Neler yeni

Mikrofon ve şarj sorunu

deepdarkx

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Uzun zamandır yaşadığım bir sorundan bahsedeceğim biraz uzun ama kusura bakmayın

6s plus kullanırken kulaklık soketim arıza yaptığından ötürü şarj soketi ve o takımı değiştirttim tamircide kulaklık sorunum çözüldü fakat telefonla arka planda görüşme yaparken ekranda işlem yaparken dokunduğum her tık sanki ekrana vururmuşçasına karşı tarafa ses iletiyor ve sesimin bir kaç saniye boyunca aralıklarla boğuk gittiğini farkettim. Orjinal soket takımındaki mikrofonları söküp yenisine taktım dedi telefoncu sorun yine aynıydı. Farklı farklı telefoncuları gezdim defalarca sorunum giderilmedi.
Neyse telefonu anneme verdim kendime 7 plus aldım. 4 ay kullandıktan sonra yavaş şarj etmeye başladı garantisi olmadığj için yine tamirci yolunu tuttum şarj soketi değişti yine.
Yavaş şarj olma sorunu ortadan kalkmadığı gibi 6s te yaşadığım ses boğukluğu ve ekran dokunma sesleri aynı şekildeydi. Kafayı yiyeceğim nereyi gezdiysem sonuç alamadım.Jb li kullandığım için böyle bir sorunum olabileceğinden şüphelendim dfu modda telefonu sıfırladım temiz kurulumla sorunum hala hala aynı.Yardımı dokunabilecek varmı arkadaşlar?

Cihaz
7 plus
Sürüm
13.5.1
Tips
Tips
Üst Alt