Neler yeni

Merak Ettikleriniz & Sormak İstedikleriniz

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Filza kurulumu
Mesaj düzenlendi:

Fizla kurluysa var / lib / dpkg / lock-frontend dosyasını kaldırıp denermısın
Not : Lock-frontend yedeği almayı unutma
Öneriniz için teşekkür ederim;
dediğiniz dosyayı kesip başka bir yere aldım
respring den sonra tekrar sileo ya girince gene aynı uyarıyı vermeyi sürdürüyor.
Hatta filza da ilgili klasörün içine tekrar "lock-frontend" dosyasını oluşturuyor.

Ekli dosyalar

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Öneriniz için teşekkür ederim;
dediğiniz dosyayı kesip başka bir yere aldım
respring den sonra tekrar sileo ya girince gene aynı uyarıyı vermeyi sürdürüyor.
Hatta filza da ilgili klasörün içine tekrar "lock-frontend" dosyasını oluşturuyor.
Filza'yı açın. / Var / lib / dpkg / updates / içindeki tüm dosyaları sil respring at

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Filza'yı açın. / Var / lib / dpkg / updates / içindeki tüm dosyaları sil respring at
üstadım tekrar teşekkür ederim, dediğinizi yaptıktan sonra sileoya girince "dpkg kesildi" uyarısı gelmedi ama güncellemeleri tamamlamayı gerçekleştirmiyor, ilgili ekran görüntüsünü aldım;
(Bu arada updates içindeki dosyaları başka bir yere almıştım, hani olur da bir sorun çıkarsa diye başka bir yerde tutuyordum.)

Ekli dosyalar

Samet

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
üstadım tekrar teşekkür ederim, dediğinizi yaptıktan sonra sileoya girince "dpkg kesildi" uyarısı gelmedi ama güncellemeleri tamamlamayı gerçekleştirmiyor, ilgili ekran görüntüsünü aldım;
(Bu arada updates içindeki dosyaları başka bir yere almıştım, hani olur da bir sorun çıkarsa diye başka bir yerde tutuyordum.)
En son hangi tweak yükledin ?
Telefona hard reset at yeniden Jb aktif et

Son düzenleme:

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
En son hangi tweak yükledin ?
Telefona hard reset at yeniden Jb aktif et
Hocam en son güncelleme yapmak istediğim tweaki anımsamıyorum zira yarım kalmıştı respring yapmadan sileoyu kapatmıştım zaten ondan sonra oldu herşey. Ama bu arada hard reset de yapamam çünkü yukarılarda dediğim gibi imzalar kapalı ve chimerayı tekrar aktif edemeyeceğim, neyse imzalar açıldığı bir esnada cihazı kapa/aç yapıp chimerayı tekrar aktif ederim. İlgilendiğin ve önerilerin için teşekkür ederim.

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Hocam en son güncelleme yapmak istediğim tweaki anımsamıyorum zira yarım kalmıştı respring yapmadan sileoyu kapatmıştım zaten ondan sonra oldu herşey. Ama bu arada hard reset de yapamam çünkü yukarılarda dediğim gibi imzalar kapalı ve chimerayı tekrar aktif edemeyeceğim, neyse imzalar açıldığı bir esnada cihazı kapa/aç yapıp chimerayı tekrar aktif ederim. İlgilendiğin ve önerilerin için teşekkür ederim.

Bu linkten ReProvision ı indirip filza ile kurun chimera yı imzalayıp yeniden başlatın ve yeniden jailbreak yapın

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS

Bu linkten ReProvision ı indirip filza ile kurun chimera yı imzalayıp yeniden başlatın ve yeniden jailbreak yapın
Hocam kurmaya çalıştım ve respring i de attım ama ekrana reprovision gelmedi, filza ile kurduktan sonraki ekran görüntüsünü atıyorum;

Ekli dosyalar

disastercn

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6

Bildirim Merkezi yazan kısmı nasıl yok edebilirim?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Midevice ve springtomize inceleyebilirseniz içerisinde varsa bu tweaklerde vardır. Yoksa özel bir tweak çıktığını zannetmiyorum. İyi günler.

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
@Ak.if

aslında DPKG Locked bir hata değil sadece bir korumadır dosya dizininde...

Senin yaptığın hata güncelleme isteyen dosyaların tümünü birden güncellemen..

tabiki mutlaka uzun zamandır sistem bağımlılık dosyaları güncellenmemiş

Bu durumda hiç bir Tweak yüklenmez bağımlılık dosyaları zarar gördüğü için..

Çözüm: CihaZı yeniden başlat , Chimera uygulama içinde biraz aşağıda "RootFS " bölümü var onu aç ve Jailbreak aktif et..

Not: Chimera da RootFS işlemi sadece Jailbreak aktif olmayan modunda çalışır...

emertcany2

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar bugün jb yaptım cihazıma fakat yüklü tweakler ayarlar kısmında gözükmüyor ne yapabilirim 6s 13.3.1 jb

Ak.if

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
@Ak.if

aslında DPKG Locked bir hata değil sadece bir korumadır dosya dizininde...

Senin yaptığın hata güncelleme isteyen dosyaların tümünü birden güncellemen..

tabiki mutlaka uzun zamandır sistem bağımlılık dosyaları güncellenmemiş

Bu durumda hiç bir Tweak yüklenmez bağımlılık dosyaları zarar gördüğü için..

Çözüm: CihaZı yeniden başlat , Chimera uygulama içinde biraz aşağıda "RootFS " bölümü var onu aç ve Jailbreak aktif et..

Not: Chimera da RootFS işlemi sadece Jailbreak aktif olmayan modunda çalışır...
Teşekkür ederim yanıt için; tek çözümün cihazı yeniden başlatıp chimerayı yeniden çalıştırmak olduğunu önceki mesajlarda da belirtmiştim ama imzalar bir süredir kapalı olduğu için ve reprovision ben de yüklü olmadığı için o durum çözümlenene değin cihazı kapa/aç yapmam mümkün değil.

SvT

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Reprovision ile app kurmaya çalıştığımda install a basıyorum failed to öpen zip file diyor.
çözüm?

SvT

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Uygulama yüklemeye çalıştığımda böyle oluyor(RePrevision)Yardım?4D4141D4-5DA6-472A-B8E9-F4FB95BC762A.png

Onur.ALMA..

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS
Arkadaşlar iPhone XS aldım 0 sürümü 13.3
Jailbreak yapabilir miyim?
birde yaparsam herhangi bir dezavantajı veya zararı olur mu?
Garanti veya donanım vs?

Tips
Tips
Üst Alt