Neler yeni

Mobil bankacilik bilgisne ulaşmak

Efsanecocuq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Geçen günlerde bi arkadaş yazmıştı kullandığım jailbreakli telefonumun mobil bankacılık verilerini ele geçirip kendisine tl atmis yazmıştı varmı böyle birsey bilgisi olan varmi

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Geçen günlerde bi arkadaş yazmıştı kullandığım jailbreakli telefonumun mobil bankacılık verilerini ele geçirip kendisine tl atmis yazmıştı varmı böyle birsey bilgisi olan varmi
Jailbreak’den zarar gelmez eğer temiz kaynakları eklersen...

Manüplasyon görmüş paketler (Tweak, Repo , ipa) yüklendiyse böyle durumlarla karşılaşabilirsin...

Ufak bir Açıklama:

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Vallahi ben bir problem olacağını düşünmüyorum.
Günümüzde mobil bankacılık oldukça gelişmiş durumda.
JB sayesinde birileri senin müşteri numarana ve şifrene ulaşsa bile başka bir yerden giriş yapması oldukça zor olacaktır. Çünkü telefon değiştiğinde bir çok güvenlik sorusu vs. sormaktadır. Sadece şifre ve sms ile yapılmamaktadır.
Kaldı ki bankalarda şu sistemde var;
Atıyorum ben Eskişehir'deyim. 1 saat önce mobil bankacılığa girdim.
Birisi Istanbul'dan girmeye çalıştı banka hesabına.
Tak yersin mobil bankacılıktan bloğu.
Kedidiiiir.

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Vallahi ben bir problem olacağını düşünmüyorum.
Günümüzde mobil bankacılık oldukça gelişmiş durumda.
JB sayesinde birileri senin müşteri numarana ve şifrene ulaşsa bile başka bir yerden giriş yapması oldukça zor olacaktır. Çünkü telefon değiştiğinde bir çok güvenlik sorusu vs. sormaktadır. Sadece şifre ve sms ile yapılmamaktadır.
Kaldı ki bankalarda şu sistemde var;
Atıyorum ben Eskişehir'deyim. 1 saat önce mobil bankacılığa girdim.
Birisi Istanbul'dan girmeye çalıştı banka hesabına.
Tak yersin mobil bankacılıktan bloğu.
Kedidiiiir.
zaten birde telefon eşleştirmesi yapılıyor.yani başka bir telefondan girmeye çalışsa bile yapamazlar.ben akbanak ve garanti kullanıyorum her ikisinde de telefonla eşleştirme yapıyor.yani benim uygulamama benim telefon haricinde başka telefonla girilemez..

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Keychain verilerine erişebiliyorsa helal olsun derim. Ekstra olarak zaten bankalar bu sistemleri geliştirirken çok dikkat ediyorlar.

stdrms

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Bahsedilen arkadaşın başına gelen olay benimde başıma geldi, kredi kartından bilgim dışında çekim yapıldı (kart bilgilerim çalınmış) Fakat jb ile alakalı bir durum değil, Türkiyede 455 bin kişinin kart bilgileri çalınmış ve satılmış. Online alışveriş yaptığımız sitelerden biri yapmış bunu. Gerekli başvuruları yaptıktan sonra para iadesinide aldım şimdilik sorun yok.

vahcet12

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Bahsedilen arkadaşın başına gelen olay benimde başıma geldi, kredi kartından bilgim dışında çekim yapıldı (kart bilgilerim çalınmış) Fakat jb ile alakalı bir durum değil, Türkiyede 455 bin kişinin kart bilgileri çalınmış ve satılmış. Online alışveriş yaptığımız sitelerden biri yapmış bunu. Gerekli başvuruları yaptıktan sonra para iadesinide aldım şimdilik sorun yok.
Bu durum 2018'in kurban bayramından 1 gün önce başıma geldi.
Sürekli gittiğim bir mekan vardı. Kartımı kopyalamışlar (anladığım kadarıyla kurban öncesi büyük bir vurgun yapmışlar). Bayramın 1. günü kartı ATM'ye bi sapladım ki bir hal aldım. Hesap kitap takip ederim normalde 300 TL eksik banka hesabında.
Mobil bankacılığa girip bir baktım ben Balıkesir'deyim, Eskişehir'den para çekilmiş :)
Neyse ki o para çekilmeden 1 saat önce falan kart ile bir alışveriş yapmıştım ki bankayı ikna etmek zor olmadı. Mesai başlar başlamaz parayı aktardılar hesabıma geri :) o mekana da yüklü bir miktar ceza kesmişler diye duydum ama sonucu ne oldu bilmiyorum :)

Tips
Tips
Üst Alt