Neler yeni

LivePlayer dosyalama ve video oynatma uygulaması

renega

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Merhaba, bugün sizlere hayran olduğum her işimi gören dosyalama uygulamasını tanıtmak istiyorum. Belki birilerinin işine yarar ben tesadüfen buldum.
IMG_4968.PNG
Uzun zamadır .webm oynatabilen sorunsuz bir uygulama arıyodum. Her uygulamayı denedin OPlayerHd Pro, vlc, filehub ve buna benzer her uygulamayı denedim yetersiz buldum. Bu uygulama ücretsiz olsa da klasör işlevleri için uygulama içi alım istiyor. Locallapstore ile full kullanabiliyorsunuz ama jailbreak devredışıyken hilemiz devredışı kalıyor kullanamıyoruz. Çok hoşuma gidince iç özellikleri, satın aldım 10 küsürdü o zamanlar şuan 26,99tl olması lazım (apple yüzünden 1 dolar 7tl sabitlenmiş durumda). Uygulamanın 30 küsür tl hak ettiğini düşünüyorum. Gelelim özelliklerine. Hemen hemen her dosya, video, resim, sıkıştırılmış (pdf, docx, hatta kod dosyalarını da) dosyaları açıyor. Modeminize bağlı sftp cihazlarınızı tanıyor dosyalarııza erişebiliyor (mesela kinston mobilelite), Sıkıştırılmış dosyalara çıkartma işlemi yapmadan erişebiliyor bu saklama alanından tasarruf yapmanızı sağlıyor. Bütün bulut sürücülerinizi kaydedip bu uygulamadan erişebiliyorsunuz böylece şifrelerle uğraşmıyor, hızlıca erişebiliyorsunuz.
1547415021990.jpegIMG_4963.PNG
Kablosuz FTP özelliği sayesinde aynı modem üzerinden dosyalarınızı cihazlarınıza gönderebiliyorsunuz. Bu özelliği windows tarayıcı üzerinden başaramadım ancak mobil cihaz tarayıcılardan sorunsuz bağlanabiliyorum. "en son" sekmesi sayesinde son eriştiğim dosya / klasörleri kolayca buluyorum. Dosya ve klasörleri favorilere ekleyebiliyorum kolay erişim için. 15 çeşit metin kodlama desteği (ANSİ, UTS vs) ve metinleri büyütüp küçültme kolaylığı veriyor.
IMG_4964.PNG
Java kodlarına çalışırken kullandım ancak kimi Türkçe karakterleri 15 dilde de çevirmedi ğ tanıyor büyük i tanımıyor mesela. Docx gibi dosyalarda Türkçe karakter sorunu yok birden fazla alt yazılı mkv filmi denemedim hiç bakmak lazım. Uygulamaya attığınız videoları televizyona tek tuşla aktarabiliyorsunuz bunun için smart tv'nin aynı modeme bağlı olması yeterli.
IMG_4965.PNG
Mkv dosyalarında birden fazla çözünürlük seçeneği var ise uygulamadan bunu seçip değiştirebiliyorsunuz. Yakınlaştırma seçenekleri de en çok işime yarayan harika özelliklerinden birisi. İster 16:9 olsun ister 4:3 olsun her türlü orandaki videoyu ekrana yayabilir, kırpma olayı olmadan tam içeriği izleyebilirsiniz. Uygulamanın uyku zamanlayıcısı bulunuyor benim gibi gece birşeyin sesiyle uyuyorsanız bu özellik istediğiniz zaman kapatmanızı sağlıyor. Uygulamayı açtığınızda tek bir ingilizce yazı bulamazsınız tamamını Türkçeye çevirmişler. Şifre seçenekleri de tatmin edici. 3 şifreleme özelliği bulunuyor siz ayarlarda seçiyorsunuz:
-başlangıçta şifre sor
-dosya silerken şifre sor
-5 yanlış şifre girilirse verileri sil
IMG_4967.PNG

Parmak hareketleri ise kısayollar kullanışlı

Eksikleri:
-Türkçe destekli kodlama dili gelmeli
-Videoları yavaşlatma seçeneği gelmeli
-Picture in picture özelliği olsa çok işe yarar ios 9'dan beri yaygınlaşamadı şu özellik
-Split-view desteklemeli
-Kimi sesli webm dosyaları bozuyor uygulamayı

Eksikleri geliştiriciye ileteceğim çözülürse konuyu düzeltirim. Uygulamayı sanırım 1 yıldır kullanıyorum beni hep memnun etti. Size faydalı olacağını düşünüyorum.
Mesaj düzenlendi:

Konu tutarsa daha çok işime yarayan uygulamaları / ilgimi çeken oyunları tanıtmayı düşünüyorum

Son düzenleme:

ugacomtr

ugacomtr
Administrator
Cihaz
iPhone XS Max
Eline saglık. güzel inceleme. devamını bekliyoruz.

Tips
Tips
Üst Alt