanızda ctrl+f komutu ile arama kutucuğunu açıp "generator" kelimesini aratın.
  4. Bu bölümde "string" yazan kısımdaki kodu not alın.
  5. Not aldığınız kodu cihazınıza yüklediğiniz NonceSet uygulamasında "SET/CHANGE NONCE" yazan bölüme girin ve klavyedeki "Geç" tuşuna dokunun. Aşağıdaki şekilde bir bildirim gelecektir. Telefondaki uygulamayı kapatabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra cihazınıza ayarladığınız nonce değeri cihazı kapatıp açıp tekrar electra ile jailbreak yapsanız dahi değişmeyecektir.
Böylece futurerestore kullanmanız gereken bir durum olursa ve cihazı açamasanız dahi daha öncesinde nonce ayarlamış olduğunuz için kolaylıkla işlem yapabileceksiniz.

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Bu işlemle sürüm kaybetmek zorunda kalmayacağız hocam öylemi anlamalıyım ;))

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Bu işlemle sürüm kaybetmek zorunda kalmayacağız hocam öylemi anlamalıyım ;))
Aynen dostum, keza futurerestore yaparken de en başta aynı işlemi yapmak gerekiyor.Öncesinde yapmış olarak bir daha yapmaya gerek kalmayacak ;)

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
iOS 11.1 sürümüne geçme durumumuz var mi peki suan, sürümüm 11.1.2 şarj cok gidiyor bu sürümde 11.1 iyiydi sanki

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Telefonu yeni aldım 11.0.1 ile geldi ama shsh alamadım. Şansa bak yav. İmzalar kapalıyken alınma gibi bir şansım yok mu ?

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
iOS 11.1 sürümüne geçme durumumuz var mi peki suan, sürümüm 11.1.2 şarj cok gidiyor bu sürümde 11.1 iyiydi sanki
Shsh kaydın varsa futurerestore ile mümkün olabilir.

Telefonu yeni aldım 11.0.1 ile geldi ama shsh alamadım. Şansa bak yav. İmzalar kapalıyken alınma gibi bir şansım yok mu ?
Maalesef imzalar kapalıyken shsh alamazsınız

faithms

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Keske 11.0 da iken yapsaydim simdi 11.2 olmazdim...

auafina

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
11.2'deyim elimdede 11.1.2 shsh kaydı var. Geri gönüş yapabilir miyim. iphone X için

DabbidiBa

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
11.2'deyim elimdede 11.1.2 shsh kaydı var. Geri gönüş yapabilir miyim. iphone X için
11.1.2 sonrasına noncesetter uygulaması yüklenemediği için maalesef dönüşünüz yok.

H

hsahin4

Guest
Beklemede kalın, bence Mart ayında 11.2.x için güzel haberler gelecek.

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar Selam ,
Bu sabah uyandığımda cihaz %26 şarjı vardı. Baktım whatsapp dan ve diğer hiç bir şeyreden bildirim gelmemişti. Bir sorun olduğunu farlettim. Cİhazı wifi ye bağlamaya çalışırken bi anda restart oldu ve bootloop da kaldı. 5-6 kere hard reset atmama ve 3 kere de safe moda almaya çalışmama rağmen sonuşç hep bootloop oldu.

Ancak yukarıda yazdığım işlem sayesinde 11.1.2 ye sorunsuz restore edebildim.

!!!Lütfen eğer 11.0 ve 11.1.2 aralığındaysanız ve shsh kaydınız da varsa mutlaka bu işlemi yapın...

1518166168234.png

wiz4rd

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
nonce uygulaması kalsın mı telefonda ben yaptım success dedi :)

demirel

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
hocam dediğiniz gibi shsh kaydındaki nonce ile set yaptım ve nonceset1112 yi sildim.daha sonra başka bişey için filzayı açtım ama telefon çöktü yeniden başladı tekrar jb yaptım nonceset1112 yi tekrar attım. açtığımda current nonce kısmında nonce yoktu ne eskisi ne sonrasında attığım. ama tekrar shsh dekiyle set yaptım sorun yok gibi. şimdi bu uygulama çökmelerinde,yeniden başlamalarda veya bootloopa düştüğümüzde set ettiğimiz nonce gidiyormu her seferinde.

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
hocam dediğiniz gibi shsh kaydındaki nonce ile set yaptım ve nonceset1112 yi sildim.daha sonra başka bişey için filzayı açtım ama telefon çöktü yeniden başladı tekrar jb yaptım nonceset1112 yi tekrar attım. açtığımda current nonce kısmında nonce yoktu ne eskisi ne sonrasında attığım. ama tekrar shsh dekiyle set yaptım sorun yok gibi. şimdi bu uygulama çökmelerinde,yeniden başlamalarda veya bootloopa düştüğümüzde set ettiğimiz nonce gidiyormu her seferinde.
Selam dostum, normalde cihazı restart etme ile gitmiyor ancak eğer cihazında kernel panic denen durum oluşursa evet bu nonce gidebilir ki zaten o durumda yapacak hiç bir şey bulunmuyor :) ama o durum da çok nadir olabilecek bir durum.

Mümkün olduğunca bilinmeyen tweak yüklemeyerek ve 5-6 dan fazla tweak yüklemeyerek de bu durumun önüne bir nebze olsun geçebilirsin.

demirel

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Selam dostum, normalde cihazı restart etme ile gitmiyor ancak eğer cihazında kernel panic denen durum oluşursa evet bu nonce gidebilir ki zaten o durumda yapacak hiç bir şey bulunmuyor :) ama o durum da çok nadir olabilecek bir durum.

Mümkün olduğunca bilinmeyen tweak yüklemeyerek ve 5-6 dan fazla tweak yüklemeyerek de bu durumun önüne bir nebze olsun geçebilirsin.
Anladım hocam bu filza da sıkıntı var ikinci defa yaptı cihazı resetliyor kullanmamak en iyisi ,cydia gelince onunla yükleriz artık.

Psycopat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Peki arkadaşlar bu uygulamayla eraserin ne farkı var? Electra ile jb yaptıktan sonra Cydia geldiğini farzettiğimizde zzaten sürümümüzü kaybetmeden telefon sıfırlayamıyor muyuz?

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Peki arkadaşlar bu uygulamayla eraserin ne farkı var? Electra ile jb yaptıktan sonra Cydia geldiğini farzettiğimizde zzaten sürümümüzü kaybetmeden telefon sıfırlayamıyor muyuz?
Bunun farkı, futureRestore ile cihazına tekrar yazılım yüklemiş oluıyorsun. CYda eraser da ise cihazı sıfırlamış oluyorsun.

Psycopat

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Anladım. Peki ssh kaydı olmayan 11.1.2 yüklü cihaza herhangi bir işlem yapılamıyor mu? 10.3.2 - 10.3.3 ssh var ama 11.1.2 almayı unutmuşum :)

gokmenecer

VelenzA
Administrator
Cihaz
iPhone X
Anladım. Peki ssh kaydı olmayan 11.1.2 yüklü cihaza herhangi bir işlem yapılamıyor mu? 10.3.2 - 10.3.3 ssh var ama 11.1.2 almayı unutmuşum :)
Maalesef :) shsh kaydı olmadan hiç bir şey yapamıyorsun :) 11.0-11.1.2 arası hiç mi shsh kaydı yok?

Tips
Tips
Üst Alt