Neler yeni

Merak Ettikleriniz & Sormak İstedikleriniz

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Merhabalar. Bugün 5s'ten SE 2020'ye geçmiş bulundum ve cihaz iOS 13.5.1 sürümüyle geldi. Ben de en azından SHSH kaydı almaya başlayayım dedim, fakat doğru alıp almadığıma emin olmak için buradan sormak istedim.

SHSH kaydını almadan önce ECID numarasını not aldım, ardından recovery moduna alıp NONC değerini de bir kenara yazdım. İşim bitince recovery'den çıkıp blobsaver adlı araçla bu ECID ve ApNonce değeriyle hem 14.0 hem 14.0.1 için SHSH kaydımı aldım. shsh.host sayfasında da geçerli olduğu yazıyor kontrol ettiğimde ama, bir sorun olmaz değil mi?

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@wooozie69

TSSSAVER sayfası daha güvenli , ordan Ecid no vererek kontrol edebilirsin

“noAppNonce klasörü ve AppNonce klasörü gerekli... yaklaşık 70,5KiB boyutunda dosyalar

merciful_boy

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
@wooozie69

TSSSAVER sayfası daha güvenli , ordan Ecid no vererek kontrol edebilirsin

“noAppNonce klasörü ve AppNonce klasörü gerekli... yaklaşık 70,5KiB boyutunda dosyalar

Slm nedir bu shsh kaydı bilgilendiri misiniz ye işe yarar? Şimdiden teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
@merciful_boy Apple, yayınlanan her iOS sürümünü sadece sınırlı bir süre boyunca imzalar ve sadece imzaladığı süre boyunca o sürümleri yükleyebiliyoruz. Mesela şu anda iPhone 6s ve daha yeni modeller için sadece iOS 14.0 ve 14.0.1 imzalanıyor ve bu sürümler ytüklenebiliyor. Hatta yakın bir zamanda 14.0 sürümünün de imzası kapanacaktır.

SHSH kaydı alarak, Apple'ın imzalamadığı sürümleri de yükleme şansımız oluyor. Fakat SHSH kaydını da sadece imzalanan sürümlere alabiliyoruz. Yani mesela 14.0 ve 14.0.1 sürümleri imzalandığından sadece bu sürümlerin kaydını alabiliriz. Şu anda gerek olmasa bile ileride bir jailbreak çıkarsa ve bu sürümler imzalı olmasa bile, bu SHSH kayıtlarıyla yine de o sürüme yükseltebiliriz (Veya daha yeni bir iOS'tan koşullar uygunsa sürüm de düşürülebilir elbette).

Bu nedenle SHSH kayıtlarını almak biraz önemli. Şu anda kullanmayacak da olsak ileride işimize yarayabilir 🙂

mahir66

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Selamlar, 6s 13.3 unc0ver jb kullanıyorum pil durumum kötü servis uyarısı veriyor cihaz garanti kapsamında pil değişimi için servise vermeyi düşünüyorum ama kafamda bir soru var ince ince işleyip güzelleştirdiğim bu bebeğime serviste Yazılım atarlar mı ? Ankara’da yaşıyorum daha önce tecrübe eden var mı ?

bir şey unutmuşum;yeni cihazlarda bir uygulamayı kapatmak istediğinde ekranın altındaki bir çizgi şeklindeki yerden yukarı doğru kaydırmak gerekiyor benim cihaza bu özelliği katabileceğim bi tweak var mı

Ekli dosyalar

Moderatör tarafından düzenlendi:

erisaytekin

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Telefon sürümüm ios14 jailbreaksiz bilgisayardan telefona nasıl ipa yüklerim acaba?

JBTR007

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Cercube de MP3 aktaramiyorum
Sürüm düsürdüm ise yaramadi nasil yapabilirim ?
29D64B16-BD09-46F9-BC2A-E096631687AA.png

JBTR007

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
@JBTR007
Hangi repodan cercube kurdun ?
ana repo apt.alfhaily den 5.2.5 simdi bir kez 5.1.18 eski sürüm yükledim calisiyor.. 👍🏽
Mesaj düzenlendi:

ana repo apt.alfhaily den 5.2.5 simdi bir kez 5.1.18 eski sürüm yükledim calisiyor.. 👍🏽
Hocam simdi de video lari acmiyor youtube de .. internetim saglam.. mp3 download aktarma sorunsuz.ama video lari oynatmiyor

Son düzenleme:

efsane

Administrator
Cihaz
ana repo apt.alfhaily den 5.2.5 simdi bir kez 5.1.18 eski sürüm yükledim calisiyor..
Mesaj düzenlendi:

Hocam simdi de video lari acmiyor youtube de .. internetim saglam.. mp3 download aktarma sorunsuz.ama video lari oynatmiyor
YouTube + cercube güncel versiyonu kur

Not: cercube az önce yine güncelleme aldı

JBTR007

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
YouTube + cercube güncel versiyonu kur

Not: cercube az önce yine güncelleme aldı
YT++ ve Cercube birlikte yüklenmiyor Hocam
YT ve Cercube güncell version kurunca hersey calisiyor ama Musik aktarma calismiyor..
Cercube eski sürüm yükleyince de Youtube da Video acmiyor .ama musik aktarma camisiyor

efsane

Administrator
Cihaz
YT++ ve Cercube birlikte yüklenmiyor Hocam
YT ve Cercube güncell version kurunca hersey calisiyor ama Musik aktarma calismiyor..
Cercube eski sürüm yükleyince de Youtube da Video acmiyor .ama musik aktarma camisiyor
Tweaklerin de sorun var kesin

JONES.53

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Arkadaşlar iOs 13.3 de iOs 14 deki wigdet özelleikleri kullanabileceğimiz düzgün bi tweak varmı

suheyl.2013

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
herkese selam güzel güzel jailbrekimi yaparken bir gün yine denedim unc0verdan ve iki üç defa elma açılıyor ve sonra telefon yine normal modda açılıyor ne yaptıysam jailbreaki yapamadım. Her seferinde elma iki üç defa açılıyor ve normal modda açıyor telefonu. Diğer başlıklara baktım çoğu insanın telefonu elmada kalmış donmuş telefon açılmıyor vs. yazmışlar. Benimki açılıyor ama normal modda. sorunun çözümü nedir acaba. ne yapmalıyım ?

JONES.53

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
herkese selam güzel güzel jailbrekimi yaparken bir gün yine denedim unc0verdan ve iki üç defa elma açılıyor ve sonra telefon yine normal modda açılıyor ne yaptıysam jailbreaki yapamadım. Her seferinde elma iki üç defa açılıyor ve normal modda açıyor telefonu. Diğer başlıklara baktım çoğu insanın telefonu elmada kalmış donmuş telefon açılmıyor vs. yazmışlar. Benimki açılıyor ama normal modda. sorunun çözümü nedir acaba. ne yapmalıyım ?

Loud tweak etkinmi? Yada cydia’ya giriş yapabiliyormusunuz? Eğer hayır sa jb olmamış! Evet’se olmuş loud tweak etkin değil demek yada temiz unc0ver üzerinde Restore RootFs ile sıfırlayın son ra jb i yeniden yapın

suheyl.2013

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

Loud tweak etkinmi? Yada cydia’ya giriş yapabiliyormusunuz? Eğer hayır sa jb olmamış! Evet’se olmuş loud tweak etkin değil demek yada temiz unc0ver üzerinde Restore RootFs ile sıfırlayın son ra jb i yeniden yapın
Yok hocam jailbreak olmamış işte cydia açılmıyor. Restore rootfs ile sıfırlayınca tam olarak ne oluyor peki
Mesaj düzenlendi:

Yok hocam jailbreak olmamış işte cydia açılmıyor. Restore rootfs ile sıfırlayınca tam olarak ne oluyor peki
şimdi load tweaks seçeneğini kaldırıp denedim jailbreak oldu büyük ihtimalle herhangi gibi tweakten kaynaklı neyden olduğunu bilmiyorum deneye deneye artık bulucam

Son düzenleme:

JONES.53

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Mesaj düzenlendi:

şimdi load tweaks seçeneğini kaldırıp denedim jailbreak oldu büyük ihtimalle herhangi gibi tweakten kaynaklı neyden olduğunu bilmiyorum deneye deneye artık bulucam
Önce load tweak pasif olsun sonra iCleaner pro ile şuphelendiğin tweak’leri devre dışı bırak! sonra load tweak aktifleştir ve tek tek iCleaner pro dan tweakleri aktifleştir eğer elmada kalırsa hard reset at elmada kalmana sebep olan tweak ide unutma ! Jb işlemlerine tekrar başlarsın ! Sorun yoksa şanslısın

pay2play

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
iPad Mini 2 ios 12.4.8 için jailbreak aracı var mı acaba?

ataberkycl91

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
hocalarım zeon jailbreak mevzusunu deneyen var mı aramızda ? ios 14.0.1 için

ismlcyrl

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Dostlar selam. Twitter medya download için tweak lazım. DLeasy çalışmıyor. Diğer uygulamarı hallettim ama twitter'da medya indirecek bir araç arıyorum. Öneriniz nedir ? 13,5 uncover kullanıyorum

cagatayylmz11

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Merhabalar. İlk kez jailbreak yapacağım ip6 ios 12.4.8 var. altserveri kuramıyorum -ki kursam da iki faktörlü doğrulama açık olduğu için kullanamayacağım sanırım- cydia impactor da çalışmıyor sanırım. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Moderatör tarafından düzenlendi:
Tips
Tips
Üst Alt