Neler yeni

Çözüldü Jb kaldırma sonrası sıfırlama?

volcy123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Telefonu satacagim fakat satmadan once sifirlamak istiyorum.ios clenanere guvenemiyorum ama tweak clenaer ile jbyi kaldirdim.Asil sorum ise jb yi kaldirdiktan sonra ayarlardan tum icerikleri ve ayarlari sil desem direk elmada kalir mi telefon?

Merak ettiginiz sormak istediginiz konusuna yazdim ama cevap alamadim.biraz da aciliyeti oldugu icin konu acmam gerekti gorunurluk acisindan.

batukerim

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
üstat ben şöyle bir yol izledim:
ilk önce tweakleri kaldıran Substitute tweak'i sildim kaldırdı daha sonra CyberDuck ile telefonuma bağlandım ve delectra dosyasını attım daha sonra PuTTY ile tekrar pc ye bağlandım electra yı ve cydia kaldırdım daha sonra baktım cydia ile yüklediğim icleaner extender vb. uygulamalar kaldı bende dedimki kesin silinir dediğimin tersi çıktı ayarlardan tüm ayarları tüm içerikleri sıfırla yaptım kurulum yaptım uygulamalar duruyor tekrardan kurdum electra cydia yükledim bu seferde kurulu olanlarda dediklerim çıkmadı bende iç güdüsel yola başvurdum cydia dan tekrardan indirdim uygulamaları tekrardan sildim kurtuldum.

Yani sana tavsiyem bütün tweak uygulamaları kaldırdığından emin ol daha sonra bu işlemleri yap Cydia Kaldırma

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
üstat ben şöyle bir yol izledim:
ilk önce tweakleri kaldıran Substitute tweak'i sildim kaldırdı daha sonra CyberDuck ile telefonuma bağlandım ve delectra dosyasını attım daha sonra PuTTY ile tekrar pc ye bağlandım electra yı ve cydia kaldırdım daha sonra baktım cydia ile yüklediğim icleaner extender vb. uygulamalar kaldı bende dedimki kesin silinir dediğimin tersi çıktı ayarlardan tüm ayarları tüm içerikleri sıfırla yaptım kurulum yaptım uygulamalar duruyor tekrardan kurdum electra cydia yükledim bu seferde kurulu olanlarda dediklerim çıkmadı bende iç güdüsel yola başvurdum cydia dan tekrardan indirdim uygulamaları tekrardan sildim kurtuldum.

Yani sana tavsiyem bütün tweak uygulamaları kaldırdığından emin ol daha sonra bu işlemleri yap Cydia Kaldırma
Sizinde dediğiniz gibi her zaman kalıntılar kalır.
O uygulamalar ana ekranınızda gözükmeyecek,ama cihazınızın içinde daha bir sürü kalıntı kalacak.
Saurik'in cydia eraser tweaki iOs 11 için güncelleme alsa aslında bir çok kişi rahat edecek...

Salihates69

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Selamünaleyküm arkadaşlar sıfırlamak istiyorsan DFU moduna alarak iTunes’dan yazılım yüklediğin zaman en son yazılımı yüklüyor we telefonun jailbreaksiz tertmeiz oluyor

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Satacaksan neden restore araçlarıyla uğraşıyorsunuz ? Dfu moda alın arkadaşın dediği gibi sıfırlayın kurtulun

volcy123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Onu bende biliyorum da 11.3.1 ile verecegim telefonu ve telefonda jb ve kendime ait bisey kalmasin istedigim icin bu soruyu sordum.Jb kaldirma kismini hallettim de telefonu ayarlardan komple sifirlarsam elmada kalmada olasiligi var mi bunu ogrenmek istiyorum.

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Tamamen temizlediğine inanıyorsan sıfırla çünkü şu an olan araçlar Cydia eraser gibi olmadığı için her zaman ihtimal vardır. Ama ben 2 defa sıfırladım sorun olmadı denemelisiniz

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Onu bende biliyorum da 11.3.1 ile verecegim telefonu ve telefonda jb ve kendime ait bisey kalmasin istedigim icin bu soruyu sordum.Jb kaldirma kismini hallettim de telefonu ayarlardan komple sifirlarsam elmada kalmada olasiligi var mi bunu ogrenmek istiyorum.
Bu sorunun cevabını tam olarak veremeyiz dediğimiz gibi cihazın içinde hala kalıntılar var.Cihaz jailbreakliyken sıfırladığınızda elmada kalınır,ama jailbreaki sildiyseniz elmada kalmamanız lazım.İşlem riskli,kesin cevap veremeyiz ama jailbreak gittiğinde cihazı sıfırlayanların %90 ı sorunsuzca sıfırlayabiliyor.Bazılarıda elmada kalıyor.

volcy123

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Tamam arkadaslar aradigim cevabi vermissiniz.Mecbur risk alicam.
Mesaj düzenlendi:

Denedim ve sonuç başarılı arkadaşlar.Hepinize teşekkür ediyorum

Son düzenleme:
Tips
Tips
Üst Alt