Neler yeni

Merak Ettikleriniz & Sormak İstedikleriniz

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Ramazan bey kardeşim klavye tuşlarını büyütebilecek bir tweak varmı acaba bildiğin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kadri bey bir kişiye soru sormak istediğiniz zaman etiket yapmanız daha iyi olur. Sade isim yazınca gözden kaçabiliyor. Ben Klavyeyi genelde Türkçe karakter olmadan kullandığımdan bir nebze de olsa büyük geliyor.

Aegnor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar an itibariyle ios13 ip6ya gelmeyeceğini öğrendim. Peki ip6 ya en son hangi sürüm var ve o sürüme jailbreak yapılabiliyor mu

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşlar an itibariyle ios13 ip6ya gelmeyeceğini öğrendim. Peki ip6 ya en son hangi sürüm var ve o sürüme jailbreak yapılabiliyor mu
Şuan için son sürüm 12.4.1 ve jailbreak o sürüme yapılmamaktadır. 12.4.1 altı sürümler için jailbreak mevcut.

lavictorie

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
merhabalar,

1 ay önce iphone 7 telefonuma ios 12.4 unc0ver jailbreak yukledim. bu ilk defa bir jailbreak deneyimimdi. fakat, 1 haftadır jailbreak telefonumdan otomatik olarak kalktı(görseller tweakler vs) cydia uygulamasına tıklıyorum açılmıyor, tekrar impactor ile uncover yukluyorum. profıllerden guven vs hepsını yapıyorum. uygulamaya tıklıyorum o da açılmıyor. yardımcı olurmusnz

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
merhabalar,

1 ay önce iphone 7 telefonuma ios 12.4 unc0ver jailbreak yukledim. bu ilk defa bir jailbreak deneyimimdi. fakat, 1 haftadır jailbreak telefonumdan otomatik olarak kalktı(görseller tweakler vs) cydia uygulamasına tıklıyorum açılmıyor, tekrar impactor ile uncover yukluyorum. profıllerden guven vs hepsını yapıyorum. uygulamaya tıklıyorum o da açılmıyor. yardımcı olurmusnz
Cihazınızdaki uncover uygulamasını silin tekrar cihazınıza uncover uygulamasını yükleyin ve jb yapın.

Niko

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Terminalden root parolasını değişmenin ne gibi yararı var?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
Terminalden root parolasını değişmenin ne gibi yararı var?
IOS sistemini kullananların standart bir Root parolası olur “alpine”

tüm (SU: SuperUser) girişlerini engellemek için ve güvenlik açısından Root şifrenin mutlaka değişmesi gerekiyor...

Niko

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
IOS sistemini kullananların standart bir Root parolası olur “alpine”

tüm (SU: SuperUser) girişlerini engellemek için ve güvenlik açısından Root şifrenin mutlaka değişmesi gerekiyor...
değiştirdim 👍🏼

Turgut15

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar daha önceden kullanıyordum çok kullanışlı bi tweakti ama restore yaptım kendi reposu hata veriyor elinde nudekeys 12 1.0 b7 deb dosyası olan var mı acaba internette aradım Twitter da felan sadece ilk beta var oda biraz problemli

Justholdme

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
notch’d tweakini yükleyince ekran boyutu artiyor ve ekran büyüyor dokunmatik tam çalışmıyor sebebi nedir ?

Safari

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
cydianın apt güncellemelerini yapınca rebottan sonra tekrar güncellemek zorunda kalıyorum ama normal tweaklar kalıcı olarak güncelleniyor rebot atınca yine güncel kalıyor

apt güncellemeri rebot yaptıktan sonra hep güncellemek mi lazım yoksan uncoverı güncellemediğim için mi

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
cydianın apt güncellemelerini yapınca rebottan sonra tekrar güncellemek zorunda kalıyorum ama normal tweaklar kalıcı olarak güncelleniyor rebot atınca yine güncel kalıyor

apt güncellemeri rebot yaptıktan sonra hep güncellemek mi lazım yoksan uncoverı güncellemediğim için mi
Uncover güncel sürümü ile jb işlemini tekrar yapın.
Normalde güncelleme ve respring sonrası güncellemeleri tekrar istemez.
Sorun devam ederse restore rootfs yapın. Tüm tweaklarınız ve repolarınız silinir.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X

Geri bildirimlerinde tweakın fazlaca sorunlu olduğu gözüküyor.
İcleaner dan ayar dosyalarından notchd ayar dosyasını silip respring atın ve tekrar deneyin.
Sorun devam ederse cydia içinde repodan farklı sürümü deneyin.

Oshiinia

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Cihazımda kamera açtığımda siyah ekran ile karşılaşıyor, resim çekemiyorum. Aynı olay whatsapp, snapchat vs kamera kullanan uygulamalarda da oluyor ve kameraya erişim hatası veriyor. Jb aktifken ve deaktifken sorun devam ediyor. Sebebi nedir, çözümü nasıl bulunur acaba ?

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Cihazımda kamera açtığımda siyah ekran ile karşılaşıyor, resim çekemiyorum. Aynı olay whatsapp, snapchat vs kamera kullanan uygulamalarda da oluyor ve kameraya erişim hatası veriyor. Jb aktifken ve deaktifken sorun devam ediyor. Sebebi nedir, çözümü nasıl bulunur acaba ?
Hangi jb aracını kullanıyorsunuz.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Uncover, bu sabah geçiş yaptım.
Uncover Ayarlardan restore rootfs sekmesini açıp restore yap işlemi 3-4 kez tekrarla ve tekrar jb yap. Tüm tweakların ve repoların silinir.
Diğer bir çözüm önerisi shadow, nosub tweakları ile kamerayı jb dışında bırakıp kameranın çalışmasını sağlayabilirsin.

ekrem190361

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar merhaba iki gündür appstore dan uygulama indiremiyorum ve güncelleyemiyorum , indire bastıktan sonra yuvarlak ikon dönüyor ama inmiyor sebebi nedir sizce ci
Cihaz ıphone 7 ,12.4
Mesaj düzenlendi:

Ekli dosyalar

Tips
Tips
Üst Alt