Neler yeni

Jailbreak Yapamıyorum

kararyok

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
merhabalar az önce açtığım konu silindi çünki daha önce jailbreak12.1 nasıl kurulur adlı konunun açıldığını söylediniz . konu açılmış doğrudur fakat ben mağdurum çünkü bu konudan hiçbir şey anlamadım ve site üzerinden bir arkadaşın bana yardımcı olmasını umuyorum lütfen bu konuyu silmeyin yardım edebilecek arkadaşlar lütfen bu konunun altına yorum yapsın !
Çünki açılan konunun altına yorum yaptım ve dönüş yapılmıyor bu yüzden tekrar konu açıyorum lütfen konumu kapatmayın !

Cihaz
iphone 7
Sürüm
12.1

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Öncelikle konu başlığını konu açma kurallarına uygun yazın. Ayrıca bu konuyu açmışsınız ama sorununuz belirtilmemiş. Sorun nedir ?

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Özel mesaj olarak yazdım sana ama okumadın mı ?

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Daha önce forum kullandın mı bilemem ama önce konunda sorununu belirtirsin , sonra eğer çok hızlı ve bilinmeyen bir konuda desteğe ihtiyacın varsa özel olarak konuşulabilir.
Eğer jailbreak konusundan bir şeyler anlayamadıysan zaten yapmamanı öneririm çünkü hem şu anda o jailbreak beta sürümde hemde beta olmayan tam sürüm bir jailbreak kullansan dahi bilgisizsen o jailbreaki zaten hemen kaybedersin.
Herkes özelden yazacaksa bir discord sunucusu açılabilirdi , bu foruma neden ihtiyaç duyuyoruz o halde ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
[Başlık]12.1 JB NASIL KURABİLİRİM ACİL YARDIM
Öncelikle selamünaleyküm arkadaşlar 12.1 Jailbreak programının çıktığını söylediler telefonuma nasıl kurabilirim ACİL BİLEN BİRİSİ YARDIM EDERSE SEVİNİRİM!!!
Cihazım iphone 7
Yardımcı olmak isteyen arkadaşlar için başlık ve konu bu şekilde

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Sorununuzun net cevabı yine forumda ve kocaman puntolar ile duyurular ile belirtmiş olan konuya giderseniz en basit şekilde jb yapabilirsiniz. Ama jb yapmadan önce termal kavramları mantığı öğrenin öyle yapın yoksa bu kadar aciliyet istediğiniz konu da ilk fırsatta elma da kaldım diye konu açacaksınız.👍🏾

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Öncelikle selamünaleyküm burak bey forum kullanmayı bilmiyordum evet yeni yeni öğreniyorum doğrudur ilk defa konu açtım ve açtığım konu 10 dakika sürmeden kapatıldı ve daha önce bu konunun açıldığı söylenildiği fakat daha önce açılan konuda yardım alamadığım için ve açtığım konunun da kapatılması sebebiyle ikinci konuyu açmak zorunda kaldım lakin ikinci konuyu açtıktan sonra bile tekrar üzerime gelindi Ve elimden yorum yapma yetkisi alındı şimdi bu adalet mi ben hem mağdurum hem mağduriyetimi bildirirken daha da mağdurum adalet mi sizce adaletse haklı iseniz ben sorumlu terk ediyorum haksız iseniz yorum yapma hakkımı tekrar istiyorum...
Hocam daha önce forum kullanmadım evet ama bu hesabımdan yorum yapma yetkisinin alınmasını gerektirmez ayrıca 1 defa kural ihlali yaptım herkez bu kadar adil ise oraya adıma yorum yazında yetkimin alındığınıda bilsinler ?
Bilsek ne değişecek haksızsın zaten ? Yazdıklarımı yine okumamışsın , belki bir psikolog değilim ama şu iki diyeceğimi iyi kavramaya çalış.
Çok acelecisin
Kendi bildiğini okuyorsun , fakat jailbreak ve forum hakkında hiçbir şey bilmiyorsun.

Apple bize ait değil,biz jailbreaktr yiz , yani gönüllü jailbreak kullanıcılarının toplandığı bir forum platformuyuz.Kimse buradan para kazanmıyor.İnsanlara yardım etmek için bu forum kuruldu.Tamamiyle ücretsiz , bir beklenti beklemeden sadece yardım etmek.Sen devamlı konu açıp "Ya ben daha beta sürümde olan iOs 12 jailbreaki anlayamadım , açık açık detaylarıyla sunulmuş jailbreak konusunu boşverin , bana siz anlatın.Konudan değil ama , özelden anlatın." dersen insanlar tabiki sinirlenir.

Eğer biz bir hizmeti parayla satıyor olsaydık ve sende bu hizmeti parayla satın almış olsaydın dediklerin belki mümkün olabilirdi.Fakat şu haliyle kesinlikle mümkün değil.

Arkadaşın bana attığı özel mesaj.
Adamı mağdur etmişiz birde yardım etmiyoruz.Biz nasıl insanlarız ya?
Biz Apple şirketiyiz ya zaten,adama elindeki telefonu sattık , sonrada legal bir işlem olan jailbreak kurulumuna yardım etmiyoruz.
Konuda paylaşmamı istemiş,bende yetki olsa seni forumdan uzaklaştırırdım bil istedim.

Şimdi biz bu adama jailbreak yapması konusunda yardım etsek , ertesi gün kendini elmada bıraktığında beni bu hale siz soktunuz diyecek :)

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Arkadaşımız foruma tamamen hatalı giriş yapmamıştır hatalı konular eksik bilgiler dahilinde 2 konu açmış. Ve ilk konusu da hata olmasına rağmen arkadaşımız konu linki yoruma bırakmış ve en basit yoluyla jb yapma konusunda bile karışık geldi bana özelden anlatın falan. Maalesef çoğunlukla özel mesajlara cevap vermiyoruz. Zaten whatsapp grubumuz var ayrıca forumda olmayan konu-sorun-çözüm nerdeyse yok. Bu durumda arkadaş cihazını bize gönder jb yapalım diyecek halimiz de yok. Konu sahibi arkadaşa gerekli konu da herşeyi bulabileceğini yorum yapanlar olarak belirttik. Gerisi kendine kalmış. İyi forumlar. Haksızlık yapıldığını düşünen varsa konular açık şeffaf bir şekilde gözlemini yapabilir.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Forumda gereken tüm konuların olmasına özen gösteriyoruz. Ekran görüntüleri ile destekleyip en anlaşılabilir şekilde paylaşıyoruz. Jailbreak ana konusuna ise bu konuların linkini ekliyoruz ki kolayca ulaşabilinsin. Eğer yeterince bilgiye sahip değilseniz çok fazla kurcalamak zararınıza olacaktır bu seferde yardım konularında yaşayabileceğiniz sorunları çözmek için elimizden geleni yaptık yapıyoruz.

Jailbreak işlemi çok kolay görünse de bilginiz yoksa maalesef işiniz zor olacaktır. En basitinden sistemin çalışma mantığını bilmeniz gerekir ki ne yaptığınızı bilin.

Konuların silinme sebebi ise karmaşıklığı en aza indirmek için. Sorunlar konusunda bilen kişiler kolayca yardım edip birçok çözüm bulunsun diye.

Kararyok2

Banned
Yasaklı
Cihaz
iPhone 7
Öncelikle tekrardan merhabalar. Sayın
Sametdurmeli,yusuf.ozgul ve blackcodetech
Evet acemiyim benim içinde güzel bir ders oldu hatalı konu açtığımdan ötürü özür diliyorum.Fakat rica ediyorum yorum yapma mesaj gönderme hakkım tekrar verilsin. Bu dersten pay çıkartıp tekrarı olmayacağını beyan eder gereğini arz ederim saygıdeğer site yetkilileri.

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Öncelikle tekrardan merhabalar. Sayın
Sametdurmeli,yusuf.ozgul ve blackcodetech
Evet acemiyim benim içinde güzel bir ders oldu hatalı konu açtığımdan ötürü özür diliyorum.Fakat rica ediyorum yorum yapma mesaj gönderme hakkım tekrar verilsin. Bu dersten pay çıkartıp tekrarı olmayacağını beyan eder gereğini arz ederim saygıdeğer site yetkilileri.
Öncelikle tekrardan hoşgeldiniz cezayı geri alma gibi bir durum olmuyor ancak yarın 12.21 itibari ile mesaj atabilir ve konu açabilirsiniz. Bu cezaları mesaj atmayın diye vermedik kural ihlalinden dolayı verildi. Jailbreak işlemini nasıl yapacağınıza dair cevap iOS 12 jailbreak konusundan verilmiştir. Oradan kolaylıkla jailbreak işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tips
Tips
Üst Alt