Neler yeni

jailbreak olmamasına rağmen uygulamayı jailbreak olması nedeniyle açamamak

aemred24

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
merhaba arkadaşlar.

telefonu jailbreak ile kullanırken bazı uygulamalar güvenlik nedeniyle açılmıyordu. bunu engelleyecek tweak ile birlikte uygulamayı kullanabiliyordum. telefonu güncelledim ve artık jailbreak yok fakat gene uygulamayı açamıyorum, hata veriyor.

ne yapabilirim ?

serdar06288

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
merhaba arkadaşlar.

telefonu jailbreak ile kullanırken bazı uygulamalar güvenlik nedeniyle açılmıyordu. bunu engelleyecek tweak ile birlikte uygulamayı kullanabiliyordum. telefonu güncelledim ve artık jailbreak yok fakat gene uygulamayı açamıyorum, hata veriyor.

ne yapabilirim ?
jb algılaması verir yinede çünkü ipsw ile restore etmeniz dfu modda gerekirdi güncelleme ile değil ipsw dosyasını bilgisayara indirerek

aemred24

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone X
jb algılaması verir yinede çünkü ipsw ile restore etmeniz dfu modda gerekirdi güncelleme ile değil ipsw dosyasını bilgisayara indirerek
ipsw ile bilgisayara uygun sürümü indirip dfu modda yükleme yaptığımızda telefonun içindeki bilgiler silinir mi ?

Dfu modda kaldı telefon, jailbreak yapamadım ve telefonu açamadım da, güncelle seçeceğini seçtim.

Yukarıda yazdığım yöntem ile yeniden güncel versiyonu yüklediğimde problem olmayacağını söylüyorsunuz, deneyeyim

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

serdar06288

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
ipsw ile bilgisayara uygun sürümü indirip dfu modda yükleme yaptığımızda telefonun içindeki bilgiler silinir mi ?

Dfu modda kaldı telefon, jailbreak yapamadım ve telefonu açamadım da, güncelle seçeceğini seçtim.

Yukarıda yazdığım yöntem ile yeniden güncel versiyonu yüklediğimde problem olmayacağını söylüyorsunuz, deneyeyim

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
evet telefonun içindeki herşey silinir önce icloud yedek al sonra restore de telefonu kurarken en son sana icloud yedek yükle diye sorar yeni iphone olarak seç en son kurulum bitince icloud hesabını girersin rehber ve resimlerin felan geri yüklenir telefon bilgisayara takılı iken dfu moda alacaksın ki itunes

deepcx

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6 Plus
Aradan 2 hafta geçmiş ama ''telefonu güncelledim ve artık jailbreak yok'' derken önce jailbreak'ı kaldırdınız(yazılım ile) ve ardından mı sürüm yükselttiniz? Yoksa sadece yükseltme yaptınız ve jailbreak artık yok diye mi düşündünüz? Eğer ikinci dediğim ise jailbreak hatası almanız çok normal çünkü jb dosyaları telefonun içinde durmaya devam eder. Ya yazılımın kendi içinden jailbreak'ı uninstall edeceksiniz ya da sıfırdan telefona iOS kurulumu yapacaksınız iTunes'ten vs. Bu da telefondaki verilerin sıfırlanmasına neden olur.

Tips
Tips
Üst Alt