Neler yeni

Jailbreak Olmadan TrollStore + Watusi 3 Yükleme Rehberi İos (15.0 – 15.1.1 Sürümleri Desteklemektedir)

Webthese

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 13 Pro Max
Arkadaşlar Öncelikle Bütün Sorumluluk Size Aittir!
  • Adım 1
Arkadaşlar işlemlere başlamadan önce WhatsApp ayaları içerisinden yedeğimizi alıyoruz. Sonrasında WhatsApp uygulamasını telefonumuzdan siliyoruz. Silmeden yüklenebilir ama bazı Watusi özellikleri çalışmayabilir. Başta üzerine kurdum bazı ayarlar çalışmayınca risk alıp silerek 4. Adımdaki gibi yükledim Watusi de arka planda bildirimlerin gelmesi dahil olmak üzere çalışmayan özellik kalmadı.

• Adım 2
İşletim sisteminize uygun olarak x64 bit için bunu “ ”, x86(32) bit için ise “ ” adresinde iTunes programını indirip kurun. Başka yerden kurmayın örneğin MicrosoftStore v.b gibi yerler.

Sonrasında bu linkten “ “ iCloud programını indirip kurun.

Bunları kurduktan sonra TrollStore uygulamasını kurmak için ihtiyacımız olan AltStore uygulamasını “ “ indirip kurunuz. AltStore uygulamasının sağlıklı çalışabilmesi için yukarıda verdiğim linklerden iTunes ve iCloud programlarının kurulması gerekmektedir.

• Adım 3
Yukarıda 3 aşamadan oluşan işlemleri yaptıktan sonra telefonumuzu USB kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz, çıkarılması gereken yerde belirteceğim o zamana kadar usb kablosunu çıkarmayınız. Ekran kilidi açtıktan sonra güvenilsin mi sorusu gelirse eğer güven deyip telefonunuz da varsa parolasını giriyoruz.

Bilgisayarımız üzerinden AltServer uygulamasını çalıştırıyorsunuz sağ alt köşeye simgesi geliyor oraya tıklayıp “İnstall AltStore” üzerine gelip cihazımızı seçiyoruz. Sonrasında telefonda kullanmış olduğumuz iCloud kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapıyoruz ufak bir uyarı verecektir devam ediyoruz birkaç saniye sonrasında uygulama telefonunuza yüklenmiş olacaktır. Telefonumuzun ayarlar menüsünden profil sekmesinden AltStore profilini seçip güven diyoruz. Sonrasında AltStore uygulamasını açıyoruz oradan da yine iCloud adresimiz ve şifremiz ile uygulamaya giriş yapıyoruz.

Telefonumuzdan safariye giriyoruz bu adresten Trollİnstaller ipa dosyasını indiriyoruz “ “ dosyayı indirdikten sonra indirdiğimiz dosyaya tıklayıp sağ üst köşedeki ok işaretinden yola çıkarak AltStore uygulaması üzerinden açıyoruz ve TrollStore ipa dosyası AltStore üzerinden telefonumuza yükleniyor olacak.

• Adım 4
Trollİnstaller uygulamasını açıyoruz, install diyoruz sonrasında telefona bir aksilik olmaz ise yüklenecektir. Yüklendikten sonra ana menüye TrollStore uygulaması gelecek. Bu uygulamayı açıyoruz settings kısmından ldid İnstalled’e tıklayıp yüklenmesini sağlıyoruz.

Safari uygulamasını açıyor bu linkten “ Watusi+Stalky ipa dosyasını indiriyor tıkladıktan sonra sağ üstteki ok işaretine tıklayıp oradan da TrollStore uygulamasını seçiyoruz ve şekilde WhatsApp ve Watusi+Stalky beraber telefonumuza yüklenmiş olacak. Daha sonrasında WhatsApp uygulamasını açıyoruz telefon numaramızı giriyor ilerledikten sonra yedekleri geri yüklesin mi yüklemesin mi diye soracaktır yüklesin dedikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Son düzenleme:

hotlapp

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
iPhoneX 15.3.1 cihazım var 1 yıldır JB bekliyorum kafayı yiyeceğim. Bu trollstoreu 15.3.1 de deneyen oldu mu acaba? Kurmanın herhangi bir yolu var mıdır? Ayrıca JB geliştirilmesi ne durumda bilgisi olan hayrına bi özet geçsin :D IOS 16'ya geçsem mi yoksa beklemeye devam mı?

aszxc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
TrollStore ilaç gibi geldi. Bu arada Mega şifresini belirtmemişsin dostum.

İnstagram++ gibi .ipaları nereden bulabiliriz. Her yere de güvenemiyoruz. Güvendiğimiz kaynakları paylaşalım.

ios 15.0 iphone11 ile iyi çalışıyor.
Tekrar Flappy Bird oynamak için
Uygylamaları Dowgrade etmek için Appstore++

Son düzenleme:

Canermirac

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Hocam bu şekilde trollinstaller ile yükleyince altstoreyi sürekli güncel tutmak telefonu pcye bağlamak gerekiyor mu? Yoksa bir kez kurduktan sonra bozulmadan rahat rahat kullanabiliyor muyuz whatsappi? Bir de ios sürüm 15.3.1 de yine de çalışır mı bendee?

aszxc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
TrollStore’u bir kere yükleyince altstore ile işin bitiyor.

İmza olayını da çözdüğü için appleri yükledikten sonra gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Bir daha imzalayım olayı kalmadı artık.

Jailbreak yapılmadığından da uygulamalara bypass yüklemeye gerek kalmadı.

.ipaları yüklerken bilindik kaynaklardan hatta var ise geliştiriciden direkt yüklemekte fayda var.

çoğu geliştirci zaten TrollStore updatei yayınladı.

Son düzenleme:

JBTR007

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11 Pro
Selam Iphone 12 Pro IOS 15.3.1 kurabilirmiyim

Canermirac

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 8 Plus
Mega sitesinin şifresi nedir? Watusi ipası için gerekiyor daa

aszxc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Arkadaşlar Whatsapp için geliştiricinin yaynladığı .ipayı kullanın

aszxc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Trolstore nedir tam olarak
TrollStore üçüncü taraf uygulamaları iPhone’a yüklemenizi sağlar. Üçüncü taraf uygulamaları yüklemek için de telefona profil indirip belli sürelerde imzalamak gerekiyordu, artık Trollstore ile imzalamaya gerek kalmıyor, kalıcı oluyor. Eskiden Apple revoke ettğinde uygulamalar çalışmıyordu, Trollstore ile onun önüne geçildi.

Kısaca açıklamak gerekirse crackli uygulama yükleme aracı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

renk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
watusi ve stalky yüklemek şart mı mevcut whatsapp'ımda çok fazla görsel mevcut backup'u geri yüklemesi uzun sürer şart mı yani yükleme

aszxc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
watusi ve stalky yüklemek şart mı mevcut whatsapp'ımda çok fazla görsel mevcut backup'u geri yüklemesi uzun sürer şart mı yani yükleme
Hayır şart değil. TrollStoreu yükleyip, ardından istediğiniz uygulamayı yüklersiniz.

Arkadaş burda Watusi yüklemesini anlatmış o yüzden var. Ben WAtusi kullanmıyorum mesela, gerek duymuyorum.

renk

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE 2. Nesil
Hayır şart değil. TrollStoreu yükleyip, ardından istediğiniz uygulamayı yüklersiniz.

Arkadaş burda Watusi yüklemesini anlatmış o yüzden var. Ben WAtusi kullanmıyorum mesela, gerek duymuyorum.
Ios 15.2 kullanıyorum :D kıl payı kaçırdık zaten unc0ver'de gelmiyor özledim valla jailbreak'i bekliyoruz bakalım

aszxc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
A11 ve altıysanız TrollStore yükleme şansınız var.

Aegnor

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6
Arkadaşlar Öncelikle Bütün Sorumluluk Size Aittir!
  • Adım 1
Arkadaşlar işlemlere başlamadan önce WhatsApp ayaları içerisinden yedeğimizi alıyoruz. Sonrasında WhatsApp uygulamasını telefonumuzdan siliyoruz. Silmeden yüklenebilir ama bazı Watusi özellikleri çalışmayabilir. Başta üzerine kurdum bazı ayarlar çalışmayınca risk alıp silerek 4. Adımdaki gibi yükledim Watusi de arka planda bildirimlerin gelmesi dahil olmak üzere çalışmayan özellik kalmadı.

• Adım 2
İşletim sisteminize uygun olarak x64 bit için bunu “ ”, x86(32) bit için ise “ ” adresinde iTunes programını indirip kurun. Başka yerden kurmayın örneğin MicrosoftStore v.b gibi yerler.

Sonrasında bu linkten “ “ iCloud programını indirip kurun.

Bunları kurduktan sonra TrollStore uygulamasını kurmak için ihtiyacımız olan AltStore uygulamasını “ “ indirip kurunuz. AltStore uygulamasının sağlıklı çalışabilmesi için yukarıda verdiğim linklerden iTunes ve iCloud programlarının kurulması gerekmektedir.

• Adım 3
Yukarıda 3 aşamadan oluşan işlemleri yaptıktan sonra telefonumuzu USB kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz, çıkarılması gereken yerde belirteceğim o zamana kadar usb kablosunu çıkarmayınız. Ekran kilidi açtıktan sonra güvenilsin mi sorusu gelirse eğer güven deyip telefonunuz da varsa parolasını giriyoruz.

Bilgisayarımız üzerinden AltServer uygulamasını çalıştırıyorsunuz sağ alt köşeye simgesi geliyor oraya tıklayıp “İnstall AltStore” üzerine gelip cihazımızı seçiyoruz. Sonrasında telefonda kullanmış olduğumuz iCloud kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapıyoruz ufak bir uyarı verecektir devam ediyoruz birkaç saniye sonrasında uygulama telefonunuza yüklenmiş olacaktır. Telefonumuzun ayarlar menüsünden profil sekmesinden AltStore profilini seçip güven diyoruz. Sonrasında AltStore uygulamasını açıyoruz oradan da yine iCloud adresimiz ve şifremiz ile uygulamaya giriş yapıyoruz.

Telefonumuzdan safariye giriyoruz bu adresten Trollİnstaller ipa dosyasını indiriyoruz “ “ dosyayı indirdikten sonra indirdiğimiz dosyaya tıklayıp sağ üst köşedeki ok işaretinden yola çıkarak AltStore uygulaması üzerinden açıyoruz ve TrollStore ipa dosyası AltStore üzerinden telefonumuza yükleniyor olacak.

• Adım 4
Trollİnstaller uygulamasını açıyoruz, install diyoruz sonrasında telefona bir aksilik olmaz ise yüklenecektir. Yüklendikten sonra ana menüye TrollStore uygulaması gelecek. Bu uygulamayı açıyoruz settings kısmından ldid İnstalled’e tıklayıp yüklenmesini sağlıyoruz.

Safari uygulamasını açıyor bu linkten “ Watusi+Stalky ipa dosyasını indiriyor tıkladıktan sonra sağ üstteki ok işaretine tıklayıp oradan da TrollStore uygulamasını seçiyoruz ve şekilde WhatsApp ve Watusi+Stalky beraber telefonumuza yüklenmiş olacak. Daha sonrasında WhatsApp uygulamasını açıyoruz telefon numaramızı giriyor ilerledikten sonra yedekleri geri yüklesin mi yüklemesin mi diye soracaktır yüklesin dedikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.
15.5 sanırım desteklemiyor

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Jb li kullanıcılar olarak troll store ile uncover yükleyebilir miyiz? Süresiz olarak?

Jb li cihazlar için de anlatılırsa iyi olur.

Reprevision ile yüklemeye çalışınca hata verdi filza ile baktım İpa dosyasında minimum os versiyon ios14 yazıyor. İos12 lere olmuyor galiba? Minimum os versiyonu düşürdüm yüklendi ama açılmadı.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

aszxc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Hayır desteklemiyor. CoreTrust bugından yararlandığı için iOS 14.0 - 15.4.1 (15.5b4) arasını destekler.

Bu arada Reprovision da aaşağı yukarı aynı işi yapıyor. Sadece 7 günde bir kendi otomatik imzalıyor siz uğraşmıyorsunuz.

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
Aynı işi yapıyor ama 1 seferlik yapıyor hep kullanılıyor :)) Teşekkürler

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

nihat1551

Çalışkan Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
iphone11 ios15.3 e 3utools ipa signature ile yükledim ancak ekrana gelmedi.

Desteklemiyor sanırım aşağıdaki linkte desteklenen sürümler var.

————-
adresinde de sürüm notları var.

Son düzenleme:

aszxc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
iphone11 ips15.3 e 3utools ipa signature ile yükledim ancak ekrana gelmedi.

Desteklemiyor sanırım aşağıdaki linkte desteklenen sürümler var.

————-
adresinde de sürüm notları var.
Evet A13 çiplerde 14.0 - 15.1 arası destekleniyor. O yüzden 1 yıldır 15.0 sürümünü hiç güncellemedim. Çıkarsa olası Jailbreak de ilk etapta bu sürümlere çıkar.

hotlapp

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
Şimdi ben IOS 15.3.1 iPhone X cihazıma bu trollstoru kurabilir miyim arkadaşlar?

aszxc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Şimdi ben IOS 15.3.1 iPhone X cihazıma bu trollstoru kurabilir miyim arkadaşlar?
evet kurabilirsiniz

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

hotlapp

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S
evet kurabilirsiniz

Medya bağlantılarını görmek için kayıt olmalısınız

Hocam windows kullanıyorum ama konu başlığındaki şekilde kurabilir miyim?

aszxc

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Hocam windows kullanıyorum ama konu başlığındaki şekilde kurabilir miyim?
ipa olarak kurulum yok geliştiricinin dediğine göre böyle kuruluyor iphone x lerde.

Tips
Tips
Üst Alt