Neler yeni

Konu açma hk.

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhabalar sayın yöneticiler.
Sitede araştırma yapmadan direk konu açan birçok yeni üyemiz mevcut. Bu karmaşıklığı en aza indirmek adına belli bir mesaj sayısına ulaşamamış kullanıcılar için konu açma durumu kapalı olsun. Böylece kullanıcılar diğer konulara hem gözatmış olur hemde sitenin işleyişi düzelir. Aktivite artar. Dikkate alınırsa hem siz yöneticiler hem de üyeler temiz bir forumda nefes almış oluruz :)

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Zaten böyle kurallar var ama sonrasında yine kurallara uyacak üyeler lazım. Defalarca uyarı almış olmasına rağmen benzer şekilde konu açmaya devam eden arkadaşlarımız var. Umarım üyelerimiz daha dikkatli olur ve bizde onlara uyarı cezası vermek zorunda kalmaz daha temiz bir forum ortamında bilgi paylaşımı yaparız.

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Zaten böyle kurallar var ama sonrasında yine kurallara uyacak üyeler lazım. Defalarca uyarı almış olmasına rağmen benzer şekilde konu açmaya devam eden arkadaşlarımız var. Umarım üyelerimiz daha dikkatli olur ve bizde onlara uyarı cezası vermek zorunda kalmaz daha temiz bir forum ortamında bilgi paylaşımı yaparız.
@ser64

Valla artık dua eder oldum şu çocuk sürüm kaybetsin diye gerçi bu aralar hiç gözükmüyor. Dualarım kabul mü oldu yoksa ^^

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Yazılım mantığında bir kural vardır. Yazılımı yazarken kullanıcının en az hata yapmasını sağlayacak şekilde yazılması gerekir. Çünkü kullanıcı her zaman hatayı yapar ve tekrarlar. Tekrarlamaması için iyi yazılması gerekir. Demem o ki siz belirli engelleri koyarsanız aşmak için uğraşılır. Yani atıyorum mesaj sınırını 25 yaparsanız kimse kafasına göre konu açamaz. Bi değerlendirin bence :)

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
25 mesajı nerede yazacak ama oda var tüm konulara saçma sapan yorumlar yazmak zorunda kalacak bu da konuları kirletecek bu kurallar konulurken tek kişi karar verip koymuyor fikir alışverişinde bulunuyor ama değerlendirilecektir öneriniz.

BirGaripAdam

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Saçma sapan yorumlar yazmamak için de belirli karakter sınırlaması koyabilirsiniz. Flood yapmaması için belli yazılımlar kullanabilirsiniz. Bunlar başka forumlarda mevcut durumda :) Sizin yorulmamanız açısından diyorum aksi takdirde yorulan siz olursunuz :) Üyelerin kurallara uymasını beklemekten daha çok kurallara uymasını zorunlu hale getirmek için düşünmelisiniz :) İyi forumlar.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Yeni üye olmuş kişiler için forum kategorilerine göre mesaj sınırı mevcut konu açabilmek için. Bazen spamlayanlarda oluyor elbette. Önlem olarak ne kadar uğraşsak yinede zorlanmamak elde değil.
Her üye olan kişiye forumu nasıl kullanacağına dair linklerle genişletilmiş mesaj yollanıyor ancak kaç kişi okuyor kim bilir..

luci.97

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar bakın yeni katıldım JB hakkında sorular soracağım , konu açmam lazım ama 20 mesajı doldurmak için forumda geziyorum şu aralar. Birisinin '' tamam '' cevabına mesaj falan yazmaya çalışıyorum , haberiniz ola. 10 mesaj sınır gayet yeterli olabilir ama 20 aşırı fazla ...

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Arkadaşlar bakın yeni katıldım JB hakkında sorular soracağım , konu açmam lazım ama 20 mesajı doldurmak için forumda geziyorum şu aralar. Birisinin '' tamam '' cevabına mesaj falan yazmaya çalışıyorum , haberiniz ola. 10 mesaj sınır gayet yeterli olabilir ama 20 aşırı fazla ...

Forumda konu açmak için her konuya gereksiz mesaj yazmak yerine forumu incelemiş olsaydınız bu kadar uğraşmazdınız.
Soru sormanız için konu açmanıza gerek yok.
Açılmış ana konu başlıklarını kullanabilirsiniz.

Jailbreak soru ve sorunlarınız için de aşağıdaki iki konuyu kullanabilirsiniz.

luci.97

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Adminim anlıyorum ama gezdim zaten ve bulamadım. Yeni bir konu açmam gerekiyor bunun için ve bu mesajla 18. mesajımı yazıyorum. 2 mesaj kaldı yarına hayırlısı ile açacağım. İyi akşamlar.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Adminim anlıyorum ama gezdim zaten ve bulamadım. Yeni bir konu açmam gerekiyor bunun için ve bu mesajla 18. mesajımı yazıyorum. 2 mesaj kaldı yarına hayırlısı ile açacağım. İyi akşamlar.
Şöyle söyleyim, forum içerisinde gereksiz paylaşım yapılan mesajlar siliniyor.
Sorunuzu konu başlıklarından sorabilirsiniz.

luci.97

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Şöyle söyleyim, forum içerisinde gereksiz paylaşım yapılan mesajlar siliniyor.
Sorunuzu konu başlıklarından sorabilirsiniz.
Admin bey kesinlikle sınırlama falan mantıklı ama neyse. Teşekkür ederim son 1 mesajım kaldı. Umarım açacağım konuda yardımcı olabilirsiniz :clap:

Tips
Tips
Üst Alt