Neler yeni

kealOS macOS Big Sur 11.6 AMD & Intel Kurulum İmajı OpenCore

KemalALKIN

macOS for everyone
macOS Crew
Cihaz
iPad
1632239164042.png
Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız
Önerilen BIOS ayarları:

• BIOS ayarlarınıza gidiniz.
  • AMD Sistemlerde AMD-V & IOMMU ayarlarını kapatmayı deneyiniz.
  • Intel sistemlerde VT-x & VT-d ayarlarını kapatmayı deneyiniz.
  • SGX (Intel) Software Guard var ise bu seçeneğide disable yapınız.
  • Secure Boot seçeneğinin kapalı/Other OS olması bazen yetmez, eğer var ise clear/delete all secure boot keys yapınız.
  • USB Configuration kısmında yer alan XHCI & EHCI (hand-off vb.) kısımlarını disable/enable yapabilirsiniz ve Legacy USB Support kısmını ise auto/enable bırakabilirsiniz. Bazı anakartlarda XHCI ayarı olarak smart auto/auto seçenekleri bulunmakta bunları da deneyebilirsiniz değiştirerek.
Bilgiler:

• Intel & AMD ortak yapı. OpenCore bootloader.
  • UEFI BIOS destekler.
  • GPT disk tablosu yapısını destekler.
  • AMD için kernel değişimi gerekmez. (AMD için mevcut “OpenCore EFI” yapısını kullanın.)
  • Masaüstü & dizüstü bilgisayarlar ile uyumludur.
  • Ayrıca OpenCore EFI bölümünü sildiğinizde Apple Macintosh cihazlara kurulum yapabilir. (Silmeniz gerekmeyebilir.)
  • SSD Trim desteği.
  • M2 NVMe SSD desteği.
  • AMD RX & RX VEGA serisi gibi kartlar için özel siyah ekran sorunu çözen yama.
  • USB port limiti yaması.
  • Intel & güncel AMD işlemciler için destek; SSE4.1/2 desteği bulunan tüm Intel & AMD (FM2+/AM3+/AM4/TR4) işlemciler.
  • AMD desteği özellikle ZEN yani Ryzen, Threadripper & Athlon 2xxGE gibi işlemcilerle uyumludur.
  • Kurulum öncesi ve sonrası gerekli dosyalar için Clover bölümünde özel bir klasör bulunur.
  • Varsayılan olarak Intel için bir config.plist vardır.
  • Makineye uygun config dosyasını varsayılan yapmak için config.plist olarak kaydedin.

Not: İmajları Balena Etcher, RosaImageWriter, veya ile yazdırabilirsiniz. Yazdırmak için önerilen 16 GB bir USB bellek gerekir.

Bratislaw

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Ne yaptıysam ne ettiysem amd fx6300 işlemcili pc me yükleyemedim. Bir tek higsierra yı kurabildim. Üstünü yükleyemedim. Acaba bu işlemciye göre yokmu hackintosh?

mvc581

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Macbook Pro 15'
Trafik kuralları yani yoğun indirme olunca oluyor o. Google vb. daha katı idi.
Peki Hocam PC 10. Nesil Excalibur Laptop intel UHD 630 Ekran kartı var, CLOVER mı önerirsin OPENCORE mu

mvc581

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
Macbook Pro 15'
Trafik kuralları yani yoğun indirme olunca oluyor o. Google vb. daha katı idi.
Hocam imkanınız olursa eğer; Google Drive,OneDrive vs. bulutlardan birine daha yükler misiniz? İmage dan mahrum kalıyoruz.

redsmoke

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Üstad yanxde'ten ben de indirme yapamıyorum. Kendi diskimde yeterli alan yok ve ücret istiyor.

vysladkzl

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Merhaba indirme linkleri ne zaman güncellenecek acaba?

Tips
Tips
Üst Alt