Neler yeni

Çözüldü JB'Li Telefonu Yanlışlıkla Güncelledim

cemsidar

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Herkese selam. Elimde iPhone 5S cihaz mevcuttu. 12.4 sürüme düşüp JailBreak yaptım. Güncelleme uyarılarını kapatan tweak kullanırdım unutmuşum yüklemeyi uyarı geldi. Boş bulundum devam ettim onayladım.

Şimdi cihaz tekrar açıldığında önce güncelleme tamamlandı kurulumu sürdür diyorum daha sonra etkinleştirilemedi diye hata alıyorum. Üstte sim kart takılı olduğu halde servis yok diyor yani baseband arızası oldu.

Şimdi sorum şu: baseband entegresi arızalanmıştır değişmesi mi gerekir yoksa sorun yazılımsal mıdır ? anlamanın yolu var mıdır ? her türlü restoreyi yaptım itunes dan falan yok. Daha önceden backup almamıştım. Eski versiyonlardan birinde SHSS kaydı almıştım ama o versiyona da dönüş mümkün değil.

yazılımsalsa nasıl halledebilirim ? donanımsalsa nerde ne kadara sağlam yapılır ?

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Dostum telefonuna ait son ipsw dosyasını indirip iTunes ten DFU ile sıfırlama yaptığında düzelmiyorsa bil ki sorun donanımsaldır.

Ayrıca 12.4 için shsh kaydını almış olsaydın şuan istediğin gibi 3uTools ile 12.4 downgrade yapabilirdin.

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
Dostum telefonuna ait son ipsw dosyasını indirip iTunes ten DFU ile sıfırlama yaptığında düzelmiyorsa bil ki sorun donanımsaldır.

Ayrıca 12.4 için shsh kaydını almış olsaydın şuan istediğin gibi 3uTools ile 12.4 downgrade yapabilirdin.
Merhaba!

Elimde elimde 6s 32 gb için (12.4 12.4.1) shsh2 kayıtları mevcut.

NOT defteri Nonce falan 3utools nasıl oluyor bu konu ile ilgili konu var mı

İos 13 yükledikten sonra nasıl 12.4 geri dönerim?

Lalezar

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8

şuan için sıkıntım yok ama belki ilerde lazım olur shsh kayydım tsssaver tweaki ile aldım developer uncover üyesiyim nasıl yapabiliriz

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Merhaba!

Elimde elimde 6s 32 gb için (12.4 12.4.1) shsh2 kayıtları mevcut.

NOT defteri Nonce falan 3utools nasıl oluyor bu konu ile ilgili konu var mı

İos 13 yükledikten sonra nasıl 12.4 geri dönerim?
sürüm düşürmek için cihazının hali hazırda jailbreakli olması gerekiyor shsh2 kaydıda alsan cihazında jailbreak yoksa düşemezsin ios 13 jb olmadıgı için 12.4.1 düşebilirsiniz onun imzası acık

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
sürüm düşürmek için cihazının hali hazırda jailbreakli olması gerekiyor shsh2 kaydıda alsan cihazında jailbreak yoksa düşemezsin ios 13 jb olmadıgı için 12.4.1 düşebilirsiniz onun imzası acık
Hmmm. Mantığı anladım.
sürüm düşürmek için bulunduğum sürümün jb çıkması gerek ve cihazında jb li olması gerek.

Ayrıca bulunduğum sürümden bir önceki sürüme düşmek için düşmek istediğim sürümün shsh2 dosya kayıtlarının olması gerek.

İos 12.4 den 13 é geçtikten sonra 13 için jb çıkmasını beklemek lazım eğer 12.4 é düşmek istersek.

Baya ayrıntılı bir birine bağlantılı ve zahmetli iş.

haciosman

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7 Plus
Hmmm. Mantığı anladım.
sürüm düşürmek için bulunduğum sürümün jb çıkması gerek ve cihazında jb li olması gerek.

Ayrıca bulunduğum sürümden bir önceki sürüme düşmek için düşmek istediğim sürümün shsh2 dosya kayıtlarının olması gerek.

İos 12.4 den 13 é geçtikten sonra 13 için jb çıkmasını beklemek lazım eğer 12.4 é düşmek istersek.

Baya ayrıntılı bir birine bağlantılı ve zahmetli iş.
aynen öyle nonce ayarı denilen bir olay var nonceyi cihaza yazmak için cihazının jb li olması gerek jb olmadıgı için nonce yazamıyorsun haliyle shsh2 kaydında olsa sürüm düşemiyorsun

Touch

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8
aynen öyle nonce ayarı denilen bir olay var nonceyi cihaza yazmak için cihazının jb li olması gerek jb olmadıgı için nonce yazamıyorsun haliyle shsh2 kaydında olsa sürüm düşemiyorsun
Çok teşekkür ederim. Çok sağolun.

Peki bu forumda bu konuyla ilgi bir mekale rehber var mı?

Son düzenleme:

cemsidar

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S

teşekkürler bilgi için. 12.4 e dönmek veya tekrar jailbreak yapmayı düşünmüyorum cihaz kullanılabilir hale gelse yeterdi. DFU modda 12.4.1 e restore ettim fakat gene aynı sorunu yaşıyorum. yani sorunum donanımsal sanırım.

tamir için önerebileceğiniz bir yer var mı bilindik güvenilir bir yer. daha önceden iphone 6 mı sözde sağlam bir yere yollamıştım daha sonradan içini tekrar açtırdığımda içinde 20 vida varsa 5-6 tanesi anca takılmış hatta söketlerin üstündeki metaller bile takılmamış olduğunu gördüm

Tips
Tips
Üst Alt