Neler yeni

Jailbreak sıfırlama hk.

Mekaonee

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Geçenlerde gaza gelip birsürü tweak denedim. Denediğim tweaklerin hepsini kaldırmama rağmen o günden sonra telefona bişey oldu. Bazen uygulama açarken resping yapıyor cihaz. Jailbreak i kaybetmeden tamamen sıfırlama yapmak mümkün mü. İlk jailbreak yaptığım güne döndürebilir miyim?

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Sürüm ve hangi aracı kullanıyorsun ?

Mekaonee

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Onu unutmuşum yazmayı pardon. 12.1.1 Beta3 uncover

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Jailbreak iptal olmaz dimi hocam
komple cihazı sıfırlayacaksın sürüm kaybetmeyeceksin korkma.ama cihac sıfırlanacak ilk aldıgın gün gibi olacak.sonra cihazı kurup jailbreak tekrar yüklersin...sadece videoyu ıyı izle ve aynısını yap....

JB-Alper

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Restore rootFS dene önce uncoverdan olamazsa videodskini yap

hknst

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
kalıntıları siler mi ?

mantikafasi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Kalıntı vs herşeyi sileceksen en temizi futurestore diye biliyorum (SSH blob varsa) DFU modda baştan yükleyeceksin ama bir sıkıntı vs. Olursa ilerki sürümlere güncellemek zorunda kalabilirsin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6

Mekaonee

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Hocam burda uncover yok

sutsurup

4K Devices Support
Katkıda Bulunan
Cihaz
iPhone 6
Hocam burda uncover yok
Konu güncellendi. @uydufly ve @JB-Alper dediği gibi ben de rec0ver kullanmanı tavsiye ederim.
Paylaşılan video'da sondaki Ayarlar uygulamasından sıfırlama işlemini mümkün olduğunca yapmamaya çalış. rec0ver kullandığında Cydia vs. uygulama tarzı olan Tweak'ler kalabilir, sorun değil. Şu anlık unc0ver için sadece bunu önerebilirim.

Mekaonee

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Uncover ayarlardaki rec0ver ı yaptım tweaklar silindi repolar duruyo. Tweak yüklediğimde en son hangi ayarları yaptıysam güncel o ayarlarda devam ediyor.

Sanırım bi sıkıntı çıkmaz böyle olması
Mesaj düzenlendi:

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız
bu videodaki yapılanları adım adım yap ilk güne geri dönersin.....
Ben bu işlemi yapsam tekrar jailbreak yapabilir miyim cihaza

Son düzenleme:

uydufly

Jailbreaking
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Uncover ayarlardaki rec0ver ı yaptım tweaklar silindi repolar duruyo. Tweak yüklediğimde en son hangi ayarları yaptıysam güncel o ayarlarda devam ediyor.

Sanırım bi sıkıntı çıkmaz böyle olması
Mesaj düzenlendi:

Ben bu işlemi yapsam tekrar jailbreak yapabilir miyim cihaza
Evet yapabilirsiniz

Mekaonee

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Yeni konu açmak istemedim o yüzden buraya yazıyorum. Cihazda resping sorunu devam ediyor bazen kendi kendine uygulamaya girince resping yapıyor. Cihazı tamamen sıfırlayıp jailbreakten tümüyle kurtulmam mümkün mü? Yazılımı güncellemeyi düşünüyorum. Artık yeni yazılım için çıktığında ona yapayım jaili.

mantikafasi

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Yeni konu açmak istemedim o yüzden buraya yazıyorum. Cihazda resping sorunu devam ediyor bazen kendi kendine uygulamaya girince resping yapıyor. Cihazı tamamen sıfırlayıp jailbreakten tümüyle kurtulmam mümkün mü? Yazılımı güncellemeyi düşünüyorum. Artık yeni yazılım için çıktığında ona yapayım jaili.
Mümkün ancak 12.1.4 ve 12.2 ye jailbreak çıkması kolay olmayacaktır.yani güncellerseniz geri dönüşü olmayabilir.
Ancak unc0ver ayarlarından restore rootfs yi açıp jailbreak butonuna basıp ardından cihazı ayarlardan sıfırlarsanız sürümünüzde kalıp cihazı sıfırlayabilirsiniz

Mekaonee

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Mümkün ancak 12.1.4 ve 12.2 ye jailbreak çıkması kolay olmayacaktır.yani güncellerseniz geri dönüşü olmayabilir.
Ancak unc0ver ayarlarından restore rootfs yi açıp jailbreak butonuna basıp ardından cihazı ayarlardan sıfırlarsanız sürümünüzde kalıp cihazı sıfırlayabilirsiniz

En son o şekilde yapmıştım ancak tweak leri yükledikten sonra aynı sorun devam ediyor şuan. Ben dediğiniz işlemi yekrar yapayım ama bu sefer jailbreak yaptıktan sonra hiç tweak yüklemeyeyim bikaç gün öyle deneyeyim bakalım. Acaba yüklediğim tweaklerde mi sıkıntı var

Mekaonee

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Yardımınız gerekiyor. Benzer bir durum var o yüzden tekrar konu açmak istemedim.

Telefonum Jailbreakli olmadığı halde Cydia uygulamalar arasında görünüyordu ayrıca bazı banka uygulamalarına girerken jailbreak uyarısı alıyordum. Yine Flex3 kullanarak full yaptığım bir uygulama vardı ve hala full sürüm devam ediyordu. Ne yaptıysam düzeltemedim bende bugün telefonu tamamen sıfırladım ve şuan hiçbir yedeği geri yüklemedim. Ona rağmen telefonu sıfırladıktan sonra Cydia Filza ve Flex3 ana ekranımda duruyor nasıl kaldıracağımı bilmiyorum, banka uygulaması yükledim denemek için yine jailbreak hatası verdi.

IOS sürümüm 13.6 yanlış hatırlamıyorsam en son Checkra1n ile jailbreak yapmıştım. Nasıl bu durumdan kurtulabilirim?

Mekaonee

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Yardımınız gerekiyor. Benzer bir durum var o yüzden tekrar konu açmak istemedim.

Telefonum Jailbreakli olmadığı halde Cydia uygulamalar arasında görünüyordu ayrıca bazı banka uygulamalarına girerken jailbreak uyarısı alıyordum. Yine Flex3 kullanarak full yaptığım bir uygulama vardı ve hala full sürüm devam ediyordu. Ne yaptıysam düzeltemedim bende bugün telefonu tamamen sıfırladım ve şuan hiçbir yedeği geri yüklemedim. Ona rağmen telefonu sıfırladıktan sonra Cydia Filza ve Flex3 ana ekranımda duruyor nasıl kaldıracağımı bilmiyorum, banka uygulaması yükledim denemek için yine jailbreak hatası verdi.

IOS sürümüm 13.6 yanlış hatırlamıyorsam en son Checkra1n ile jailbreak yapmıştım. Nasıl bu durumdan kurtulabilirim?
Sorun hala devam ediyor bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim.

srdgny

aseggesa
Administrator
Cihaz
iPhone X
Cihazınızı ayarlardan mı sıfırlama yaptınız.
Checkra1n ile jb yaptıysanız cydia dan ve etkilerinden tamamen kurtulmak için cihazı dfu mod da itunes ile restore yapmanız gerekli. Restore sonrası icloud veya itunes üzerinden yedek geri yüklemesi yapmayın. Aksi takdirde restore öncesi yaşadığınız aynı sorunları tekrar yaşarsınız. (İtunes ile dfu mod da restore yaparsanız cihazınızda bulunan yüklü sürümü kaybedersiniz ve güncel olan sürüm yüklenir. )
Veya aynı sürümü kaybetmeden restore etmek isterseniz konu linkinde bulunan tweak ile aynı sürüme restore yapabilirsiniz.

Mekaonee

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPad Air 2
Cihazınızı ayarlardan mı sıfırlama yaptınız.
Checkra1n ile jb yaptıysanız cydia dan ve etkilerinden tamamen kurtulmak için cihazı dfu mod da itunes ile restore yapmanız gerekli. Restore sonrası icloud veya itunes üzerinden yedek geri yüklemesi yapmayın. Aksi takdirde restore öncesi yaşadığınız aynı sorunları tekrar yaşarsınız. (İtunes ile dfu mod da restore yaparsanız cihazınızda bulunan yüklü sürümü kaybedersiniz ve güncel olan sürüm yüklenir. )
Veya aynı sürümü kaybetmeden restore etmek isterseniz konu linkinde bulunan tweak ile aynı sürüme restore yapabilirsiniz.

Evet sıfırlamayı ayarlardan yaptım ve yedeği itunes üzerinden yükledim. Açıkcası ios sürümümü kaybetmek istemiyorum. Succession ile restore yapmam için cihaza tekrar jailbreak yapmam gerek değil mi Checkra1n ile?

Tips
Tips
Üst Alt