Neler yeni

Linux Üzerinden Checkra1n Yüklemek (Ubuntu)

skyhan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bilginize : Ubuntu üzerinden Checkra1n kurdum ve İphone 7 için 14.3 desteği bulunmuyor. macOs için sorun yok ama linux tabanında olmuyor checkra1n güncellemesi gerek.

iphone 7 14.2 kullananlar yapabilir.

Ayrıca : USBMUX Error (Error code: -79) hatası alıyorum ben. çözüm bilen varmı ?
edit: hatayı araştırdım checkra1n yazarlarıda farkında şuan Çözümü yok. Yeni bir iBoot yaması yazmamız gerekiyor. şeklinde mesaj atmışlar.

KISACA: İphone 7 ios 14.3 kullananlar linux dağıtımları üzerinden jailbreak yapamıcak şimdilik boşuna uğraşıp yormayın kendinizi arkadaşlar. Checkra1n güncellemesini beklemekten başka çare yok şimdilik.

Son düzenleme:

skyhan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
güncellemesi ile ubuntu ile iphone 7 ios14.3 jealbreak kurulumu yapılabilir hale geldi.

biorap

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad 2
Bilginize : Ubuntu üzerinden Checkra1n kurdum ve İphone 7 için 14.3 desteği bulunmuyor. macOs için sorun yok ama linux tabanında olmuyor checkra1n güncellemesi gerek.

iphone 7 14.2 kullananlar yapabilir.

Ayrıca : USBMUX Error (Error code: -79) hatası alıyorum ben. çözüm bilen varmı ?
edit: hatayı araştırdım checkra1n yazarlarıda farkında şuan Çözümü yok. Yeni bir iBoot yaması yazmamız gerekiyor. şeklinde mesaj atmışlar.

KISACA: İphone 7 ios 14.3 kullananlar linux dağıtımları üzerinden jailbreak yapamıcak şimdilik boşuna uğraşıp yormayın kendinizi arkadaşlar. Checkra1n güncellemesini beklemekten başka çare yok şimdilik.
USBMUX hatası ile alakalı; Cihazı bilgisayara direk değil, recovery mode a aldıktan sonra takmayı denediniz mi?

Bu hata ile ilgili diğer önemli şeyler; orjinal kablo kullanmak ve usb çoklayıcı vs kullanmamak.

Tips
Tips
Üst Alt