Neler yeni

Merak Ettikleriniz & Sormak İstedikleriniz

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Dev
Dostum benim de aynıydı developer hesaba geçtim şimdi telefon fırtına gibi tavsiye ederim 100 tl için uğraşma 5 paket sigara parası.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Gerçekten meraktan soruyorum, yanlış anlamayın yani, geliştirici hesabıyla imzalanmış jailbreak aracıyla geliştirici olmayan bir hesapla imzalanmış jailbreak aracında performans bakımından neden bir fark var ki? Demek istediğim; imzalama olayı, aracın bizim açımızdan kullanılabilme süresini belirlemiyor mu sadece? Geliştirici hesabıyla imzalanan araçların artılarını yöneticiler zaten kendi konusunda belirtmiş, fakat bunların yanında performans açısından artısının sebebini merak ediyorum. Bana nedense plasebo etkisi gibi geliyor bu dediğiniz ama fikrinizi almak için sormak istedim 🙂

Kadric

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Dev

Gerçekten meraktan soruyorum, yanlış anlamayın yani, geliştirici hesabıyla imzalanmış jailbreak aracıyla geliştirici olmayan bir hesapla imzalanmış jailbreak aracında performans bakımından neden bir fark var ki? Demek istediğim; imzalama olayı, aracın bizim açımızdan kullanılabilme süresini belirlemiyor mu sadece? Geliştirici hesabıyla imzalanan araçların artılarını yöneticiler zaten kendi konusunda belirtmiş, fakat bunların yanında performans açısından artısının sebebini merak ediyorum. Bana nedense plasebo etkisi gibi geliyor bu dediğiniz ama fikrinizi almak için sormak istedim
Haklısın sebebini bilmiyorum ama gerçekten gözle görülür biçimde her konuda hızlandı ve şarj da farketti

Kadric

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Ramazan bey kardeşim klavye tuşlarını büyütebilecek bir tweak varmı acaba bildiğin

Mrtklo

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
İyi forumlar arkadaşlar PortaritXI tweakini 5s de çalıştıracak yöntem var mı filzadan tweak dosyalarında değişiklik yapsak çalışır mı

efsane

-Copy/Paste- *unacceptable*
Administrator
Cihaz
İyi forumlar arkadaşlar PortaritXI tweakini 5s de çalıştıracak yöntem var mı filzadan tweak dosyalarında değişiklik yapsak çalışır mı

Ücretli Tweak Satın alınır ve tertemiz çalışır

wooozie69

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Çalışmıyor maalesef.

Çalışmamasının, sadece 6s ve üstünü desteklemesinin donanımsal bir sebebi de olabilir. Sonuçta bu tweak iPhone 6'yı da desteklemiyor yanlış hatırlamıyorsam.

Mrtklo

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Çalışmamasının, sadece 6s ve üstünü desteklemesinin donanımsal bir sebebi de olabilir. Sonuçta bu tweak iPhone 6'yı da desteklemiyor yanlış hatırlamıyorsam.
Evet 6s üstünü destekliyor ama yazılımsal bir çözümü olabilir belki

Pikachu54

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhabalar, ios 12.4 sürümünde uncover jailbreak kullaniyorum cihazım iphone 7+. Jailbreak şu anda iyi çalışıyor ve sağlıklı ancak ben daha önceden bilgisayarıma itunes ile aldığım yedeği telefonuma geri yüklemek istiyorum. Nedeni de şu; 12.4.1 sürümü geldiğinde telefonumu direk 12.4'e güncelleyemedim. Yedek alıp sıfırladım. Şimdi de jailbreak'i kaldırıp cihaza geri yükleme yapıp tekrar jailbreak yapmak istiyorum. Jailbreak silme araçları var bunları gördüm ancak bu işlemden sonra itunes ile işlem yapılırsa veya ayarlardan cihazı sıfırlarsam problem yaşar mıyım? Herkese iyi forumlar .

erginozgr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba,

Telefonuma cydia yüklemiştim, uygulama ekranda görünüyor fakat tıklayınca bişey açılmıyor. unc0ver da açılmıyor. şimdi hem resmi hesabı hem jb yi hiç etmiş mi olduk? jb yi geri alıp orjinale döneyim hiç olmadı, mümkün müdür?

Edit; bu konuya fazlasıyla fransızım, acemilik yapıp girmiş bulundum, sizdeki engin bilginin yüzde birine bile sahip değilim, ona göre destek verirseniz duacınız olurum

Son düzenleme:

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhaba,

Telefonuma cydia yüklemiştim, uygulama ekranda görünüyor fakat tıklayınca bişey açılmıyor. unc0ver da açılmıyor. şimdi hem resmi hesabı hem jb yi hiç etmiş mi olduk? jb yi geri alıp orjinale döneyim hiç olmadı, mümkün müdür?

Edit; bu konuya fazlasıyla fransızım, acemilik yapıp girmiş bulundum, sizdeki engin bilginin yüzde birine bile sahip değilim, ona göre destek verirseniz duacınız olurum
Açılmayan unc0ver uygulamasını silip aşağıdaki konudaki şekilde cydia impactor ile unc0ver uygulamasını yeniden kurun ve uygulamaya girerek jailbreak yapın.

erginozgr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Benim telefon 12.4 sürümdü. bu gün bilgisayara bağladım itunes güncelleme önerdi, güncelle dedim, 12.4.1 e güncellendi telefon. Bu normal mi? ben telefonu aslında JB yapamamış mıyım? çözemedim ben bu işi..

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
iTunes yazılımını atar gene de nolursa olsun keşke güncelleşmeseydin. 12.4.1 jb bekle artık geçmiş olsun ha telefondan sürüm yükseltmişsin ha itunes dan aynı şey

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

erginozgr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iTunes yazılımını atar gene de nolursa olsun keşke güncelleşmeseydin. 12.4.1 jb bekle artık geçmiş olsun ha telefondan sürüm yükseltmişsin ha itunes dan aynı şey

JB yapabildim mi bundan emin olamıyorum ki, üst mesajıma cevap geldi ama ne demek istediğini pek anlayamadım. sanırım bu işe girdiğime gireceğime pişman olucam :(
Mesaj düzenlendi:

Açılmayan unc0ver uygulamasını silip aşağıdaki konudaki şekilde cydia impactor ile unc0ver uygulamasını yeniden kurun ve uygulamaya girerek jailbreak yapın.
"aşağıdaki konudaki şekilde cydia impactor ile unc0ver uygulamasını yeniden kurun" bu kısmı anlayamadım dostum?

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
JB yapabildim mi bundan emin olamıyorum ki, üst mesajıma cevap geldi ama ne demek istediğini pek anlayamadım. sanırım bu işe girdiğime gireceğime pişman olucam :(
Mesaj düzenlendi:

"aşağıdaki konudaki şekilde cydia impactor ile unc0ver uygulamasını yeniden kurun" bu kısmı anlayamadım dostum?
12.4.1 sürümüne geçmişsiniz artık bişey anlamanıza gerek kalmamış mevcut sürümünüze jailbreak çıkmasını beklemeniz gerekiyor. Sürümü yükseltmemeniz gerekiyordu

erginozgr

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
12.4.1 sürümüne geçmişsiniz artık bişey anlamanıza gerek kalmamış mevcut sürümünüze jailbreak çıkmasını beklemeniz gerekiyor. Sürümü yükseltmemeniz gerekiyordu
Ben zaten jailbreak i iptal edip orjinal haline çevirmek istemiştim, böyle olunca telefonun jb ile işi kalmamış oldu sanırım?

Tekn1ker

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Shsh nedir? Ne işe yarar? Nasıl yapılır?

Teşekkürler..

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Ben zaten jailbreak i iptal edip orjinal haline çevirmek istemiştim, böyle olunca telefonun jb ile işi kalmamış oldu sanırım?
Aynen öyle jailbreakli sürüm gitti onun yerine sıfırdan itunes 12.4.1 i kurdu sıkıntı yok orjinal sürümdesin

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Shsh nedir? Ne işe yarar? Nasıl yapılır?

Teşekkürler..
Bulunduğun sürüme veya imzası açık olan sürümlere imzalama gibi düşün. Forumda konusu mevcut oraya bak. Apple belli zaman sonra ios sürümlerinin imzasını kapatır ve o sürüme düşümen imkansızdır. Shsh burda devreye giriyor farklı yöntemlerle sürümünü düşürüp shsh kaydının olduğu sürümlere dönersin. Özellikle de jailbreak kullanıcıları için veli nimet gibi birşeydir.

JailStar

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Nfcwriter nasıl çalışıyor kartımı ekleyemedim

sakuraaaaa

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Kayıtsız iphone ile kayıtlı iphone arasında arama bağlantısı yapılabilirmi tweak yada farklı bir yöntemi varmıdır arkadaşlar kayıtsız cihazdan arama cevaplama mümkünmü

akrep27

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
iphone 6s 12.4 sürüm ngxplay repsing yapmıyor

Son düzenleme:

ramazandemiral

Yetkili
Administrator
Cihaz
iPhone 7 Plus
Kayıtsız iphone ile kayıtlı iphone arasında arama bağlantısı yapılabilirmi tweak yada farklı bir yöntemi varmıdır arkadaşlar kayıtsız cihazdan arama cevaplama mümkünmü
Cevaplama yapmayı düşündüğün bir uygulama üzerinden olabilir.

Tips
Tips
Üst Alt