Neler yeni

Jailbreakli iPhone kasıyor (Analiz)

Profhi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Uzun zamandır iOS 12 kasma donma ve yavaşlama gibi sorunlardan dolayı geniş bir yazı yazmak istedim.

Lütfen yazıyı dikkatli okuyun. Korkmayın 4 dakikanızı ayırıp okuduğunuzda emin olun bilgi sahibi olacaksınız ve bu size belki ileride bir kaynak sorunu yaşadığınızda az çok bir yol gösterecektir.

Benim ilk sorunum Jailbreakten sonra kasmalar dı.

Bir çok kez restore edip telefonu sıfırladım. Ancak sorun 1-2 gün sonra yeniden devam ediyordu.

Özellikle sorun bir uygulamadan WhatsApp'a geçince örnek ali ekranı açılıyor ve aliye selam nasılsın yazdığımda donuyor birşey olmuyor 3 sn sonra ekran selam nasılsın yazıyordu. Kasıyor ve donuyordu.

Bunun sebebi ise tweaklerin olduğunu fark ettim.

WhatsApp'ta kurulu olan Watusi uygulaması iPhone 6 cihazda kasmaya neden oluyor. Çünkü o uygulama jailbreak ken kasmıyor. Jb olunca watusi yüklü olduğu için arka planda işlem sayısı daha fazla oluyor. Durum böyle olunca, haliyle kasıyor.

İnstagram uygulamasında rocket for instagram'da uygulamanın geç açılmasına neden oluyor.

Denemediğim ram temizleme ve diğer yollar kalmadı. Ama sorun bundan ibaret.

Baktım olmuyor, 2 tweak te olsa 10 tweakte olsa kasıyor.

BENDE GİTTİM 16 TANE TWEAK yükledim kasma donma şuan yine aynı. Sizlere tavsiyem içinizde şunuda yaptım yükleseydim dememeniz için ne görürseniz kurun :D tabi gerekli olan kasma saniyelerine kadar aynı oluyor. BİR SÜRE SONRA KASMALARA ALIŞIYORSUNUZ VE SANKİ YOKMUŞ GİBİ OLUYOR.

osY

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
iPhone 6 cihazda cok normal benimde öyle AnimasionBeFaster yükle hizlansin alişirsin :D

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Watusi yerine BetterW kullanıyorum, rocket for instagram yerine myInsta kullanıyorum. Genel işimi görüyor. O tweakler oldukça ağır tweakler ve sonuç kaçınılmaz.

keskintig

Aktif Üye
JailbreakTR
Yasaklı
Cihaz
iPhone 6S
Sozunuzu kesiyorum ama bu watusi yi nerden indirebilirim reposu varmi watusi 2 mi indirmem gerekiyor ? Tak ederim

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Evet. Bide bu tweaklerin Türkçe dil desteği var mi sizin reponuzda
Myinsta BigBoss reposunda, bunun çevirisi repoya eklenecek.
BetterW ise
Çeviri yapılmadı henüz.

Atorex

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Başlık ios 12 li Jb li iPhone 6 kasıyor olsaydı daha iyi olurmuş.

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
iOS 12 unc0ver'da son durum ne bilmiyorum fakat @efsane6 ile hemfikir olduğumuz bir konu şu;
iOS 12, 5S/6 cihazlar için gayet hızlı. Hatta iOS 11'den sonra fark edilir şekilde güzel çalışıyor. Taa ki Jailbreak yapana kadar.
Ciddi anlamda sapıtıyor telefon. Bizzat kendim test ettim. Son güncellemelerle düzeltilmiş olabilir, tekrar 11'e döndüğüm için deneme fırsatım olmadı.

Bir diğer konu da, Jailbreak illa ki telefonu yavaşlatacak. 1 GB RAM'i olan bir telefonun, 1 GB RAM'ini bile kullanamazken kısıtlamalarla 800MB civarına düşüyor. Boşta çok az RAM miktarı kalıyor. Haliyle Jailbreak hangi birine yetsin. Ben de aynı cihazı kullanıyorum, farkını anlamak için FutureRestore yaptıktan sonra 2-3 ay Jailbreak'siz kullandım, Jailbreak yapınca yine geç tepki vermeye başladı. Yani uzun lafın kısası, bir yolu yok. "ne görürseniz kurun" kısmına tabii ki katılmıyorum fakat imkan varsa 6S ve üstü bir cihaza geçmek gerekiyor.

Sametto16

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
acaba bataryadan olmasın pil saglınız kaç 5s var bende aynı durumdan muzdaribim deji pil almayı düşünüyorum sırf bunun için
Mesaj düzenlendi:

my ınsta tweakı ile nasıl reklamları engeliiyorduk

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Telefonun kendisi bu konuda en büyük faktör zaten artık 6s altı cihazların pekte keyif vereceğini sanmıyorum şahsen bende i8+ var 100 e yakın tweak yüklü bir kere kasma donma veya aşırı pil kullanımı yaşamadım tabi bunları da cihaza tamamen uyumlu tweakler kullanarak sağlıyorum.

• Like
Reactions: osY

Anestezicik

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Bu şekilde bir ekran titremesi ile karşılaşan oldu mu peki? Yardımcı olabilir misiniz?

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

reallynigga

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Bende de i6 var cihaz eski olduğundan haliyle yavaş açılmalar vs oluyor. Ama öyle üst düzey bi kasma yaşamıyorum. Whatsapp sıkıntı olmaya başladığında sohbetleri temizlemiştim çok biriktiği için kasmaya sebep oluyordu bir de home gesture kullanıyordum onun yavaşlattığını gördüm ge fingertouch a geçtim şuan bi sıkıntı kasma yaşamıyorum iyi forumlar:)

Tips
Tips
Üst Alt