Neler yeni

Kredi kartlarımın çalınması

Hammurabi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Senenin başından beri jailbreak kullanıcısıyım
bilinçli bir şekilde cracksiz kullanırım -sanırım-
Temmuzun sonunda kredi kartlarından 3000 küsur işlem gerçekleştirilmiş
A9D9C3FD-DA8E-4F13-BF55-D16A6D21A9EC.jpeg
1 hafta geçmeden de başka karttan 6000tl civarı çekmişler. Whatsapptan çok önceden bu kartların fotoğrafını atmıştım büyük ihtimalle whatsapp medyası ya da galeriden çalındığını düşünüyorum.

Telefonu succession aracılığla restore yaptım şu anlık jb yok ileride tekrar jb yapacağım zaman aynı hataları yapmamak için açtım konuyu sizce telefonumdaki hangi tweakler ya da debler sıkıntılıymış?

HYİ reposundan çok eskiden fotoğraftaki 3 tweaki kurmuştum ve repoyu silmiştim
Onun dışında yasaklı repolardan hiçbirini kurmamıştım
Mesaj düzenlendi:

@yusuf.ozgul

Ekli dosyalar

Afyonteam

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Robot şifresini degistirmediniz mi
Geçmiş olsun umarım geri alırsınız paranızı

finchello

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Chargeback başvurusu yaptınız mı? Ben tweaklerden ziyade giden paranıza üzüldüm, peşini bırakmayın sakın.

Hammurabi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Robot şifresini degistirmediniz mi
Geçmiş olsun umarım geri alırsınız paranızı
Teşekkür ederim robot şifresi derken neyi kastettiğinizi anlamadım root şifresi diyorsanız değiştirmiştim
Chargeback başvurusu yaptınız mı? Ben tweaklerden ziyade giden paranıza üzüldüm, peşini bırakmayın sakın.
bankalarla iletişime geçip itiraz ettik 45 günlük değerlendirme sonrası para geri ödenecekmiş

Afyonteam

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Teşekkür ederim robot şifresi derken neyi kastettiğinizi anlamadım root şifresi diyorsanız değiştirmiştim

bankalarla iletişime geçip itiraz ettik 45 günlük değerlendirme sonrası para geri ödenecekmiş
Root diyecektim klavye otomatik düzeltmiş
Tekrar geçmiş olsun. Peki galeriden resim dosyalarinizdan çekildiğinden eminmisiniz?
Yani klavye tiklamalarindan olmamıştır umarım

Hammurabi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Root diyecektim klavye otomatik düzeltmiş
Tekrar geçmiş olsun. Peki galeriden resim dosyalarinizdan çekildiğinden eminmisiniz?
Yani klavye tiklamalarindan olmamıştır umarım
Teşekürler, o konuda tahmin yürüttüm hangi yöntemle çalındığından emin olamıyorum

Falcon877

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
Fazla ise yarar mi bilmem ama JB yaptiniz zaman ilk is Terminal dan standart Sifreyi deyistirmek olsun *alpine ,)

Hammurabi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Fazla ise yarar mi bilmem ama JB yaptiniz zaman ilk is Terminal dan standart Sifreyi deyistirmek olsun *alpine ,)
İlk yaptığım şeylerden biri bu hatta tweak listemde mterminali görebilirsiniz sadece şifre değiştirmek için kullandım

Falcon877

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
İlk yaptığım şeylerden biri bu hatta tweak listemde mterminali görebilirsiniz sadece şifre değiştirmek için kullandım
gecmis olsun kardesim :S böyle seyler görünce insan JB yapasi gelmiyo..sirf Snowboard ve Cercube icin kulaniyorum yoksa yapmazdim.. Insallah Parani geri alirsin !

agapi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
kredi kartınızda 3d secure özelliği var mıydı acaba şuan benim de içime kurt düştü ben de wp üzerinden kredi kartımı paylaşmıştım

Afyonteam

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Signig sertifica diye bisey var o nedir acaba tweak listesinde?

Hammurabi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
kredi kartınızda 3d secure özelliği var mıydı acaba şuan benim de içime kurt düştü ben de wp üzerinden kredi kartımı paylaşmıştım
3D secure vardı fakat gördüğünüz gibi steam gibi bazı sitelerde 3d koruması yok steamdan önce zaradan alışveriş yapmayı denemiş 3d olduğu için yapamamış
gecmis olsun kardesim :S böyle seyler görünce insan JB yapasi gelmiyo..sirf Snowboard ve Cercube icin kulaniyorum yoksa yapmazdim.. Insallah Parani geri alirsin !
Teşekkür ederim, bundan sonra kartların fotoğrafını çekmeyeceğim fakat ödeme yaptığım sırada çalındıysa bilemiyorum

Oysal

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Konu Dışı:

bununla alakalı bir konu falan varmı yabancıyım buna da?

agapi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
3D secure vardı fakat gördüğünüz gibi steam gibi bazı sitelerde 3d koruması yok steamdan önce zaradan alışveriş yapmayı denemiş 3d olduğu için yapamamış

Teşekkür ederim, bundan sonra kartların fotoğrafını çekmeyeceğim fakat ödeme yaptığım sırada çalındıysa bilemiyorum
o zaman Türk birisi yapmış bunu zara falan, tweak üreticileri benim bildiğim yabancı oluyor büyük çoğunluğu, başka bir yolla olmuş olabilir mi?

Hammurabi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Signig sertifica diye bisey var o nedir acaba tweak listesinde?
Emin değilim ama sistem dosyası cydia kurulurken geliyor sanırım
o zaman Türk birisi yapmış bunu zara falan, tweak üreticileri benim bildiğim yabancı oluyor büyük çoğunluğu, başka bir yolla olmuş olabilir mi?
Yok işlem yurtdışından yapılmış

agapi

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Emin değilim ama sistem dosyası cydia kurulurken geliyor sanırım

Yok işlem yurtdışından yapılmış
benim de öyle bir foto vardı şuan sildim de ben nasıl engeleyebilirim böyle bir şeyin olmasını şuan kart bilgisi ondaysa? bilgisi olan var mı?
Mesaj düzenlendi:

bir de arkadaşımdan şöyle bir şey duymuştum piyasada çok fazla çalıntı kredi kartı var ama insanlar kullanamıyor çünkü yakalanıyorlar ne kadar gerçeklik payı var bilmiyorum

Son düzenleme:

Falcon877

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7

Kardes pislik yapmak istiyen hertürlü yapar en iyisi JB cihazlar da alisveris vs banka ödeme yapmican ,) neyse bu sana ders olur bidaha da basina böyle birsey gelmez Insallah
Mesaj düzenlendi:

Konu Dışı:

bununla alakalı bir konu falan varmı yabancıyım buna da?
link atacam da suan Internet baya sikintli Google bilen calismiyor ^^ Terminal Tweak de passwd yazdigin zaman Root sifresini deyistirebilirsin bunu yapmani öneiririm..Jailbreakli cihazlarin standart sifresi alpine.. en azindan hacklendigin zaman karsi daki kisi biraz urasir :D Google den arat ve ya https://www.jailbreaktr.com/conversations/add?to=srdgny bu admine yaz cok babacan yardimsever biri ,)

Son düzenleme:

Crawlinq

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
Benimde kredi kartım var kartı internet ve yurtdışı ödemelerine kapatıyorum ona bağlı bir sanal kartım var limitini yapacağım alışverişe göre ayarlayıp onunla internetten alışveriş yapıyorum çok şükür başıma böyle birşey gelmedi inşaallahda gelmez tekrar geçmiş olsun

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Geçmiş olsun hocam, dikkat etmekte fayda var. Ancak işin bir diğer tarafı tamamen jailbreake bağlamakta doğru değil. Kartınızı kullandığınız platformlarda da sıkıntı çıkabilir. Dikkatli olmak olabildiğince kısıtlı sanal kart kullanmak gerekir.

Oysal

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Kardes pislik yapmak istiyen hertürlü yapar en iyisi JB cihazlar da alisveris vs banka ödeme yapmican ,) neyse bu sana ders olur bidaha da basina böyle birsey gelmez Insallah
Mesaj düzenlendi:

link atacam da suan Internet baya sikintli Google bilen calismiyor ^^ Terminal Tweak de passwd yazdigin zaman Root sifresini deyistirebilirsin bunu yapmani öneiririm..Jailbreakli cihazlarin standart sifresi alpine.. en azindan hacklendigin zaman karsi daki kisi biraz urasir :D Google den arat ve ya https://www.jailbreaktr.com/conversations/add?to=srdgny bu admine yaz cok babacan yardimsever biri ,)
Eyvallah reis teşekkür ederim

Erol.K

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Çok geçmiş olsun

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Tips
Tips
Üst Alt