Neler yeni

Merak Ettikleriniz & Sormak İstedikleriniz

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
genelde burada sorduğum sorulara cevap alamıyorum şansımı deniyim :D arkadaşlar uncover kullanıyordum tweakleri tek tek silip uncoveri kaldırdım sonra cihazı sıfırladım temiz bir şekilde açtım chimerayı kurdum çok güzel çalıştı tweakları kurdum kullandım sorun yok ama telefon kapandı durduk yere açıldığında rootfs yaptım sonra tekrar jailbreak yaparken hata aldım pcden yeniden yükledim chimerayı jailbreak yaptım açıldı şimdi yine kapandı yine aynı sorun ne yapıcam neden oluyordur pcden yenide yükledim olmadı bu defa uncoverde böyle olmazdı yardım edermisiniz
Unc0ver e geç tekrar. Her cihazda sağlıklı çalışmıyor chimera (örnek benim cihaz)

camature

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Unc0ver e geç tekrar. Her cihazda sağlıklı çalışmıyor chimera (örnek benim cihaz)
aynen hocam uncovere geçiş yaptım kenan hocamın sayesinde ısınıyor uncoverde biraz fazla chimerada sağlıksız çalıştı 3-4 sene sonra xs max 1500-2000 lira olunca kullanırız inşş :D

mhmmdzn

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
ios 12.1.4 kulanıyorum jb kuruyorum çalışıyo çalışıyo tak donuyor resetliyorum yeniden kuruyorum yine aynı hatayı veriyor bir döngü şeklinde devam ediyor yardım edebilecek varmı aceba indirdiğim bir repodan dolayımı bu sorunla karşılaşıyorum

camature

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
ios 12.1.4 kulanıyorum jb kuruyorum çalışıyo çalışıyo tak donuyor resetliyorum yeniden kuruyorum yine aynı hatayı veriyor bir döngü şeklinde devam ediyor yardım edebilecek varmı aceba indirdiğim bir repodan dolayımı bu sorunla karşılaşıyorum
uncover mu yoksa chimera mı son 2 sayfayı oku belki aradığını bulursun

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Senin cihaz da niye sağlıklı çalışmasın ki ?

Unc0ver’a geçeyim dedim o kadar güncelleme yayınladı iyi bir şey olmuştur herhalde diye. İlk yaptığım da toplu repo eklemeye çalışayım dedim 1-2 saat yapamadım, olmadı. Kanser oldum. Sonra tek tek eklemek zorunda kaldım. Oradan bir puanım düştü. Repo yenilemesi çok uzun, bazen bekliyorum yenilemiyor bile. Oradan da düştü. Tatile geldim mobil veriden giriyorum 10 dakika repo yeniliyor, sıkılıp kapatıyorum artık. Canıma tak etti. Zebra, Installer 5 deneyim alternatifleri diye. Yok onlar da bi Sileo etmez cidden. Cydia’ya son bir şans vereyim dedim ama oda kaybetti artık. Bundan sonra tamamen Sileo 😂😂

Ek olarak bir de Sileo, Cydia’dan daha sağlıklı çalışıyor. Neden ? Efsane abi demişti galiba. Substrate cihaz ile tweaklerin nasıl çalışacağı köprü görevi görüyor diyordu. System info tweakı ile çözünürlük değiştirirken Cydia da respring atmıyor ve yaptığım iş cihaz da etkili olmuyor. Ama Sileo da cihaz respring atıyor ve yaptığım işlev başarılı oluyor. Sileo’nun köprüsü daha sağlam diye hissediyorum ben bu yüzden.

Bu yorumu da neden burada yaptım onu da bilmiyorum.

Son düzenleme:

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Senin cihaz da niye sağlıklı çalışmasın ki ?

Unc0ver’a geçeyim dedim o kadar güncelleme yayınladı iyi bir şey olmuştur herhalde diye. İlk yaptığım da toplu repo eklemeye çalışayım dedim 1-2 saat yapamadım, olmadı. Kanser oldum. Sonra tek tek eklemek zorunda kaldım. Oradan bir puanım düştü. Repo yenilemesi çok uzun, bazen bekliyorum yenilemiyor bile. Oradan da düştü. Tatile geldim mobil veriden giriyorum 10 dakika repo yeniliyor, sıkılıp kapatıyorum artık. Canıma tak etti. Zebra, Installer 5 deneyim alternatifleri diye. Yok onlar da bi Sileo etmez cidden. Cydia’ya son bir şans vereyim dedim ama oda kaybetti artık. Bundan sonra tamamen Sileo

Ek olarak bir de Sileo, Cydia’dan daha sağlıklı çalışıyor. Neden ? Efsane abi demişti galiba. Substrate cihaz ile tweaklerin nasıl çalışacağı köprü görevi görüyor diyordu. System info tweakı ile çözünürlük değiştirirken Cydia da respring atmıyor ve yaptığım iş cihaz da etkili olmuyor. Ama Sileo da cihaz respring atıyor ve yaptığım işlev başarılı oluyor. Sileo’nun köprüsü daha sağlam diye hissediyorum ben bu yüzden.

Bu yorumu da neden burada yaptım onu da bilmiyorum.
çalışmıyor kardeş, benim cihaz sileo yu sevmiyor. Hata üstüne hata oluşuyor.
Nedenini bilmiyorum fakat her cihazda aynı şekilde çalışmıyor. (Hani ben sileo yu sevmiyorum ön yargılı davranıyorum diyeceğim, 3 kez sileo denemem ve unc0ver jb dönmem ile sonuçlandı. En basiti Sileo yüklediğim anda cihaz 40 dereceyi görüyor ve düşmüyor )
Uncover candır sileo heyecan benim için.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Cydia içinden yüklü tweak ve repoların görüntüsünü atarmısın.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
çalışmıyor kardeş, benim cihaz sileo yu sevmiyor. Hata üstüne hata oluşuyor.
Nedenini bilmiyorum fakat her cihazda aynı şekilde çalışmıyor. (Hani ben sileo yu sevmiyorum ön yargılı davranıyorum diyeceğim, 3 kez sileo denemem ve unc0ver jb dönmem ile sonuçlandı. En basiti Sileo yüklediğim anda cihaz 40 dereceyi görüyor ve düşmüyor )
Uncover candır sileo heyecan benim için.
En son sürümlerini de denedin mi ? 😂 Bir ton güncelleme geldi de 😂

Tam tersi de bende var. Chimera candır. 😂😂😂

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
En son sürümlerini de denedin mi ? Bir ton güncelleme geldi de

Tam tersi de bende var. Chimera candır.
yok denemedim, heyecana gerek yok.
Ben jb aracı değiştirirken tam restore yapıp geçiyorum ve yedek kullanmıyorum. Hali ile tam 1 günümü ayırmam gerekiyor.

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
yok denemedim, heyecana gerek yok.
Ben jb aracı değiştirirken tam restore yapıp geçiyorum ve yedek kullanmıyorum. Hali ile tam 1 günümü ayırmam gerekiyor.
Aynı ben. Bende restore ederim, öyle geçerim. Gidince yine yapıp geri geçecem. Bir sorun yoksa dediğin gibi heyecana gerek yok. 😂

camature

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Aynı ben. Bende restore ederim, öyle geçerim. Gidince yine yapıp geri geçecem. Bir sorun yoksa dediğin gibi heyecana gerek yok. 😂
zırt pırt repo tweak uğraşmaktansa uncover bende cihaz kapansa bile yeniden jailbreak yapmakta sıkıntı çıkarmıyor jailbreak yapınca direk tüm tweak ve repolar hemen aktif oluyor chimerada telefon kendiliğinden kapandı ve tekrar kurduğumda ne repo nede tweak hiç birşey bırakmıyor bende benim cihaz uncover ci çıktı yoksa chimera bana daha sadece ve daha modern ve iyi geliyor :D velhasıl kelam yarım günüm boşa gitti 5-6 belgeseli arka planda dinlemek zorunda kaldım yarım bilgi edindim küstüm ben chimeraya :d

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
zırt pırt repo tweak uğraşmaktansa uncover bende cihaz kapansa bile yeniden jailbreak yapmakta sıkıntı çıkarmıyor jailbreak yapınca direk tüm tweak ve repolar hemen aktif oluyor chimerada telefon kendiliğinden kapandı ve tekrar kurduğumda ne repo nede tweak hiç birşey bırakmıyor bende benim cihaz uncover ci çıktı yoksa chimera bana daha sadece ve daha modern ve iyi geliyor :D velhasıl kelam yarım günüm boşa gitti 5-6 belgeseli arka planda dinlemek zorunda kaldım yarım bilgi edindim küstüm ben chimeraya :d
Chimera ile reboot ettiğinde cihaz yeniden jb yapınca hiç tweak gitmedi. İlk günden beri kullanıyorum hem de. İlk defa öyle bir sorun senden duydum 😂

camature

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Chimera ile reboot ettiğinde cihaz yeniden jb yapınca hiç tweak gitmedi. İlk günden beri kullanıyorum hem de. İlk defa öyle bir sorun senden duydum 😂
valla bende cihaz kendiliğinden kapandı ve rootfs yapıp tekrar jailbreak yaptığımda sanki sıfırdan jailbreak yapıyormuşum gibi oldu :D istemiyorum ben chimera filan zaten pis bi kuş iyiki nesli tükenmiş :D

AirLife

Expert
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
valla bende cihaz kendiliğinden kapandı ve rootfs yapıp tekrar jailbreak yaptığımda sanki sıfırdan jailbreak yapıyormuşum gibi oldu :D istemiyorum ben chimera filan zaten pis bi kuş iyiki nesli tükenmiş :D
Hahahahahha rootfs’nin amacı zaten olası sorunlarda tweakleri silip, cihazı temiz hala getirmek. Sen zaten tweakleri kendi ellerinle siliyormuşsun, onun bir suçu yok.😂😂😂😂

Burzumali

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
arkadaşlar tlf ile oynarken sebepsiz resping olduktan uncover doğrula dedi silip yükledikten sonra uygulamadan atıyor şimdi ise yükleniyor... yazıyor sonra hata veriyordu tweakbox sildim yükledim doğruladım şimdi ise hiç yüklenmiyor ana ekrana geliyor sonra gidiyor?? ne oluyor anlamadım ki

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
arkadaşlar tlf ile oynarken sebepsiz resping olduktan uncover doğrula dedi silip yükledikten sonra uygulamadan atıyor şimdi ise yükleniyor... yazıyor sonra hata veriyordu tweakbox sildim yükledim doğruladım şimdi ise hiç yüklenmiyor ana ekrana geliyor sonra gidiyor?? ne oluyor anlamadım ki
Cydia impactor ile yükleyin

okankaraagac

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaslar bazi tweakleri kurmaya kalktigimda su hatayi aliyorum. bazen firmware 12 yazdigida oluyor. uncover ios 12.1.4 kullaniyorum4302272E-20AB-4927-B681-5AAE5CB22015.png

Burzumali

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
Unc0ver ayarlardan restore rootfs ile restore yapın. tekrar jb yapın
ana ekrana düşmüyor bi siyah kalıyor gelmiyor yüklenme ekranını göremiyorum bile direkt gidiyor ekrandan
Mesaj düzenlendi:

ana ekrana düşmüyor bi siyah kalıyor gelmiyor yüklenme ekranını göremiyorum bile direkt gidiyor ekrandan
Kurulsa keşke ama kurulmuyor bile uncover
Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

indirmeye öncelik ver dediğimde de kayboluyor tweakboxda yükle dediğimde kayboluyor defalarca deniyorum yüklenmiyo

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Mesaj düzenlendi:

Mesaj düzenlendi:

indirmeye öncelik ver dediğimde de kayboluyor tweakboxda yükle dediğimde kayboluyor defalarca deniyorum yüklenmiyo
Cydia impactor ile yükle.

Tips
Tips
Üst Alt