Neler yeni

Mac OS Bilgisayarı olan varmı

Riddiq

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Merhaba arkadaşlar Ankara’da Mac OS işletim sistemine sahip olan arkadaşlar varmı jb konusunda yardımcı olabilecek birilerini arıyorum cihaz 13.2.2

frkdmrylmzz

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba arkadaşlar Ankara’da Mac OS işletim sistemine sahip olan arkadaşlar varmı jb konusunda yardımcı olabilecek birilerini arıyorum cihaz 13.2.2
Kardeşim benim mac bilgisayarım yok ama dün casper laptop başarılı kurulum yaptım telefona jb yaptım istersen yardımcı olabilirim ankaradayım

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
gebzede olan varsa yardımcı olursa sevinirim :)

Numanss1

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Kardeşim benim mac bilgisayarım yok ama dün casper laptop başarılı kurulum yaptım telefona jb yaptım istersen yardımcı olabilirim ankaradayım
Kardeş bende de casper a15 laptop var kurulumu yapıyorum başarılı bi şekilde ama flas sız açamıyorum boot oluyor onu nasıl hallettin

Sagoita

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Arkadaşlar telefon kapanırsa JB iptal oluyor. Tekrar tekrar MacOS işletim sistemli bilgisayar aramak zorunda kalacaksınız.
Elinizde PC var ise Hackintosh kurulumlarına bakabilirsiniz. Bir Windows kurulu PC’ye diski bölerek Hackintosh kurabilirsiniz.

Lars

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ben aynısını yaptım ama olmadı hocam sanırım desteklemiyor benim laptop usb flassız boot kısmını
desteklemiyor diye bir şey yok kardeşim hangi sürümü kurdun ?

Lars

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Kardeş high sierra kurdum
bende bilgisayara aşina olmama rağmen sorun yaşamıştım. bu yöntemle çözdüm, dikkatlice uygularsan sende çözebilirsin.
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Numanss1

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
bende bilgisayara aşina olmama rağmen sorun yaşamıştım. bu yöntemle çözdüm, dikkatlice uygularsan sende çözebilirsin.
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız
yok kardeş bu da işe yaramadı zaten bunları denedikten sonra buraya yazdım

Lars

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
yok kardeş bu da işe yaramadı zaten bunları denedikten sonra buraya yazdım
buradaki yöntemi yaptıysan ve boot edemiyorsan BIOS ayarlarında sorun vardır bu yüzden Boot'u göremiyordur. BIOS' unda Clover olarak görünüyor mu ?
Görünüyor ama boot olmuyorsa kopyaladığın dosyalarında problem olabilir. Eğer hiç bir türlü Mac üzerinden çözemezsen Mac'ın yanına Windows kurarak yardımcı bir araçla Boot dosyasını göstererek Dual Boot yapabilirsin. Dual Boot yapmak ve Mac kurulumundan sonra Windows kurmak oldukça kolaydır. Mac'ın yanına Windows kurmaya karar verirsen bu konuyu incele ;

patriot_83

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
istanbul anadolu yakasında yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim bende

brynos

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
tek diskte hem windows hem macos kurmak istiyenler catalina kullanmasın high sierra mojave falan kullanabilirsiniz. ayrıca telefonu kapatıp açınca jb gidicek macos bulmaktan ziyade hackintosh arastirmaniz daha mantıklı.

patriot_83

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
tek diskte hem windows hem macos kurmak istiyenler catalina kullanmasın high sierra mojave falan kullanabilirsiniz. ayrıca telefonu kapatıp açınca jb gidicek macos bulmaktan ziyade hackintosh arastirmaniz daha mantıklı.
hackintosh olunca farkı ne olacak acaba?

Sagoita

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
hackintosh olunca farkı ne olacak acaba?
Mac dışındaki PC’lere MacOS kurabiliyorsunuz, Mac olmadan Checkra1n jailbreak’i aktif edebiliyorsunuz.

Konu ile alakalı sayabileceğim farklar bunlar, daha detaylı bilgi için internetten ufak araştırma yapabilirsiniz.

Riddiq

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
buradaki yöntemi yaptıysan ve boot edemiyorsan BIOS ayarlarında sorun vardır bu yüzden Boot'u göremiyordur. BIOS' unda Clover olarak görünüyor mu ?
Görünüyor ama boot olmuyorsa kopyaladığın dosyalarında problem olabilir. Eğer hiç bir türlü Mac üzerinden çözemezsen Mac'ın yanına Windows kurarak yardımcı bir araçla Boot dosyasını göstererek Dual Boot yapabilirsin. Dual Boot yapmak ve Mac kurulumundan sonra Windows kurmak oldukça kolaydır. Mac'ın yanına Windows kurmaya karar verirsen bu konuyu incele ;
K
Mac dışındaki PC’lere MacOS kurabiliyorsunuz, Mac olmadan Checkra1n jailbreak’i aktif edebiliyorsunuz.

Konu ile alakalı sayabileceğim farklar bunlar, daha detaylı bilgi için internetten ufak araştırma yapabilirsiniz.
Mac olmadan Checkra1n nasıl aktif edebiliyoruz hocam

evo35

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
K

Mac olmadan Checkra1n nasıl aktif edebiliyoruz hocam
Bilgisayarınızın bileşenlerini destekliyor ise yukarıda ki anlatımlar ile macOS kurup yapabilirsiniz başka bir yöntemi yok

fener_kah

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Istanbul/Kağıthane yardımcı olabilirim.

Tips
Tips
Üst Alt