Neler yeni

jailbreak sonrası uygulama yükleme

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Cydiadan gelen uyarılar çok yanlış bir işlem yapılmadığı sürece %50 oranla cihazda yer olmadığı içindir.
Cihazda yer yok derken cihazın ana sistem hafızasında yer yok diye.Bu yüzden cihazı yoran ama bu sorunu aşan bir tweak var.Stashing tweaki.
1 - Cihazınız kaç gb ?
2 - Cydiaya girin.
Ana sayfada depolama yada storage yazan yere tıklayın.
Açılan sayfada depolamaya tıklayın.
Orada system ve private yazar,eğer doğru yere girdiyseniz orayı ekran görüntüsü alın ve buraya ekleyin.

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Hatanın sebebi cihazınız 16 gb ve sistem hafızasında yer yok.
%78 diyor ama belki kullanılan alan 1 mbdir ve %22 yer kaplıyordur , siz 4,1 mb'lık bir tweak kurmaya çalışıyorsunuzdur ve %78lik alan izin vermiyordur.
Kullandığınız jailbreak aracı nedir ?

senkan

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Hatanın sebebi cihazınız 16 gb ve sistem hafızasında yer yok.
%78 diyor ama belki kullanılan alan 1 mbdir ve %22 yer kaplıyordur , siz 4,1 mb'lık bir tweak kurmaya çalışıyorsunuzdur ve %78lik alan izin vermiyordur.
Kullandığınız jailbreak aracı nedir ?
Electra ile yaptım hocam

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Electra ile yaptım hocam
Electra eskide kaldı...
Electra hem cihazı yorar hem seni
Jb yapana kadar 100 kere restart attırır.
Unc0ver'de kendiliğinden stashing varmış öyle yazıyor.
Onun dışında stashing tweaki görmedim iOs 11 için.
Bence unc0ver'a geç :)
Nasıl geçileceği aşağıdaki konuda yazıyor,cihazı sıfırlaman gerekecek , nasıl sıfırlanacağıda konuda yazıyor.

Aman dikkatli oku konudakileri sonra elmada kalma :)
İyi forumlar

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
Cydiadan gelen uyarılar çok yanlış bir işlem yapılmadığı sürece %50 oranla cihazda yer olmadığı içindir.
Cihazda yer yok derken cihazın ana sistem hafızasında yer yok diye.Bu yüzden cihazı yoran ama bu sorunu aşan bir tweak var.Stashing tweaki.
1 - Cihazınız kaç gb ?
2 - Cydiaya girin.
Ana sayfada depolama yada storage yazan yere tıklayın.
Açılan sayfada depolamaya tıklayın.
Orada system ve private yazar,eğer doğru yere girdiyseniz orayı ekran görüntüsü alın ve buraya ekleyin.
Keşke bi hata kodunu okusaydınız.

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'
merhabal genelde cydiadan uygulama yüklerken bu uyarı çıkıyor neden bazende yüklenmiyor uygulamalar
Hyi reposundan flipswitch kurulu. Cydiada başka bir paketin bağımlılığı sebebiyle yeniden kurmaya çalışıyor. Kurulu olanlar kısmından uzman kısmına gelip bulup kaldırın.

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Electra eskide kaldı...
Electra hem cihazı yorar hem seni
Jb yapana kadar 100 kere restart attırır.
Unc0ver'de kendiliğinden stashing varmış öyle yazıyor.
Onun dışında stashing tweaki görmedim iOs 11 için.
Bence unc0ver'a geç :)
Nasıl geçileceği aşağıdaki konuda yazıyor,cihazı sıfırlaman gerekecek , nasıl sıfırlanacağıda konuda yazıyor.

Aman dikkatli oku konudakileri sonra elmada kalma :)
İyi forumlar
Electra eskide kaldı derken nasıl yani çok daha stabil ve sorunsuzumu var, yoksa alternatifimi var? İlk zamandan beri electra 1.0.4 yoğun kullanıyorum ve hiç takılma, hatalarla boğuşma, elmada yada respring ekranında kalma yaşamadım. Sayısız uyumsuz deb dosyası yükleyip safe moddan kaldırdım. Birkezde ioscleaner ile sıfırlayıp tekrar aynısını kurdum.
Şimdi merakımdan soruyorum, birkaç hafta önce görmehe başladığım unc0ver' geçmelimiyim yoksa sorun yoksa electra'da kalın mı diyorsunuz??

SuvariBurak

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Keşke bi hata kodunu okusaydınız.
Ben direk hata koduna yoğunlaştım hocam broken pipe : 13 dediği için ve bu hata cihazda yer olmadığı zaman veriyor diye biliyorum ayriyeten arkadaşın cihazı 16 gb olduğunuda öğrendiğimde kendimce böyle bir sonuca vardım.
Yinede reddit forumunda arattım ve oradada aynı şeyler söyleniyordu.

Hatalı çözüm için kusura bakmayın @senkan . Verdiğim çözüm bu sorununuzu gidermez belki ama cihazınız 16 gb olduğu için unc0ver'a geçmeyi düşünebilirsiniz.

Electra eskide kaldı derken nasıl yani çok daha stabil ve sorunsuzumu var, yoksa alternatifimi var? İlk zamandan beri electra 1.0.4 yoğun kullanıyorum ve hiç takılma, hatalarla boğuşma, elmada yada respring ekranında kalma yaşamadım. Sayısız uyumsuz deb dosyası yükleyip safe moddan kaldırdım. Birkezde ioscleaner ile sıfırlayıp tekrar aynısını kurdum.
Şimdi merakımdan soruyorum, birkaç hafta önce görmehe başladığım unc0ver' geçmelimiyim yoksa sorun yoksa electra'da kalın mı diyorsunuz??
Electra ile jailbreak yapmaya çalışıldığında cihaz hemen jailbreak yapmıyor,20 denemede jailbreak yapanlar var.
Geçmek veya geçmemek sizin elinizde konunun linkini paylaştım,sunduğu özellikler ortada.
Saurik'inde izni alınarak yapıldığı söyleniyor.

murat.toksoz

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Ben direk hata koduna yoğunlaştım hocam broken pipe : 13 dediği için ve bu hata cihazda yer olmadığı zaman veriyor diye biliyorum ayriyeten arkadaşın cihazı 16 gb olduğunuda öğrendiğimde kendimce böyle bir sonuca vardım.

Hatalı çözüm için kusura bakmayın @senkan . Verdiğim çözüm bu sorununuzu gidermez belki ama cihazınız 16 gb olduğu için unc0ver'a geçmeyi düşünebilirsiniz.

Electra ile jailbreak yapmaya çalışıldığında cihaz hemen jailbreak yapmıyor,20 denemede jailbreak yapanlar var.
Geçmek veya geçmemek sizin elinizde konunun linkini paylaştım,sunduğu özellikler ortada.
Saurik'inde izni alınarak yapıldığı söyleniyor.
Ben tek seferde jailbreak yapıyorum. Daha yeni sıfırlanmış cihazımda yaptım. Değişen tek şey impactorun yeni sürümü çıkmış. Sanırım siz 11.3.1 için yazdınız, bu sürümdeki jailbreak başından beri hep sorun çıkarıyor. Ben 11.0.1'deyim.. Konunun linkine henüz bakmadım, ama unc0ver içinde sorun yaşayan yada electradan geçişlerde sorun yaşayanlar vardı. Neyse konuya göz atacağım, bakayım artıları ve özellikleri neymiş..

yusuf_

Yetkili
Administrator
Cihaz
Macbook Pro 15'

Kırmızı yazılı kısma dikkat edin, trying to owerwrite yazıyor. Yani olan dosyanın üzerine yazmak. Hemen altında hangi tweak’in sebep olduğu da yazıyor.

Tips
Tips
Üst Alt