Neler yeni

Çözüldü Jailbreak Garanti Kapsamı

cuteftp

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
Merhabalar. Telefonum jailbreakli, fakat dokunmatik ekranında problem olduğu için garantiye göndermem gerekiyor.
Tekrar jailbreak yapmak üzere jailbreak'ı nasıl kaldırabilirim?
Teknik ekip bunu anlar mı? Garanti kapsamı dışına çıkar mı?
İphone6 ios 12.1 uncover jailbreak

iAdemix

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 11
Merhabalar. Telefonum jailbreakli, fakat dokunmatik ekranında problem olduğu için garantiye göndermem gerekiyor.
Tekrar jailbreak yapmak üzere jailbreak'ı nasıl kaldırabilirim?
Teknik ekip bunu anlar mı? Garanti kapsamı dışına çıkar mı?
İphone6 ios 12.1 uncover jailbreak
Succession ile restore edilip gönderebilirsin ama tam emin değilim anlayan birileri yazar belki yönetimin bu konuda bilgisi olabilir. Succession tam restore ediyor cihazı orjinal sürümle gitmiş olur garantiye yazılıma dokunmazlarsa cihaz geldiğinde tekrar jb yaparsın

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Succesion da yapabilirsin. RootFs yaparak da tüm tweakleri kaldırıp Jb aracını da kaldırabilirsiniz. Ama büyük ihtimalle garantiden sürüm güncellenip gelecektir. Çünkü en ufak sorunda size sordukları soru sürümünüz güncel mi ? Değilse güncelleyin :) yani göndereceksen Jb unutacaksın.

Numanss1

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 6S Plus
telefonun hoparlöründen az ses çıkıyor diye gönderdim test yapılmış ama sorun gözükmemiş sesi az haliyle tekrar bana dönüyor cihaz :( (ios sürümü de 12.3 e güncellenmiş sen hazırlıklı ol.)
Teknik ekip bunu anlar mı? Garanti kapsamı dışına çıkar mı? yazmışsın jb silip temiz kurulum yapmadığın sürece kesinlikle anlıyorlar, tamir etmeden gönderirlermi onların insafına kalmış. ben geçen sene iphone 6yı jbli haliyle gönderdim bi sorun olmamıştı gönderdiğin teknik servise göre durum değişir.
bu gönderdiğim cihazın ios sürümü 12.1.4 dü jb bekliyordum tv os beta profilide kurulu halde göndermiştim yinede güncellemişler :D

Ekli dosyalar

sametsurmeli

Yetkili
Süper Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Güncelleme konusunda nerdeyse şansınız milyonda bir :) Jbli olduğunu anlamaları önemli değil. Her türlü sıfırlayıp gönderiyorlar 😂

duckwinduck

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 7
FutureRestore yaparken bir takım garip olaylar başıma geldi telefon elmada kaldı İTunes telefonu görmedi DFU moda almadı hiç bir şekilde telefona yeni sürüm yazılım dahi atılmıyordu. Pupaya gittim 1 saat içinde yazılım attılar geri verdiler. Sonra ki hafta bu arada telefonum İPhone 7, telefonumun home tuşuna yaklaşık 2000 defa aralıksız sürekli bastım ve fark ettim ki TapTicEngine gücünün azaldığını ve TapTicEngine kısmının fazlaca ısındığını ve onların önceden attığı en güncel sürüm olan ios 12.2 sürümüyle garantiye gönderdim. Rapora TapTicEngine motorunun zayıf çalıştığını,ısındığını telefonun kastığını pilinin çabuk bittiğini gibi sorunlarını sıraladım. 1 hafta sonra gelen mesajla swap telefon gönderildiğini öğrendim. Gittim telefonu aldım onların gözünün önünde kurdum ve telefonun 12.1.2 olduğunu gördüm hiç bir şey belli etmedim fakat beni 12.2 sürümüne güncellemem için uyardılar. Ben reddederek evde güncelliğimi söyledim.
Anlatmak istediğim hem swap(sıfır) bir telefona sahip oldum hem mahrum kaldığım JailBreakı tekrar yapma hakkı kazandım 😀

evo35

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone XS Max
Bakın cihazlar size ait ve kesinlikle sizden izin almadan versiyon yükseltemezler. Bu nedenle cihazınızı servise bırakırken kesinlikle yazılımın güncellenmesini kabul etmediğiniz belirtin siz izin vermeden yükleme yaparlarsa suç işlemiş olurlar.

Ben 3 kere cihazımı servise gönderdim hiç birin de yazılım yükleyemediler çünkü izin vermedim cihaz değişecek dendi aynı yazılıma sahip olanı istediğimi söyledim aksi takdirde değişimi kabul etmedim kullanmış olduğum sürümde yeni cihaz verildi.

Son düzenleme:

Blackcodetech

Yetkili
Moderatör
Cihaz
iPhone 7 Plus
Güncelleme konusunda nerdeyse şansınız milyonda bir :) Jbli olduğunu anlamaları önemli değil. Her türlü sıfırlayıp gönderiyorlar 😂
İki kere jailbreakli sürüm ile garantiye yolladım ikisinde de güncellenmeden geldi hayata karşı tüm şansımı orada kullandım galiba 😂

cuteftp

Kayıtlı Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone 5S
İki kere jailbreakli sürüm ile garantiye yolladım ikisinde de güncellenmeden geldi hayata karşı tüm şansımı orada kullandım galiba 😂
Hocam, insaflı servismiş. Hangi servis acaba ben de orada şansımı bir deneyeyim. Cevaplar için herkese teşekkür ederim

crimeboss

Aktif Üye
JailbreakTR
Cihaz
iPhone SE
garantiye verceğiniz zaman telefonumu güncellemeyin derseniz güncellemezler

Tips
Tips
Üst Alt