Neler yeni

Merak Ettikleriniz & Sormak İstedikleriniz

Kjeldahl

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Arkadaşlar bugün cihazımda "feedback" uygulaması yüklendiğini farkettim. Bunu kaldıramıyorum da, ne olduğunu da bilmiyorum uygulamayı açmaya çalıştığımda apple bilgilerimi istiyor. Bunu cihazımdan nasıl kaldırabilirim ?
beta profili yüklediyseniz bunun gelmesi normal. silinmesi için profilin silinmesi gerekiyor.

OnurD7

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Merhaba, iPhone 5 iOS 10.3.4 h3lix ile jb yaptım NgxPlay yükledim ancak Netflix, Youtube gibi uygulamaları telefondan ya da aracın ekranından açtığımda siyah ekran kalıyor. 10.3.3 sürümüne düşürüp tekrar jb yapıp deneyeceğim. Bu sorunla karşılaşıp da çözüm bulan var mı?
10.3.3 sürümüne düşürüp NgxPlay 11 kurdum ekrana Netflix, Youtube vs. geliyor ancak Netflix'te video oynatmaya başlayınca sadece altyazı görünüyor. Diğer uygulamalarda ise sorun yok Youtube tamamen yansıyor ancak klavye açılmıyor.

elcunq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
beyler selam bu jb işine 2-3 ay önce girdim ve fazla uğraşmadan bazı tweakleri kurdum sorun şu ki bu sabah telefonum takıldı kapatıp açtım ve tekrar jb yi aktifleştirdim bu genel olarak olan bir şey sorun bu değil sorun bu işlemi yaptıktan sonra cydia açılmamaya başladı cydia debi denedim o da işe yaramadı pc den eski unc0ver sürümü de kuramadım bi yardımınızı alırım bu arada telefon ios 12.4 iphone 6

zoruoynayan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
beyler selam bu jb işine 2-3 ay önce girdim ve fazla uğraşmadan bazı tweakleri kurdum sorun şu ki bu sabah telefonum takıldı kapatıp açtım ve tekrar jb yi aktifleştirdim bu genel olarak olan bir şey sorun bu değil sorun bu işlemi yaptıktan sonra cydia açılmamaya başladı cydia debi denedim o da işe yaramadı pc den eski unc0ver sürümü de kuramadım bi yardımınızı alırım bu arada telefon ios 12.4 iphone 6
o dediğinin cevabını burda 3 gün aradım ben :)
sonuc hüsran pek bilen yok. herkes sana tekrar kurmanı söyleyecek ama onun da işe yaramadığına şahidim. yinede bi cevap bulursan benide bilgilendirirsen sevinirim. gerekirse yeni başlık aç bende destek olurum.

elcunq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
sonuc hüsran pek bilen yok. herkes sana tekrar kurmanı söyleyecek ama onun da işe yaramadığına şahidim. yinede bi cevap bulursan benide bilgilendirirsen sevinirim. gerekirse yeni başlık aç bende destek olurum.
başlık açmayı bulabilseydim başlık açıp sorucaktım ama bulamadım o yüzden bu bölümdeyim
açıkçası burdan herhangi bir cevabın gelmesini bile beklemezdim neyse sen cydia olmadan nasıl yaşıyosun

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Unc0ver Jailbreak'i aktif'se Cydia'nın açılmaması imkansız... mutlaka yanlış yüklemeler yapılmıştır...

Öncelikle hangi repo ve Tweakleri kurduğunu bilmemiz lazım ki ona göre adım atalım

elcunq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Unc0ver Jailbreak'i aktif'se Cydia'nın açılmaması imkansız... mutlaka yanlış yüklemeler yapılmıştır...

Öncelikle hangi repo ve Tweakleri kurduğunu bilmemiz lazım ki ona göre adım atalım
ben de hatırlamıyorum en son 3 gün önce orjinal repodan preference organizeri güncellemiştim sanırım üstüne tweak kurmadım daha
repolar genellikle orjinal repolar ******yasaklı repo jailbreaktr repoları dışında 2-3 repo daha var ama hatırlamıyorum
jb ile kurduğum bütün uygulamalar çalışıyor sadece cydia açılmıyor
filza üstünden repo ve tweaklerin adresini unuttum onu söylerseniz listesini atabilirim

efsane

Administrator
Cihaz
ben de hatırlamıyorum en son 3 gün önce orjinal repodan preference organizeri güncellemiştim sanırım üstüne tweak kurmadım daha
repolar genellikle orjinal repolar ******yasaklı repo jailbreaktr repoları dışında 2-3 repo daha var ama hatırlamıyorum
jb ile kurduğum bütün uygulamalar çalışıyor sadece cydia açılmıyor
filza üstünden repo ve tweaklerin adresini unuttum onu söylerseniz listesini atabilirim
230 reponun listesini buraya atmam imkansız...

zaten yanlış repolar kurduğun için kelime filtresinde'de oto silindi..

PreferenceOrganizer 2 yerine Shuffle tweakini kur

Böyle düşün: Cydia'yı , kurduğun repo ve tweakler yıkar başka türlü yıkılmaz...

Son düzenleme:

efsane

Administrator
Cihaz
İphone 6s sms bildirimi gelmiyor sadecer sms
iPhone da SMS bildirimi olmaz... sadece SMS gönderilmediği zaman ünlem işareti oluşur giden mesajın sağ tarafında...

"iMessage" de olur bildirim/iletildi

elcunq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
230 reponun listesini buraya atmam imkansız...

zaten yanlış repolar kurduğun için kelime filtresinde'de oto silindi..

PreferenceOrganizer 2 yerine Shuffle tweakini kur

Böyle düşün: Cydia'yı , kurduğun repo ve tweakler yıkar başka türlü yıkılmaz...
sizden repo listesini istemedim filzadan kurulu repoların yolunu istedim ki buraya atabileyim yanlış bir repo var mı
cydia açılmadığı için tweaki silip diğer tweaki kuramıyorum
Mesaj düzenlendi:

sizden repo listesini istemedim filzadan kurulu repoların yolunu istedim ki buraya atabileyim yanlış bir repo var mı
Cydia girdikten sonra repoların güncellemesini biraz beklemeni istiyorum. Ekran görüntülerinden anladığım kadarıyla direk girip, düzenle deyip silmeye çalışıyorsun. Kendine gelsin Cydia, sonrasında tekrar silmeyi dene.
Eğer ki olmazsa;
Manuel bir şekilde repo silmek için Filza üzerinden şu dizine git: /private/etc/apt/sources.list.d
Bu klasörde Cydia.Lists içerisinden sorun çıkaran repo'yu silip kaydedip çıkabilirsin. Sonuç alamazsan, cihazı yeniden başlat.
bu yazıyı buldum repoları görmek için ancak cydia.lists boş
bi de re-jailbreak yapmaya çalıştığımda (herhangi ayarlarda) 2 ye gelip çöküyor

Son düzenleme:

efsane

Administrator
Cihaz
Mesaj düzenlendi:

bu yazıyı buldum repoları görmek için ancak cydia.lists boş
bi de re-jailbreak yapmaya çalıştığımda (herhangi ayarlarda) 2 ye gelip çöküyor
Unc0ver ayarlarından "RootFS" tikini aç ve tekrar Jailbreak aktif et... gelen bildirimleri "OK" ile onayla... sonra tekrar Jailbreak aktif et ve Cydia aç..

elcunq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Unc0ver ayarlarından "RootFS" tikini aç ve tekrar Jailbreak aktif et... gelen bildirimleri "OK" ile onayla... sonra tekrar Jailbreak aktif et ve Cydia aç..
Evet yaptım ve tüm tweakler ile repolar gitti bunu tahmin etmiştim ayarlar fln her şey gitti neyse sıkıntı şu ki cydia da gitti ortada bir cydia yok

Cydiayı hallettim sıfırlanıcağını bilseydim bi şekilde tweaklerin isimlerini alırdım bazı önemli olanları kurardım şimdi hiç birini hatırlamıyorum

efsane

Administrator
Cihaz
Evet yaptım ve tüm tweakler ile repolar gitti bunu tahmin etmiştim ayarlar fln her şey gitti neyse sıkıntı şu ki cydia da gitti ortada bir cydia yok

Cydiayı hallettim sıfırlanıcağını bilseydim bi şekilde tweaklerin isimlerini alırdım bazı önemli olanları kurardım şimdi hiç birini hatırlamıyorum
Eğer hatırlasaydın yine aynı problemi yaşardın...

Uyumlu Tweak kurmaya özen göster :-))

zoruoynayan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
başlık açmayı bulabilseydim başlık açıp sorucaktım ama bulamadım o yüzden bu bölümdeyim
açıkçası burdan herhangi bir cevabın gelmesini bile beklemezdim neyse sen cydia olmadan nasıl yaşıyosun
ben telefonu bir önce sürümüne düşürerek iOS 13.3 kurdum ger öyle yükledim. Şu an da yüklü yani
Mesaj düzenlendi:

Peki linuxtan yüklenen jailbreak sıfırlanırsa ne yapmamız gerekir. Çünkü o zaman cydia girdiğimiz gibi geri atıyor ve checkra1n de silinmiş oluyor.

Elcros

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
iPhone 5s'e downgrade yapmak istiyorum yardımcı olabilecek var mı ?

SHSH kaydım olmadan iOS 12.4.4'den iOS 10.3.3'e geçtim rehber açmak istiyorum mesaj gönderme yetkiniz yok diyor yardımcı olabilir misiniz ?

janniceX

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
yeni çıkan uncover aracına A11 vs gelcek mi beyler bilen var mı ios13.0-13.3 için

toprak

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
merhaba, jailbreak li 6s kullanıyorum. 1 hafta önce hattımı turkcell e taşıdığımdan beri LTE ile bağlantı sağlanıyor sadece, 4,5g, 4g hatta 3g bile olmuyor. telefon ayarlarından ve servis sağlayıcısından tüm ayarlar yapıldı ama olmuyor. telefonun sürümü 12.1.4 acaba güncelleme mi yapmam gerekiyor? güncelleme yaparsam da jailbreak yapabilir miyim tekrardan kolay olur mu bilemiyorum. :/

osyderler

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
unc0ver 4.0.0 yükledim. Jailbreak sorunsuz yapiyor, cydiaya sorunsuz giriyor.
Tweaklerim aktif değil. Telefonumu açıp kapatiyorum, safe moda aliyorum, reboot yapiyorum. Yine ayni moda geri dönüyor. Tam olarak anlatamamiş olabilirim.

Moderatör tarafından düzenlendi:

KadirBaran

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
unc0ver 4.0.0 yükledim. Jailbreak sorunsuz yapiyor, cydiaya sorunsuz giriyor.
Tweaklerim aktif değil. Telefonumu açıp kapatiyorum, safe moda aliyorum, reboot yapiyorum. Yine ayni moda geri dönüyor. Tam olarak anlatamamiş olabilirim.
Bu 3 repo cydiada ekli olsun
Tweak Kurdugunuzda burdan
Kendisi otomatik olarak eklentileri
Kuaracaktir uyumlu tweaklari kurmaya dikkat edin
rpetri.ch/repo/
repo.packix.com
revulate.dev

osyderler

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Bu repolar bende mevcut. İlk kez jailbreak yapmiyorum sadece bu modda kaldi sebepsizce :(
Bu 3 repo cydiada ekli olsun
Tweak Kurdugunuzda burdan
Kendisi otomatik olarak eklentileri
Kuaracaktir uyumlu tweaklari kurmaya dikkat edin
rpetri.ch/repo/
repo.packix.com
revulate.dev

Tips
Tips
Üst Alt