Neler yeni

macOS veya Windows ile IPSW'den Dosya Çıkarma

yalandunya241

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar merhaba öncelikle bazen dosyaları karıştırıp yedeğini almadan silebiliyoruz kendimden biliyorum bunun çözümü ipsw dosyasını indirip içinden çıkarmaktır. Bu işlemi hem Windows'ta hem macOS'da nasıl gerçekleştirebileceğimizi aşağıda anlattım.

Windows Kullananlar İçin
GEREKENLER
  1. İhtiyacınız olan ipsw dosyasını indirin ->
  2. PeaZip programını indirin ->
  3. TransMac programını indirin ->

Adım 1 -> İndirdiğimiz ipsw dosyasını PeaZip ile çıkaralım

Adım 2 -> TransMac programını açalım. Açtıktan sonra "File"a basıp "Open Disk Image"e tıklayıp boyutu en fazla olan dosyayı seçelim

Adım 3 -> Ardından aşağıda işaretli olan yere tıklayalım

Adım 4 -> Aramanın bitmesini bekleyin, bitince tüm dosyalar çıkacaktır

Adım 5 -> Sonra istediğinizi masaüstüne kopyalayabilirsiniz

macOS Kullananlar İçin
GEREKENLER

Adım 1 -> İndirdiğimiz ipsw dosyasına Sağ Tık yapıp ardından imlecimizi Şununla Aç menüsüne götürdükten sonra Arşiv İzlencesi.app'i seçiyoruz

Ekran Resmi 2018-02-12 20.53.21.png

Adım 2 -> Ardından ayrıştırma işlemi başlıyor. Bu işlem tamamlanana kadar bekliyoruz.

Ekran Resmi 2018-02-12 20.52.56.png

Adım 3 -> İşlem tamamlandıktan sonra ipsw dosyamız ile aynı klasörde aşağıdaki bir klasörürümüz oluyor, bu klasör ipsw dosyasının içerisindeki bütün dosyaları içeriyor.

Ekran Resmi 2018-02-12 20.19.19.png

Adım 4 -> Klasöre giriyoruz ve klasörün içindeki boyutu en fazla olan dosyaya çift tıklıyoruz.

Ekran Resmi 2018-02-12 20.19.38.png

Adım 5 -> Önümüze böyle bir pencere geliyor, beklememek için Atla butonuna basıyoruz ve 2-3 saniye işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.

Ekran Resmi 2018-02-12 20.41.33.png

Adım 6 -> Ardından cihazımızın dosya sistemi karşımıza geliyor. Buradan ihtiyacımız olanı alıp kullanabiliriz.

Ekran Resmi 2018-02-12 20.20.55.png

Moderatör tarafından düzenlendi:

ercan1027

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
@yalandunya241
Teşekürler eve geçince deneyecem

-------

Allah razı olsun senden hallettim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Moderatör tarafından düzenlendi:

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
Gayet güzel bir konu olmuş, elinize sağlık.

---

Konu düzenlendi ve sabitlendi

Son düzenleme:

OmerR89

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
Deneme amaçlı 6.1.3 ü açtım fakat çoğu dosyanın boyutu 0 byte olarak görünüyor. 9.3.5 hiç açılmadı bile

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
Deneme amaçlı 6.1.3 ü açtım fakat çoğu dosyanın boyutu 0 byte olarak görünüyor. 9.3.5 hiç açılmadı bile

Aynı yöntem ile 11.1.2 ve 10.3.3 çıkardım, hiçbir sorun yaşamadım. Hangi program ile ayrıştırdınız?

OmerR89

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S

Aynı yöntem ile 11.1.2 ve 10.3.3 çıkardım, hiçbir sorun yaşamadım. Hangi program ile ayrıştırdınız?
Anlatımda kullandığınız programlarla Transmac'in 11.9 ve 12.1 iki sürümünde de sonuç aynı.

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
Anlatımda kullandığınız programlarla Transmac'in 11.9 ve 12.1 iki sürümünde de sonuç aynı.

Eve dönünce iki sürümü de ayrıştıracağım bir sorun olacak mı diye indirmeye bırakıyorum şimdi. PeaZip'li adımı atmaladınız değil mi?

Son düzenleme:

OmerR89

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S

Eve dönünce iki sürümü de ayrıştıracağım bir sorun olacak mı diye indirmeye bırakıyorum şimdi. PeaZip'li adımı atmaladınız değil mi?
Hayır. 6.1.3'ten eski şarj oluyor sesini ve eski sms tonu sesini alayım dedim 0 byte görünüyor. 9.3.5'te ise encryption not supported hatası veriyor.

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
Hayır. 6.1.3'ten eski şarj oluyor sesini ve eski sms tonu sesini alayım dedim 0 byte görünüyor. 9.3.5'te ise encryption not supported hatası veriyor.

Tamamdır iPhone 5 için 6.1.3 ve 9.3.5 indiriyorum şuan. 12-1 gibi sonucu yazacağım.

Son düzenleme:

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
@OmeR089 Baktım ve aldığınız hata konusunda yapılabilecek birşey yok, hata sadece size özgü de değil, açmak istediğiniz ipsw'ler Apple tarafından şifrelenen iOS sürümlerine ait ve şifreleri olmadan da açılabilmesi imkansız. 6.1.3 için uygulanabilecek bir key var mı diye , 9.3.5 için de bir bakın, belki işinize yarayabilir.

OmerR89

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
@OmeR089 Baktım ve aldığınız hata konusunda yapılabilecek birşey yok, hata sadece size özgü de değil, açmak istediğiniz ipsw'ler Apple tarafından şifrelenen iOS sürümlerine ait ve şifreleri olmadan da açılabilmesi imkansız. 6.1.3 için uygulanabilecek bir key var mı diye , 9.3.5 için de bir bakın, belki işinize yarayabilir.
Biliyorum bu tip ipsw'ler tıpkı şifreli rar arşivi gibi. Ama beni asıl şaşırtan apple'ın daha önceki ipsw dosyalarında şifre varken şimdiki ipsw'lerde şifre olmaması.

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Hocam bu dosyaları geri koymak için hangi program gerekiyor. Tel üzerinden sistem dosyalarına ulaşamıyorum, sertifika sürem doldu ve tekrar imzalama yapamıyorum..

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
Hocam bu dosyaları geri koymak için hangi program gerekiyor. Tel üzerinden sistem dosyalarına ulaşamıyorum, sertifika sürem doldu ve tekrar imzalama yapamıyorum..

Filza ile koyabilirsiniz, ya da AFC2 yükleyip bilgisayarınız aracılığıyla da koyabilirsiniz. Fakat bu ikisini yüklemek için de jailbreak şart, sertifikanızı yenilemekte sorun mu yaşıyorsunuz?

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7

Filza ile koyabilirsiniz, ya da AFC2 yükleyip bilgisayarınız aracılığıyla da koyabilirsiniz. Fakat bu ikisini yüklemek için de jailbreak şart, sertifikanızı yenilemekte sorun mu yaşıyorsunuz?
Evet hocam, sertifika imzalamayı durdurmak için host dosyasına satır ekledim, site üzerinde tarif edildiği gibi.. 10 gün kadar sorun olmadı ama bugün tel kendi kapandı ve açtığımda electra ve filza açılmıyor. Host dosyasına eklediğim satır için yeniden imzalamada yapamıyorum, dosyaya ulaşıp satırları silmem yada yeni host ile değiştirmem gerekiyor sanırım..

oguz

chflags hidden
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6S
Evet hocam, sertifika imzalamayı durdurmak için host dosyasına satır ekledim, site üzerinde tarif edildiği gibi.. 10 gün kadar sorun olmadı ama bugün tel kendi kapandı ve açtığımda electra ve filza açılmıyor. Host dosyasına eklediğim satır için yeniden imzalamada yapamıyorum, dosyaya ulaşıp satırları silmem yada yeni host ile değiştirmem gerekiyor sanırım..

PandaHelper veya Tongbu gibi kaynaklardan Electra ipa'sını yüklemeyi denediniz mi?

ahmetto

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar merhaba öncelikle bazen dosyaları karıştırıp yedeğini almadan silebiliyoruz kendimden biliyorum bunun çözümü ipsw dosyasını indirip içinden çıkarmaktır. Bu işlemi hem Windows'ta hem macOS'da nasıl gerçekleştirebileceğimizi aşağıda anlattım.

Windows Kullananlar İçin
GEREKENLER
  2. PeaZip programını indirin ->
  3. TransMac programını indirin ->

Adım 1 -> İndirdiğimiz ipsw dosyasını PeaZip ile çıkaralım

Adım 2 -> TransMac programını açalım. Açtıktan sonra "File"a basıp "Open Disk Image"e tıklayıp boyutu en fazla olan dosyayı seçelim

Adım 3 -> Ardından aşağıda işaretli olan yere tıklayalım

Adım 4 -> Aramanın bitmesini bekleyin, bitince tüm dosyalar çıkacaktır

Adım 5 -> Sonra istediğinizi masaüstüne kopyalayabilirsiniz

macOS Kullananlar İçin
GEREKENLER

Adım 1 -> İndirdiğimiz ipsw dosyasına Sağ Tık yapıp ardından imlecimizi Şununla Aç menüsüne götürdükten sonra Arşiv İzlencesi.app'i seçiyoruz

Ekli dosyayı görüntüle 1471

Adım 2 -> Ardından ayrıştırma işlemi başlıyor. Bu işlem tamamlanana kadar bekliyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 1472

Adım 3 -> İşlem tamamlandıktan sonra ipsw dosyamız ile aynı klasörde aşağıdaki bir klasörürümüz oluyor, bu klasör ipsw dosyasının içerisindeki bütün dosyaları içeriyor.

Ekli dosyayı görüntüle 1470

Adım 4 -> Klasöre giriyoruz ve klasörün içindeki boyutu en fazla olan dosyaya çift tıklıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 1467

Adım 5 -> Önümüze böyle bir pencere geliyor, beklememek için Atla butonuna basıyoruz ve 2-3 saniye işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 1468

Adım 6 -> Ardından cihazımızın dosya sistemi karşımıza geliyor. Buradan ihtiyacımız olanı alıp kullanabiliriz.

Ekli dosyayı görüntüle 1469
boyutu en fazla olan dosyayi cift tikliyorum baglanabilir dosya sistemi yok diyor

ahmetto

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Transmac 12.1 mi versiyon
macbookpro da yapiyorum ayri bir programmi lazim yazildigi gibi yaptim boyutu 2.7 gb olan dmg yi acarken baglanabilir dosya sistemi yok diyor

Son düzenleme:

muratkisi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
iOS 9.3.3 iPhone 6 Dmg dosyasını açmak istediğimde şifre istiyor şifreyi nereden bulurum

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
iOS 9.3.3 iPhone 6 Dmg dosyasını açmak istediğimde şifre istiyor şifreyi nereden bulurum

Eski sürümlerde bu yöntem işe yaramıyor maalesef

muratkisi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Eski sürümlerde bu yöntem işe yaramıyor maalesef
iPhone 6 dil dosyaları hangi dizin takip ederek bulabilirim filza var Hangi dilleri sildiğime bakacağım da dizin adresini bulamıyorum yardımın için teşekkürler

RimeX

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iPhone 6 dil dosyaları hangi dizin takip ederek bulabilirim filza var Hangi dilleri sildiğime bakacağım da dizin adresini bulamıyorum yardımın için teşekkürler

Download the particular ipsw, extract it (winrar on windows and dmg extractor on mac). Then connect your phone to your laptop and browse it via iFunBox (you may need to install Apple File Conduit 2).
Now head over to System/Library
Here, there are dozen folders that contain the language files. The folders are
AccessibilityBundles Accounts Assistant BulletinBoardPlugins CoreServices DataClassMigrators Extensions Filesystems Frameworks Health KeyboardLayouts LocationBundles Lockdown Messages NanoPreferenceBundles PreferenceBundles PreferencesSyncBundles PrivateFrameworks PublishingBundles
Find these exact folders in your ipsw under System/Library and copy them over to you phone.
EDIT: Also since you deleted only few languages copy PrivateFrameworks at last since it's the biggest of them all. After you are done copying all other folders then head over to iCleaner and analyse your language size, if it's still now what it should be then proceed to copy PrivateFrameworks.

Alıntıdır.. Google çeviri ile işini hallet bir zahmet.

muratkisi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Onları yüklemeye çalıştım telefonum elmada kaldı berbat oldu işler

Tips
Tips
Üst Alt