Neler yeni

Çözüldü Kendi kendine seçme

Emirhanbey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Arkadaşlar merhaba cihazım i 6 plus 10.3.3 goblin semijb sorunum uygulama farketmeksizin aşağı kaydırırken kendi kendine, basılı tutuyormuşçasına yazıları veya tüm alanı seçmesi jb siz halinde böyle bir sorun yok fakat jb li olunca cihaz bu sorun yüzünden çok can sıkıyor. Bir de günler ilerledikçe kasmaya başlıyor jb li haldeyken cihaz öneri ve cevaplarınızı için şimdiden teşekkürler IMG_0624.PNGIMG_0625.PNGIMG_0626.PNG

Ekli dosyalar

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Klavye ile ilgili bir tweak kullanıyorsan onları
Icleaner dan devre dışı bırakıp tekrar bir dene istersen

Moderatör tarafından düzenlendi:

Emirhanbey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Klavye ile ilgili bir tweak kullanıyorsan onları ı cleaner dan devre dışı bırakıp tekrar bir dene istersen
Kullanıyordum eskiden, kaldırdım ama kalıntısı kalmış olabilir mi ? Nasıl temizleyeceğim ?

ANILxTR

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
dokunmatik panel olabilir diye düşünüyorum :watchout:

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Kullanıyordum eskiden, kaldırdım ama kalıntısı kalmış olabilir mi ? Nasıl temizleyeceğim ?
Ne kullandıysan adını filzadan arat onunla ilgili çıkan tüm kalıntıları sil

Emirhanbey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
dokunmatik panel olabilir diye düşünüyorum :watchout:
Üstte de belirttiğim gibi jb siz bir sıkıntı yok
Mesaj düzenlendi:

Ne kullandıysan adını filzadan arat onunla ilgili çıkan tüm kalıntıları sil
Adını unuttum şu klavyede basılı tutup sol sağ yapınca imlecin hareket etmesi ile ilgili 2 tweak kullanmıştım.

MuhendisBey

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Anlattıklarınıza göre Donanımsal bir sıkıntı yok. Çünkü jb pasifken böyle bir durum söz konusu değilse, yazılımsal bir hatadan kaynaklanıyor.

Yapmanız gereken tüm tweakları devre dışı bırakıp tek tek aktif edip sorunlu tweakı bulmak.

Eğer çok fazla tweak var ise terminal üzerinden gerekli işlem konusunda yardımcı olabilirim.

Ama dediğim gibi tweakları tek tek deneyin pasif etmeyi bilmiyorsanız, kaldırıp bakabilirsiniz tek tek, en son bulduktan sonra sıkıntı oluşturan tweak hariç tekrar yükleme yapabilirsiniz.

Emirhanbey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Anlattıklarınıza göre Donanımsal bir sıkıntı yok. Çünkü jb pasifken böyle bir durum söz konusu değilse, yazılımsal bir hatadan kaynaklanıyor.

Yapmanız gereken tüm tweakları devre dışı bırakıp tek tek aktif edip sorunlu tweakı bulmak.

Eğer çok fazla tweak var ise terminal üzerinden gerekli işlem konusunda yardımcı olabilirim.

Ama dediğim gibi tweakları tek tek deneyin pasif etmeyi bilmiyorsanız, kaldırıp bakabilirsiniz tek tek, en son bulduktan sonra sıkıntı oluşturan tweak hariç tekrar yükleme yapabilirsiniz.
Tam da dediğinizi iCleaner pro dan tweakleri kapatarak denemeye başlayacaktım acaba icleaner den kapatmak pasif hale getirmek midir ?

MuhendisBey

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone X
Tam da dediğinizi iCleaner pro dan tweakleri kapatarak denemeye başlayacaktım acaba icleaner den kapatmak pasif hale getirmek midir ?
Evet pasif etmektir. Tek tek denemeniz gerekiyor ki sorunu bulabilmeniz için. Kalıntıları silmeyide unutmayın.

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Jailbreak kaldırıp sıfırdan jailbreak kurabilirsin öneri olarak

Emirhanbey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Jailbreak kaldırıp sıfırdan jailbreak kurabilirsin öneri olarak
Yüklemek için goblin kullandım kaldırmak için goblin mi kullanacağım biraz detay verirseniz son çare olarak onu kullanabilirim.

omeraksoy

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6
Yüklemek için goblin kullandım kaldırmak için goblin mi kullanacağım biraz detay verirseniz son çare olarak onu kullanabilirim.
- Cihazı yeniden başlat.

- g0blin aç

- Sağda bulunan "i" işaretine tıkla

- "force re-install bootstrap" seçeneğini aktif et

- "Save"

- Son olarak jailbreak butonuna tıkla.

Not: Jailbreak başarısız olursa her defasında o seçeneği aktif et. Başarılı oldunmu sorun yaşamadığın sürece o seçeneği kullanma

Emirhanbey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Yardımlarınız için teşekkürler. :dancing::lupie:Sorun "PeekABoo" tweakindeymiş. Şimdi bir tek jb nin çok şarj yemesi ve telefonu yavaşlatması sorunu kaldı. :watchout:

fatihcelik

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Yardımlarınız için teşekkürler. :dancing::lupie:Sorun "PeekABoo" tweakindeymiş. Şimdi bir tek jb nin çok şarj yemesi ve telefonu yavaşlatması sorunu kaldı. :watchout:
DoubleHelix kullan goblin yerine. Daha stabil

fatihcelik

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Şarj sorununu biraz olsun düzeltiyor mu ?
Bir arkadaşım g0blşn kullanıyordu sürekli çökme ve şarj sorunu vardı. Şarjı resmen süzüyordu. Daha sonra doublehelixe geçti öyle bir problem yok. Goblinden kat kat daha iyi

Emirhanbey

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Bir arkadaşım g0blşn kullanıyordu sürekli çökme ve şarj sorunu vardı. Şarjı resmen süzüyordu. Daha sonra doublehelixe geçti öyle bir problem yok. Goblinden kat kat daha iyi
Aynen bende de çökme ve şarj sorunu vardı 15 dakika önce helixe geçtim bakalım artık.🙏

Tips
Tips
Üst Alt