Neler yeni

Jailbreak Şarj Çabuk Bitiyor (Anlamsız Pil Kullanımı)

inkontinans

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Merhaba arkadaşlar, iPhone x 11.3.1 kullanıyorum. Jailbreak’i ilk çıktığı zamanlar yaptım hiçbir sıkıntı yoktu. Fakat son dönemde pil kullanımı aşırı artmış durumda. Örneğin telefonu gece bırakıyorum, sabaha kadar kullanım süresi 6-7 saati gösteriyor (sanki 6-7 saat telefona bakmışım gibi). Bu da şarjı sömürüyor tabi. Son yüklediğim tweakleri sildim bir fayda etmedi. Ne yapabilirim ?

Cihaz
iPhone x
Sürüm
11.3.1

kadirwashere

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Merhaba arkadaşlar, iPhone x 11.3.1 kullanıyorum. Jailbreak’i ilk çıktığı zamanlar yaptım hiçbir sıkıntı yoktu. Fakat son dönemde pil kullanımı aşırı artmış durumda. Örneğin telefonu gece bırakıyorum, sabaha kadar kullanım süresi 6-7 saati gösteriyor (sanki 6-7 saat telefona bakmışım gibi). Bu da şarjı sömürüyor tabi. Son yüklediğim tweakleri sildim bir fayda etmedi. Ne yapabilirim ?
Aynı sorun bende de var yardımcı olursanız sevinirim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Jailbreak şarj yemez yanlış kullanımı yer crashreporter veya cocoatop gibi yardımcı uygulamalar kullanarak problemlere neyin sebebiyet verdiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

kadirwashere

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Jailbreak şarj yemez yanlış kullanımı yer crashreporter veya cocoatop gibi yardımcı uygulamalar kullanarak problemlere neyin sebebiyet verdiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
12.1 icin uyumlu mu reis

inkontinans

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
Crashreporter isimli uygulamayı indirdim de sadece 1 hafta önce instagram uygulaması çökmüş onu gösteriyor onun dışında herhangi bir göstermiyor nasıl bir yol izlemeliyim ? Bir de tweak dışında AppStore dışı Appcake’den kurduğum uygulamalar buna sebep olabilir mi ?

crimeboss

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Crashreporter isimli uygulamayı indirdim de sadece 1 hafta önce instagram uygulaması çökmüş onu gösteriyor onun dışında herhangi bir göstermiyor nasıl bir yol izlemeliyim ? Bir de tweak dışında AppStore dışı Appcake’den kurduğum uygulamalar buna sebep olabilir mi ?
system info tweakını kurun. pil kullanım kısmına gelin ve neyin en çok pil kullandığını görün

inkontinans

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
system info tweakını kurun. pil kullanım kısmına gelin ve neyin en çok pil kullandığını görün
Whatsapp, instagram, safari, YouTube, backboard şeklinde sıralanıyor. İlk dördünün kullanım süresi normal zaten ama gece yatmadan şarjdan çekiyorum sabaha 6-7 saat kullanım gösteriyor. Jailbreak devredışı bırakınca normal haline dönüyor 2-3 dk gösteriyor

crimeboss

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
Whatsapp, instagram, safari, YouTube, backboard şeklinde sıralanıyor. İlk dördünün kullanım süresi normal zaten ama gece yatmadan şarjdan çekiyorum sabaha 6-7 saat kullanım gösteriyor. Jailbreak devredışı bırakınca normal haline dönüyor 2-3 dk gösteriyor
arka planda bi tweak çalışıyor olabilir bu tweakı system info tweakı göstermesi lazım göstermez ise pil kullanımı normaldir

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Bir de DetailedBateryUsage tweaki vardı belki yardımı dokunur

waspote

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@Se7Touch hocam bu com.appleclouddocs nedir dün geceden beri arkaplanda çalışıyor. Dün her şey normaldi pilim de gayet iyi gidiyordu fakat dün gece yatmadan 93 olan şarj sabaha 84 olarak uyandım ve sömürdü pili.

Ekli dosyalar

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
@Se7Touch hocam bu com.appleclouddocs nedir dün geceden beri arkaplanda çalışıyor. Dün her şey normaldi pilim de gayet iyi gidiyordu fakat dün gece yatmadan 93 olan şarj sabaha 84 olarak uyandım ve sömürdü pili.
Grafikten anladığım kadarı ile gece iCloud cihazdaki belgeleri buluta aktarma esnasında pili çok kullanmış gibi görünüyor belki icloud ayarlarından icloud drive özelliğini kapatarak bunun önüne geçebilirsiniz lakin kafama takılan birşey var normal şartlar altında icloud bunu gece vakti cihaz şarj ve wifi ye bağlı iken yapmalı fakat sizde şarjda değilken yapmaya çalışmış anlam veremedim doğrusu ama şunu anlamış olduk şarjınızı JB değil başka etkenler sömürüyormuş.

waspote

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Grafikten anladığım kadarı ile gece iCloud cihazdaki belgeleri buluta aktarma esnasında pili çok kullanmış gibi görünüyor belki icloud ayarlarından icloud drive özelliğini kapatarak bunun önüne geçebilirsiniz lakin kafama takılan birşey var normal şartlar altında icloud bunu gece vakti cihaz şarj ve wifi ye bağlı iken yapmalı fakat sizde şarjda değilken yapmaya çalışmış anlam veremedim doğrusu ama şunu anlamış olduk şarjınızı JB değil başka etkenler sömürüyormuş.
Hocam attığım resim 12.00-13.00 aralığına ait sadece. Drive kapattım şuan hala devam ediyor. Şarjı doldurup bir daha gözlemleyeceğim olmazsa tekrar başınızı ağrıtırım :D

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Hocam attığım resim 12.00-13.00 aralığına ait sadece. Drive kapattım şuan hala devam ediyor. Şarjı doldurup bir daha gözlemleyeceğim olmazsa tekrar başınızı ağrıtırım :D
yanlız anlık saatin bir önemi yok o grafik geriye dönük 24 saatin ortalamasını gösterir saatin kaç olduğu önemli değil en az bir geceyi kapsıyor yani :)

ama onu kapadın diye o listede direk düşmez aklında bulunsun kademeli kademeli azalır en az bi 24 daha geçince anlaşılır

waspote

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
yanlız anlık saatin bir önemi yok o grafik geriye dönük 24 saatin ortalamasını gösterir saatin kaç olduğu önemli değil en az bir geceyi kapsıyor yani :)

ama onu kapadın diye o listede direk düşmez aklında bulunsun kademeli kademeli azalır en az bi 24 daha geçince anlaşılır
Dün yüklediğim tweakler bunlar herhangi birisi sıkıntılı olabilir mi? Sürüm ios 12.1.2. Ayrıca şebeke sorunum var internet kapanıp duruyor kendiliğinden. 12.1.1 veya 12.1.1 beta 3 e düşüriyim mi onun da etkisi olur mu şarja ?

Ekli dosyalar

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Dün yüklediğim tweakler bunlar herhangi birisi sıkıntılı olabilir mi? Sürüm ios 12.1.2. Ayrıca şebeke sorunum var internet kapanıp duruyor kendiliğinden. 12.1.1 veya 12.1.1 beta 3 e düşüriyim mi onun da etkisi olur mu şarja ?
Bu tweaklerde bir sorun yok hocam ios versiyonunda da bir sorun olduğunu düşünmüyorum bir çok kişi 12.1.2 kulanıyor sonuçta ben 12.1.1 b3 kullanıyorum hiç bir sorunum yok ama sen bilirsin restore kestirme çözüm olacaktır.

kadirwashere

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Bu tweaklerde bir sorun yok hocam ios versiyonunda da bir sorun olduğunu düşünmüyorum bir çok kişi 12.1.2 kulanıyor sonuçta ben 12.1.1 b3 kullanıyorum hiç bir sorunum yok ama sen bilirsin restore kestirme çözüm olacaktır.
Reis aynı sorun bende de mevcut 12.1 jb %50 sarj 2 saat gidiyor kullanıma baktıgımda 2.5-3 saat ana ekran acıkmıs gibi gösteriyor napabilirim

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Konuda arkadaşa bahsettiğim tavsiyeleri bi gözden geçir onun gibi bi grafik falan al ondan sonra değerlendiririz dostum.

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Konum servislerine de bakın.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

waspote

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
@Se7Touch hocam dayanamadım 12.1.1 e düşürüyorum bakalım inşallah düzelir. Adım adım tweak yükleyeceğim bu sefer. Icleanerdan bütün tweak ayarlarını da kaldırdım bütün ayarları baştan yapıcam bakalım.

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Tamamdır ama notmytweaks.github.io/ reposunda cocoa top var onu yükle en başta normal şartlar altında cpu kullanımın yüzde kaç onu aklında tut sonra her tweak yüklediğinde aç bak bi terslik var mı diye az çok yardımcı olur

waspote

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Tamamdır ama notmytweaks.github.io/ reposunda cocoa top var onu yükle en başta normal şartlar altında cpu kullanımın yüzde kaç onu aklında tut sonra her tweak yüklediğinde aç bak bi terslik var mı diye az çok yardımcı olur

backboardd çok fazla cpu kullanıyo ekrana dokununca. Ekranım orjinal değil onla ilgili bir durum olabilir mi?

Se7Touch

> Se7Mod <
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 8 Plus
Yani cihazdan cihaza değişir mi bilmiyorum ama cihazım 8+ bende 6-7 arası

melih190777

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Valla beyler ben şunu anladım zaten 2014 den itibaren elinde olan iphone 6 cihazlarının şarzları bu zamanlarda doğal olarak iyi gitmiyor. Üstüne bir jailbreak kurunca şarzı iyice sömürmeye başlıyor üstelik hiç tweak yüklü değilken. Geçen sene bataryayı pupadan para karşılığında değiştirttim. 1 senede %84 e düştü. Bana sorarsanız 6 ve aşağısı için şarzı sömürünce jailbreakın bir anlamı kalmıyor. Bu yüzden en son sürüme geçtim şarz jailbreaklı haline nazaran daha iyi gidiyor.

ivez

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
Benimde felaket hızlı bitiyor, gece şarjdan çıkar, %100 90 lara düşüyor

Tips
Tips
Üst Alt